5 ترفند برای شستشو لباس
,

۵ ترفند برای شستشو لباس

۵ ترفند برای شستشو لباس

در مقاله های قبلی شیوه های صحیح شستوشو و ترفند هایی برای هر روش را به طور مختصر توضیح دادیم دراین مقاله قصد داریم تا  ۵ ترفند برای شستشو لباس را توضیح دهیم .

5 ترفند برای شستشو لباس

۵ ترفند برای شستشو لباس

عمده فروشی پوشاک اندیشه ، با همت و تلاش چندین برابر ، در زمینه ی تولید انواع تیشرت و شلوار زنانه و مردانه مناسب هر فصل ، تاپ شلوارک زنانه و مردانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه ، بلوز شلوار بچگانه ، انواع ست های خانوادگی ، پوشاک زنانه مانند : ساق ، تونیک ، بلوز ، شلوار، سارافون و … در طرح ها ، رنگ ها و سایز های مختلف ، ۵ ترفند برای شستشو لباس را در اختیار شما همراهان گرامی قرار خواهد داد امیدواریم راهنمای خوبی برای حفظ و نگهداری لباس تان باشد .

ترفندهای شستوی لباس

ترفند اول : نرم و خوشبو شدن لباس

اولین مورد از ۵ ترفند برای شستشو لباس ، نرم و خوشبو شدن آن است برای رسیدن به این هدف از جوش شیرین استفاده نمایید جوش شیرین یکی از نرم کننده های البسه می باشد : یک چهارم تا نصف فنجان جوش شیرین برای شستوشو می تواند لباس هایتان را نرم و خوشبو کند . اگر لباس پشمی را در آب ولرم حاوی یک قاشق گلیسیرین آبکشی کنید ، پارچه نرم و لطیف شده و ضمناً مانع از ایجاد خارش پوست بدن خواهد شد .

ترفند دوم : بوگیری از لباس

سرکه در زدودن بوهای بد از لباس (به خصوص بوی سیگار) بسیار مفید است . اگر کمی سرکه سفید به آب شست و شوی لباس خود اضافه کنید، بوهای نامطبوع لباس از بین خواهد رفت . اگر قصد شستن لباس را ندارید لباس ها را بالای ظرفی که در آن یک فنجان سرکه سفید و چند لیتر آب است آویزان کنید تا در اثر بخار حاصل از آن، بوی نامطبوع لباس از بین برود .

نکته : هنگامی که لباس‌ شما بوی گریس ، روغن یا بنزین می‌دهد، آن‌ را داخل کیسه زباله گذاشته و روی آن جوش‌شیرین بپاشید . در آن را دو روز ببندید تا مانع انتشار و باعث از بین رفتن بو شده، سپس طبق معمول بشویید .

ترفند سوم : از بین بردن اثر صابون از لباس ها 

در آخرین مرحله شست وشو ، یک فنجان سرکه سفید روی لباس ها بریزید. سرکه آن قدر قوی نیست که تار و پود لباس را از بین ببرد . اما این توانایی را دارد که اثر قلیایی شوینده ها یا صابون را از بین ببرد .

ترفند چهارم : ضدعفونی کردن لباس نوزاد

سرکه اسید اوریک را از بین می برد ؛ از این رو افزودن یک فنجان سرکه به آب در آخرین مرحله شست وشو برای لباس کودکان بسیار سودمند است .

ترفند پنجم : لک زدایی چرم و جیر

چرم جیر با مسواک نرم و جوش‌شیرین تمیز می‌شود . بگذارید جوش‌شیرین روی جیر بماند سپس با مسواک آن را تمیز کنید. برای تمیز کردن چرمی که در اثر ریختن جوهر لک شده ، کمی جوش‌شیرین روی لکه بپاشید ، بگذارید آن را جذب کند . این کار را چند بار تا زمان پاک شدن لکه تکرار کنید .

مطالب مرتبط :

چند ترفند موثر برای شستشوی لباس ها