پارچه های ارزان قیمت مصنوعی
,

۸ پارچه ی مصنوعی رایج

۸ پارچه ی مصنوعی رایج

در این مطلب انواع پارچه های ساخته شده توسط بشر را معرفی میکینم ، هرچند تولیدی پوشاک اندیشه ، بزرگترین تولید کننده پوشاک اسپرت و راحتی در تولید انواع لباس ورزشی مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه و زنانه ، بلوز شلوار مردانه ، تیشرت شلوار مردانه و … از الیاف طبیعی استفاده میکند و عنوان تولید کننده ی لباس های پنبه ای ، لباس ورزشی پنبه ای و لباس راحتی پنبه ای را به خود اختصاص داده است ، اما این مطلب را برای معرفی ۸ پارچه ی مصنوعی رایج و آشنایی بهتر خوانندگان عزیز ارائه داده است .

پارچه های مصنوعی یا منسوجات ساخت بشر به مراتب بیشتر از پارچه های طبیعی وجود دارد، زیرا تولید کنندگان بدنبال پیدا کردن راه هایی برای ترکیب مواد و فیبر ها برای ساخت پارچه های راحت و زیبایی می باشند، این پست برخی از انواع رایج و مشهور از پارچه های مصنوعی را پوشش می دهد.

8 پارچه ی مصنوعی رایج

۸ پارچه ی مصنوعی رایج

محبوب ترین پارچه های مصنوعی

در اینجا پارچه های مصنوعی و الیافی که هم در تولید پوشاک و هم در دکور خانه بسیار کاربرد دارند را معرفی میکنیم :

۱- پارچه های ACETATE

استات  از sik تولید می شود. پارچه بسیار نرم و لوکس است و از بقایای پنبه و خمیر چوب ساخته شده است. استات در برابر قارچ و کپک مقاوم است و برای انواع مختلف پوشاک و ملافه استفاده می شود.

۲- پارچه ی شیفون

این یک پارچه ی منحصر بفرد بافته شده است که اغلب برای لباس مجلسی، لباس عروسی و لباس شب استفاده می شود. گاهی اوقات شما می توانید از این پارچه شبه ابریشمی بر روی ملافه ها یا بالش ها و دکور های مختلف در منزل استفاده کنید اما اغلب در لباس های زنانه دیده می شود. این پارچه ترکیبی از الیاف مختلف با الیاف طبیعی از جمله ابریشم و پنبه است.

۳- پارچه ی آکریلیک

پارچه اکریلیک پارچه ای مشابه پشم است. این پارچه برای اهداف مشابه پشم استفاده می شود اما هزینه آن ارزان تر است. این پارچه محبوب به دلیل راحتی و دوام و قیمت پایین تر،   برای اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

۴- پارچه ی ارگانزا

پارچه Organza دارای یک بافت نازک و خالص است و اغلب برای کیف های دستی و لوازم جانبی مشابه استفاده می شود. در بعضی از محصولات organza مخلوطی از ابریشم پیدا خواهید کرد در غیر اینصورت ترکیبی از پارچه های مصنوعی مانند نایلون و پلی استر است.

۵- پارچه ی نایلون

نایلون پارچه ای منحصر به فرد است و به طور گسترده ای در صنعت پوشاک و دکوراسیون استفاده می شود. برخی  از لباس ها از نایلون ساخته شده است و همچنین برای تولید فرش و بسیاری از لوازم داخلی منزل از آن استفاده می شود. پارچه نایلون دارای ویژگی هایی همچون با دوام، آسان برای تمیز کردن و نگهداری ، دارای کشش و انعطاف پذیری بالا است. همین خواص است که آن را انتخابی محبوب برای طراحان می کند.

۶-پارچه پلی استر

پارچه پلی استر هم در تولید لباس و هم دکور منزل مانند پرده ها ، اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان، فرش و غیره استفاده می شود. پارچه ی پلی استر نیز به عنوان پارچه ای مقرون به صرفه بسیار محبوب است. پلی استر با دوام است اما تمیز کردن و نگهداری از آن همیشه آسان نیست.

۷- پارچه ی دنیم

پارچه ی جین ترکیبی از پارچه twill و پنبه است که هر دو با دوام و راحت است. بیشترین و محبوب ترین استفاده از جین برای شلوار جین آبی است، اما در دکور خانه و لوازم جانبی مختلف هم استفاده میشود.

۸- پارچه ی ریون

پارچه ای بسیار مقرون به صرفه و انتخابی محبوب برای صاحب خانه برای طراحی لباس و یا دکوراسیون می باشد ، این پارچه نقش اساسی در تولید پوشاک زنانه دارد .

پارچه های مصنوعی دیگر شامل اسپندکس، مخملی و پلی پروپیلن می باشد. این پارچه ها بسیار استفاده می شود اما به ندرت در طراحی داخلی یافت می شود.

امیدوارم از مطالعه ۸ پارچه ی مصنوعی رایج لذت برده باشید .