,

کمک به محیط زیست با تولید مجدد لباس و بازیافت

کمک به محیط زیست با تولید مجدد لباس و بازیافت

کمک به محیط زیست با تولید مجدد لباس و بازیافت

 کمک به محیط زیست با تولید مجدد لباس و بازیافت:بسیاری از رنگ‌های سنتی حاوی مواد شیمیایی مضر هستند و به مقادیر زیادی آب نیاز دارند . هنگام شستوشو پارچه رنگ زیادی پس میدهد. این به این معنی نیست که پارچه سفید یک انتخاب مطمئن و عاری از هر رنگی است .در اغلب موارد ، این پارچه خیلی سفید با کلر سفید میشود . که در طی این فرآیند دی اکسین آزاد میشود که می‌تواند باعث سرطان و آسیب بدن شود . همچنین ، تقریبا تمام پارچه‌ها ، چه سفید یا رنگین ، با فرمالدئید سمی همراه هستند.

 

رنگ‌های طبیعی و کم اثر جایگزین خوبی برای دیگر رنگها میباشند . رنگ‌های طبیعی که از گیاهان ، حیوانات یا حشرات مشتق می‌شوند . تاثیرات سوء کمتری داشته و همچنین به آب کمتری نیز نیازمندند. یک گزینه بهتر پارچه بی رنگ است که رنگ طبیعی و سفید دارد .

  • کمک به محیط زیست با تولید مجدد لباس و بازیافت:

بازیافت و استفاده مجدد

راه دیگری برای پوشیدن لباس سازگار با محیط‌ زیست این است که آن‌ها را از مواد بازیافتی بسازید . برای مثال ، پارچه هایی  اغلب از بطری‌های پلاستیکی بازیافت شده ساخته می‌شود . این امر محصول زاید را به چیزی مفید تبدیل می‌کند و وابستگی ما را به نفت غیرقابل تجدید کاهش می‌دهد .

این روزها برای ساخت پارچه پلی استر جدید با بازیافت لباس‌های پلی استری قدیمی امکان پذیر است . بازیافت از انرژی کمتری استفاده می‌کند و آلودگی کمتری تولید می‌کند . تحقیقات نشان می‌دهد که پلی استر بازیافت شده یک پارچه پایدارتر از پنبه است .

 

بهترین کار استفاده مجدد و بازیافت لباس است . بازیافت ،ضایعات و مصرف انرژی را کاهش می‌دهد ، اما استفاده مجدد از لباس‌ها محصولات زائد را حذف می‌کند . ساده‌ترین راه برای استفاده مجدد از لباس های قدیمی و ترمیم آنهاست تا به یک پوشش جدید تبدیل شوند.

لباس کارگران متناسب با محیط زیست:

تمرکز اصلی مد پایدار حفاظت از محیط‌ زیست است . با این حال ، بسیاری از طراحان آگاه اکولوژیکی نیز نگران کارگران،آتش نشانان و.. هستند . برای اینکه هم به حقوق مردم و هم محیط زیست احترام گذاشته شود ، لباس باید ایمن و سالم برای کارگران ساخته شود تولید کنندگان  اینگونه لباسها باید تضمین کنند که کارخانه‌های آن‌ها ایمن هستند و تولید آن‌ها سازگار با محیط‌ زیست است .

 

اما لباس های دوستدار محیط زیست قیمت بیشتری دارند ولی خوشبختانه ، مکانهایی برای خرید وجود دارد که هم از الیاف طبیعی استفاده شده هم قیمت آن مناسب است.از تولیدی های پوشاک داخلی میتوان شرکت تولید پوشاک اندیشه را مثال زد:این تولیدی با حفظ کیفیت و قیمت مناسب به تولید ست مردانه,بلوز شلوار مردانه,تیشرت شلوار مردانه,ست لباس ورزشی مردانه,لباس راحتی مردانه و… با الیاف طبیعی دوستدار محیط مشغول است. برای خریدارانی که هوشیار هستند و حفظ محیط زیست برایشان اهمیت دارد، خرید لباس داخلی با الیاف دوستدار محیط زیست بهترین گزینه است .

راه دیگری هم وجود دارد استفاده از لباس های دست دوم از آنجا که لباس‌های دست‌دوم مجددا استفاده می‌شوند ، نیازی به مواد جدیدی برای تولید آن ندارند : انرژی اضافی ، آب یا مواد شیمیایی سمی وقتی که مالک قبلی خود را تغییر می‌دهند ، اضافه نمی‌شود .

 سخن آخر:

بازیافت و تولید مجدد لباس از برخی منابع بسیار مفید است و میتواند از حجم انبوه زباله هایی که تنها زمان بسیار طولانی قادر به حذف آنها از محیط است کم کند. لذا بهتر است تاجایی که امکان دارد لباس های خود را به دست محیط برای نابودی نسپاریم و دنبال راه هایی باشیم تا بتوانیم محیط زیست خود را به بهترین شکل اداره کنیم