پیراهن شلوار زنانه کتان
,

کتان بهترین پارچه برای لباس تابستانی

کتان بهترین پارچه برای لباس تابستانی

درست مانند پشم که بهترین پارچه برای لباس های زمستانی است، کتان بهترین پارچه برای لباس تابستانی است ، مخصوصا برای روزهای گرم . کتانی دارای ویژگی های طبیعی است که آن را به یک پارچه قابل تنفس ، خنک و دوستانه تبدیل میکند و انتخابی عالی برای تابستان است.
امروزه پنبه احتمالا معمول ترین نوع پارچه طبیعی برای ساخت لباس های سبک وزن است، اما همیشه اینطور نیست. در واقع، برای مدت ها ، پارچه کتانی معمول ترین پارچه برای بسیاری از لباس های سبک وزن بود که در اروپا تولید و پوشیده بود. در سال های اخیر، لباس های کتانی بعنوان لباس تابستانی معمول در فروشگاه های پوشاک می باشد .

کتان چگونه تولید می شود

کتانی پارچه ای است که از یک گیاه به نام کتان یا لینس تولید می شود. این گیاه به ساقه های بیش از ۱ متر و حاوی الیاف مورد استفاده برای تولید کتانی است و دارای گل های آبی رنگی است که به کپسول هایی حاوی دانه های روغنی تبدیل می شوند که برای تولید روغن کتان استفاده می شود. هزاران سال است که کتان کشت میشود.
در اروپا، معمول ترین پارچه برای تولید اقلامی مانند پیراهن، لباس زیر، روتختی تخت و دیگر موارد بود که  امروزه معمولا از پنبه ساخته می شود. کتان تا قرن نوزدهم معمول ترین پارچه بود، اما زمانی که تولید انبوه پنبه کارآمدتر و سودآورتر شد و به آرامی پنبه جای آنرا گرفت.
 

کتان بهترین پارچه برای لباس تابستانی

کتان بهترین پارچه برای لباس تابستانی

تولید فیبر کتان از گیاه کتان بسیار ساده است. نی های بالغ از ریشه هایشان از زمین خارج می شوند تا طولانی ترین الیاف را بسازند. بعد از آن، نی ها در یک مکان مرطوب قرار می گیرند تا باکتری ها و پوسته ی خارجی گیاه را از بین ببرند ، بعد از چند هفته لایه بیرونی نی ها به اندازه کافی نرم می شود تا به آسانی خرد شود و برداشته شود و فقط الیاف کتان بماند . الیاف خام را پس از آن شانه میزنند  و به نخ تبدیل میکنند و سپس ، پارچه را می بافند .

کاربرد پارچه کتانی

این بسیار جالب است که چگونه یک گیاه ساده را می توان به پیراهن های مختلف ، لباس های شیک و زیبا تبدیل کرد، همچنین ازکتان برای روتختی ،رو میزی، بوم، طناب و.. استفاده میشود .

تولید کتانی، فرآیند دستی است که زمان زیادی میبرد .اما تولید مکانیک آن بسیار سریع و راحت است .  کشت گیاه کتان نیاز به آفت کش ها و کودهای شیمایی ندارد و پارچه را به یک پارچه سازگار با محیط زیست تبدیل میکند.

خواص پارچه کتانی

از لحاظ ظاهر،  کتانی دارای ظاهر طبیعی و ظریف است و ساختار بسیار مشخصی از بافت در پارچه است، اما جالب ترین ویژگی های کتانی، که مربوط به آب و هوای گرم است، این است که پوست را سرد می کند کتانی هادی خوبی برای انتقال گرما از بدن به بیرون است .

ویژگی دوم – احساس سردی در هنگام مرطوب شدن است  – که به علت خواص هیدروژیکی کتانی است، به این معنی که می تواند تا ۲۰٪ وزن خود  آب (یا عرق شما) را جذب کند و همچنان پوست شما مرطوب نمی شود.

پارچه کتانی نیز بسیار با دوام است و جالب توجه است که هنگام خیس شدن آن قوی تر و مقاوم تر می شود. پارچه کتانی به طور معمول نسبتا سخت است، اما ID با هر شستشو و اتو کردن نرمتر و درخشان تر می شود. و به اتو کردن نیاز دارد. کتانی پارچه ای است که بیشتر چروک می شود.

ویژگی های لباس تابستانی کتانی

تنفس کتان، خواص حرارتی و وزن سبک آن را انتخابی عالی برای لباس های تابستانی می کند . از پارچه ی کتانی در وهله ی اول برای تولید پیراهن های کتانی ، شلوار کتانی ، بلوز ، تاپ ، شلوارک کتانی مردانه و زنانه استفاده میشود .

پیراهن کتانی و تی شرت های کتانی در آب و هوای بسیار گرم بسیار بهتر از لباس های ویسکوز و ابریشمی می باشند .

کتانی برای لباس تابستانی مردانه و زنانه نظیر : دامن، شلوار و شورت ، شلوارک مردانه ، پیراهن و ..  نیز فوق العاده است.

اگر شما به دنبال یک کت و شلوار تابستانی هستید، کتان پارچه ای است که بدون شک بهترین پارچه برای تولید کت و شلوار است .

نکات مهم برای خرید لباس کتانی

برای خرید لباس کتان مردانه یا زنانه بسیار دقت کنید ما در اینجا شاخص کیفیت پارچه ی پنبه ای را به شما خواهیم گفت .

هنگامی که شما قصد خرید یک لباس کتانی دارید، با دقت به تجزیه و تحلیل ساختار و فشردگی بافت نگاه کنید.. آیا پارچه ظاهری ضخیم یا نسبتا نازک دارد؟ پارچه کتان نباید بیش از حد ناهموار باشد، نباید بیش از حد نازک باشد، و قطعا نباید بافت آن خیلی از هم باز باشد . اینها شاخص کیفیت پایین هستند.

بنابراین به دنبال پارچه با بافت نسبتا محکم ، بی نظمی های بسیار ظریف در بافت باشید .

برچسب را بررسی کنید. کتانی ۱۰۰٪،  یا ترکیبی از پارچه کتانی و ویسکوز انتخابی مناسب و معقول است.

شلوارک کتان مردانه

کتان بهترین پارچه برای لباس تابستانی

شلوارک کتان مردانه تابستانی

کتان بهترین پارچه برای لباس تابستانی

تولیدی پوشاک اندیشه ، بزرگترین تولیدی و عمده فروشی پوشاک مردانه و زنانه در مشهد می باشد ، که شلوار های کتانی و شلوارک کتان مردانه مناسب فصل تابستان و بهار را تولید میکند .

البته تمرکز عمده ی  این تولیدی بر روی تولید لباس های پنبه ای مانند ، تیشرت شلوار مردانه ، بلوز شلوار مردانه و زنانه ، لباس ست مردانه و زنانه پنبه ای ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه و .. می باشد .

همچنین بخوانید :

نحوه ی تشخیص کیفیت پارچه ی کتانی

شلوارک کتان مردانه کالکشن Sky