لباس پنبه ای مردانه
,

۶ دلیل محبوبیت لباس های پنبه ای

۶ دلیل محبوبیت لباس های پنبه ای

لباس به طور کلی وسیله ای است که بدن را محافظت میکند ، حال اینکه این لباس راحت و زیبا باشد بسیار مهم است ، برخی از لباس ها متاسفانه باعث ناراحتی و حتی ممکن است به مسائل بهداشتی مانند آلرژی و بیماری های پوست منجر شود. به همین دلیل لباس های پنبه ای بسیار محبوب هستند.ما در این مطلب ۶ دلیل محبوبیت لباس های پنبه ای را با توضیح کامل بیان کرده ایم .

6 دلیل محبوبیت لباس های پنبه ای

۶ دلیل محبوبیت لباس های پنبه ای

لباس های پنبه ای چگونه ساخته میشوند ؟

پنبه یک فیبر گیاهی سلولزی است که برای تولید پارچه های قابل تنفس و نرم استفاده می شود. لباس های پنبه ای نه تنها نرم، بلکه با دوام و راحت هستند. همچنین مراقبت و محافظت از آنها ساده است .

پارچه های ساخته شده از پارچه های پنبه ای قدمتی هزاران ساله دارد . در حال حاضر، از این  فیبر طیف گسترده ای از پوشاک مانند پیراهن، ژاکت، لباس راحتی مردانه و زنانه ، لباس خواب مردانه و زنانه ،تیشرت پنبه ای مردانه ، تیشرت شلوار مردانه  کت و جوراب و … تولید میشود .

لباس تابستانی مردانه

۶ دلیل محبوبیت لباس های پنبه ای

مزایای لباس های پنبه ای و دلایل محبوبیت پوشاک پنبه

پنبه یک فیبر کاملا طبیعی است ، در ادامه ما برخی از دلایل استفاده از الیاف طبیعی را توضیح میدهیم .

۱-کنترل رطوبت

پنبه جاذب است؛ بنابراین، برای کنترل رطوبت مناسب است. لباس های پنبه ای رطوبت را از بدن شما جذب می کند و کمک می کند تا  رطوبت بین لباس و پوست از بین برود و بدنتان خشک شود. به گفته کارشناسان، پنبه حدود یک پنجم وزنش قبل از اینکه مرطوب شود (وقتی خشک است ) رطوبت را جذب میکند .

۲-لباس های پنبه ای متناسب با چهار فصل سال هستند

لباسهای پنبه ای میتوانند هر چهار فصل را پوشش بدهند ، زیرا لباس های پنبه ای در برابر سرما و گرما عایق هستند ، برای تابستان و لباس های تابستانی بسیار ایده آل و برای آب و هوای سرد میتوان بعنوان یک لایه ی عایق از آن استفاده کرد (مثلا میتوان بعنوان زیر پوش آن را پوشید که هم جاذب است و هم یک لایه ی عایق).

این ویژگی به خاطر این واقعیت است که پنبه هوا را بین فیبرهای پارچه حفظ می کند.

۳- هایپوآلرژنیک

لباس های ساخته شده از پنبه هایپوآلرژنیک هستند. این یک واقعیت است که لباس های پنبه ای حساسیت ایجاد نمی کند و یا به ندرت باعث مسائل حساسیت زا میشوند . در واقع، اکثر متخصصین پوست توصیه می کنند تا برای حفظ از آلرژی و بهبود آن لباس های پنبه ای بپوشید ، زیرا پنبه پوست را تحریک نمی کند؛ بنابراین، پنبه  یکی از مواد اصلی و عمده در محصولات پزشکی مانند گاز و باند است. علاوه بر این، لباس های بچه ها معمولا از پنبه ساخته میشود، زیرا پوست آنها حساس است .

۴- دوام و طول عمر بالا

پارچه پنبه ای به عنوان یکی از بادوام ترین گونه ها شناخته می شود. پارچه ی پنبه ای می تواند در شرایط سخت شستوشو  مقاومت کند. پنبه زیاد بو نمیگیرد ، بنابراین شما می توانید آن را به سرعت بشوئید و نیازی به شستشوی طولانی ندارد، باعث صرفه جویی در وقت میشود .

الیاف پنبه در مقایسه با الیاف مصنوعی بلندتر هستند، بنابراین لباس های مصنوعی به راحتی پرز میشوند بنابراین ، می توان گفت که خرید لباس های پنبه ای، سرمایه گذاری خوب لباس است زیرا دوام آن ذاتی است.

۵-کمتر سمی است

از آنجا که یک فیبر طبیعی است، در مقایسه با دیگر الیاف مصنوعی کمتر سمی است. الیاف پارچه ای که به صورت مصنوعی تهیه شده با مواد شیمیایی تولید می شوند. اکثر این مواد می توانند توسط پوست جذب شوند ؛ که یک آسیب جدی نه تنها به پوست بلکه به کل بدن است ، برخی از مواد شیمیایی رایج مورد استفاده عبارتند از اسید ترفتالاتیک در پلی استر، پلی آکریلونیتریل که در الیاف اکریلیک، اسید سولفوریک (احتمالا سرطانزا) و همچنین آمونیاک در ریون است که معمولا برای پارچه های نایلونی استفاده می شود.

۶- لباس های پنبه ای راحت هستند

رطوبت از ویژگی های ذاتی لباس های پنبه ای است ، همچنین مقاومت در برابر آب و هوا و تنفس آن سبب میشود تا یک لباس بسیار راحت باشد ، پس چرا وقتی میتوانیم با لباس های پنبه ای راحت و سالم باشیم ، بدن خود را با پوشیدن لباس های مصنوعی به خطر بیندازیم ؟

تولیدی و عمده فروشی پوشاک اندیشه لباس های پنبه ای (مانند : لباس تابستانی مردانه پنبه ، لباس راحتی مردانه پنبه ، لباس ورزشی مردانه پنبه ای ، لباس ست مردانه و زنانه ، لباس ورزشی پنبه ای زنانه ، لباس راحتی زنانه پنبه ای ) و دیگر محصولات پنبه ای را تولید و پخش میکند . میتوانید انواع پوشاک اندیشه را در این لینک ببینید .