کاربرد انواع دکمه ها
,

کاربرد انواع دکمه ها

کاربرد انواع دکمه ها

در ابتدای مقاله ای که در خصوص کاربرد انواع دکمه ها تهیه شده است موارد استفاده از دکمه را بیان خواهیم کرد . به طور کلی دکمه های موجود در بازار به شرح زیر می باشد : دکمه ی پیراهن های مردانه صدفی و اسپرت ، دکمه ی شلواری ، مانتویی ، پالتویی ، کت شلواری ، دکمه مخفی ، دکمه ی لباس مجلسی مردانه و زنانه ، دکمه نوزادی ، دکمه ی مبلی ، چوبی ، شیشه ای و پلنگی یا ببری .

دکمه

کاربرد انواع دکمه ها

تولیدی پوشاک اندیشه ، برند برتر عمده فروشی تیشرت و شلوار در مشهد و ارائه دهنده ی انواع لباس ست مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه ،انواع لباس ورزشی ، لباس خواب مردانه ، بلوز شلوار پسرانه ، انواع ست خانوادگی ، ست کت پیژامه ی مردانه و … به بررسی کاربرد انواع دکمه ها می پردازد امیدواریم مفید واقع شود .

دکمه ی پیراهن مردانه صدفی :

این مدل علاوه بر تنوع رنگ بالا ، دکمه های خام سفید آن را به صورت دلخواه می توان رنگ زد . دکمه های پیراهن به سه دسته ی پبراهنی معمولی ، پیراهنی صادراتی ، و پیراهنی صادراتی گوشتی تقسیم م شوند .

  1. پیراهن های معمولی : ضخامت آن نسبت به نوع صادراتی کمتر و در پوشاکی که از کیفیت کمتری برخوردارند استفاده می شود .
  2. دکمه های پیراهنی صادراتی : این مدل در ایران از بیشترین تنوع رنگ برخوردار و در پیراهن های کلاسیک استفاده می شود . در بازار هم دو سوراخ و هم چهار سوراخ موجود می باشد .
  3. پیراهن های صادراتی گوشتی : همانطور که از اسم آن پیداست ضخامت بیشتری نسبت به دکمه های صادراتی دارند مصرف آن نسبت به دو نوع ذکر شده کمتر و به دلیل کیفیت و قیمت بالای آن طبیعتا از زیبایی خاصی برخوردار است .

دکمه ی پیراهن اسپرت :

علاوه بر تنوع رنگ ، با لیزر طرح های گل ، متن ، اسم ، عدد و … روی آن هک شده و گران قیمت هستند .

دکمه های شلوار :

این مدل همانطور که از نامش مشخص است بیشترین کاربردش روی شلوار می باشد ، در رنگ و جنس بسیار متنوع اند و از سایز ۲۴ تا ۴۰ به صورت ۲ و ۴ سوراخ در بازار به فروش می رسند .

دکمه مانتویی:

این مدل علاوه بر تنوع رنگ ، مدل و جنس ، دارای سایز بندی می باشد در مانتو از  سایز  ١٨ تا سایز ۴۴ از دکمه استفاده می شود دکمه مانتو نسبت به پالتو باید ظریف تر باشد و گاهی در مانتو دو نوع و یا دو سایز مختلف دکمه به کار می رود .

دکمه پالتویی :

در مانتو و پالتو هر دو ، دکمه ها سایز بندی است و از سایز ۲۴ تا ۵۴ در انواع رنگ ، جنس ، طرح و سایز کاربرد دارد .

دکمه کت شلواری :

این دکمه ها در دو سایز شبیه به هم ، جلوی کت شلوار از سایز بزرگتر ( ۳۲ و ۳۴ ) و روی آستین و شلوار از سایز ۲۴ استفاده می شود .

دکمه ی مجلسی زنانه :

این دکمه ها با طرح هایی بسیار جذاب مانند : انواع گل های فانتز ، گل رز و برگ موجود و روی هرکدام یک عدد به منظور زیبایی و جلوه ی بهتر نصب می شود .

دکمه مخفی :

به دلیل این که زیر کار دوخته شده و قابل دید نیستند دکمه مخفی می گویند تولید کنندگان برای پایین آوردن هزینه هایشان از دکمه های مخفی بی کیفیت استفاده می کنند پس هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید .

دکمه مجلسی مردانه :

این مدل در پیراهن های رسمی و دامادی کاربرد دارد و قسمت جلوی کت و سر آستین دوخته می شود .

دکمه نوزادی :

برای اینکه کودک از هر نوع آسیبی حفظ شود از دکمه هایی با ضخامت کم و بدون پایه در لباس نوزلد استفاده می شود اما در رنگ و طرح بسیار متنوع اند .

دکمه مبل :

چنین به نظر می رسد که روی این دکمه ها را با الماس کار کرده اند و در صنعت مبلمان کاربردی بوده است .

دکمه چوبی :

این دکمه ها شبیه به چوب نارگیل به نظر می رسند دکمه هایی که از چین می آیند جنس ان از مواد دکمه است ولی روی ان از رنگ چوب استفاده شده است . دکمه ای که از ترکیه به ایران می آیند از چوب نارگیل است اما دکمه های چوبی که در ایران تولید می شود از تخته سه لایه  ساخته شده و کیفیت آن ها بسیار پایین است ولی از نظر قیمت با آنها برابری می کند به همین دلیل زیاد کاربرد ندارد .

دکمه شیشه ای :

این مدل رنگ شیشه ، جنس صدف و جنس مواد آن در بازار کشورمان موجود و سایز های ۲۰ تا ۳۲ آن مورد استفاده قرار می گیرد مانند دکمه مخفی جاهایی که دید ندارد دوخته می شوند .

دکمه پلنگی یا ببری ( حصیری ) :

طراحی آن شبیه پوست ببر ، پلنگ و یا بافت حصیر می باشد و در لباس های زنانه و بچگانه و عروسک سازی کاربرد دارد .

مطالب مرتبط :

انواع دکمه ها