,

بهترین جنس حوله

بهترین جنس حوله

تولیدی پوشاک اندیشه برند برتر پوشاک راحتی واسپرت

حوله، بَشگیر یا آب‌چینتکه‌ای از الیاف جذب‌کننده از جنس پشم، پارچه یا کاغذ است که برای خشک کردن یا پاک کردن به کار می‌رود. حوله‌ها معمولاً دارای پُرز هستند تا خاصیت آبگیری آن‌ها بیش‌تر شود.

برای واژه حوله در علم واژه‌شناسی دو تعریف کاملا متفاوت ارائه شده است.
تعریف اول واژه حوله را واژه‌ای پارسی – ترکی تشریح می‌کند، ساخته شده از دو بخش خواب به همراه پسوند ترکی «لی» که با هم معنای خواب‌دار را می‌دهد که اشاره به پرزهای روی حوله است.
اما چون در زبان ترکی استانبولی «خ» نداریم به جای خولی به آن حولی یا هولی می‌گویند. این واژه در بازگشت به زبان فارسی به شکل «حوله» یا «هوله» در آمده است.
تعریف دوم واژه حوله، از ریشه «حول» عربی است که در زبان عربی معنای نیرو می‌دهد ولی در زبان فارسی به معنای پیرامون و گرداگرد در آمده است.
هر دوی این تعاریف برای حوله کاملا درست و منطقی است. حوله پارچه‌ای است پرزدار که می‌تواند مقدار زیادی آب را جذب خود کند.

انواع حوله

https://www.evimemoda.com/ProductImages/118289/big/bambu-bornoz-pembe.jpghttp://iranhole.ir/wp-content/uploads/2017/10/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%AD%D9%88%D9%84%D9%87-%D9%81%D8%B4%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86.jpgتصویر مرتبط

  • حوله حمام
  • حوله قدی یا حوله پالتویی : حوله بسیار بزرگ حمام
  • حوله شنا
  • حوله لباسی: حوله گشاد و آستین‌داری که قبل یا بعد از استحمام به تن می‌کنند. (گونه‌ای ربدشامبر)
  • حوله کاغذی
  • حوله پارچه‌ای (کهنه)

نوع پنبه برای تهیه حوله وجود دارد:
پنبه مصری
پنبه سوپیما
پنبه استاندارد

پنبه مصری

پنبه های مصری رشته های بلندتری دارند، جاذب بیشتر رطوبت هستند و علاوه بر همه این مزایا از بقیه انواع پنبه ها نرم تر هستند.

پنبه سوپیما

پنبه های سوپیما در کشور آمریکا کاشته می شوند، رشته های کوتاه تری از بقیه دارند اما نسبت به نوع مصری ماندگارترند.

پنبه استاندارد

پنبه استاندارد؛ کیفیت، عمر و جذب رطوبت کمتری دارد.

پنبه مصری و سوپیما در برچسب شناسنامه حوله به همین نام ها Egyptian and Supima دیده می شوند در حالی که پنبه استاندارد به نام صددرصد پنبه –Cotton ۱۰۰ دیده می شود.

تفاوت اصلی بین این ۳ نوع جنس حوله بیشتر از هر چیز در نرمی و لطافت آنها و ماندگاری شان است.

حوله ها بیشتر از پارچه های معروف به پارچه حوله ای تهیه شده اند؛ پارچه هایی با سطح برآمده شبیه بافت های روی زبان که چند هزار برابر بزرگ شده است. این پارچه های حوله ای در واقع زنجیره های به هم پیچیده پنبه هستند. هر چقدر این زنجیره های به هم پیوسته و فشرده پنبه ای بیشتر باشد، قدرت جذب آب و رطوبت حوله ای که انتخاب کرده اید، بالاتر و کیفیت بالاتری هم خواهدداشت. شاید با خودتان فکر کنید در معرض انجام کار سختی قرار گرفته اید در حالی که اصلا این طور نیست و می توانید برای بررسی تراکم پنبه های حوله به راحتی این کار را انجام دهید؛

این گره ها در یک حوله مناسب و باکیفیت آنقدر زیاد هستند که با این کار شما نمی توانند فاصله زیادی از یکدیگر بگیرند و هر چقدر هم که شما بخواهید آنها را از همدیگر دور کنید، همچنان در نزدیکی هم قرار می گیرند؛ در حالی که در حوله های بی کیفیت، اینگونه نیست و گره های پنبه کاملا از همدیگر فاصله می گیرند که این نشان می دهد این حوله جاذب خوبی برای رطوبت و خیسی نیست.

منابع:دانشنامهٔ آزاد،نبض ما