https://www.atpo.ir/3681-2/
,

چه الیافی با محیط زیست سازگارتر است؟

چه الیافی با محیط زیست سازگارتر است؟

میخواهیم بدانیم که چه الیافی با محیط زیست سازگارتر است؟

چه الیافی با محیط زیست سازگارتر است؟

چه الیافی با محیط زیست سازگارتر است؟در حالی که اغلب کالاهای مصرفی مانند غذا و دارو در طول زمان گران‌قیمت‌تر شده‌اند ، پوشاک ارزان‌تر شده‌است . این آماری تکان‌دهنده است.  افزایش مواد ارزان‌تر مانند پلی استر نیز به حفظ قیمت‌ها کمک کرده‌اند .تولید پلی استر از سال ۱۹۸۰ به شدت افزایش‌یافته است و بسیار بیشتر از الیاف طبیعی مانند پنبه و پشم استفاده می‌شود .

متاسفانه ، لباس‌های ارزان هزینه بالایی برای مردم و محیط زیست دارد . پارچه‌های مصنوعی مانند پلی استر نیازمند مقادیر زیادی انرژی برای تولید هستند، در حالی که مواد شیمیایی استفاده‌شده در تولید پوشاک از الیاف مصنوعی اغلب سمی هستند . شرایط کاری کارخانه‌های پوشاک  نیز می‌تواند خطرناک باشد . مثلا در فروپاشی یک کارخانه پوشاک در بنگلادش  بیش از ۱،۰۰۰ تن از کارگران کشته و بیش از ۲،۰۰۰ تن زخمی شده اند .

امروزه خیلی از  برند ها برای رفع این مشکلات تلاش میکنند تا پوشاکی از الیاف طبیعی تولید کنند مانند تولیدی پوشاک اندیشه تولید کننده ست مردانه،ست زنانه ،ست بلوز شلوار مردانه، ست تیشرت شلوار مردانه،ست لباس ورزشی مردانه که همگی از الیاف طبیعی پنبه هستند و کمک بزرگی به محیط زیست میکنند ،تولید پوشاک اندیشه در تولید لباس هایش رضایت مشتری ، کیفیت بالا ، قیمت مناسب و سازگاری با محیط زیست را اصل قرار داده است.

شما چقدر به فکر محیط زیت خود هستید؟ خرید پوشاک یک ملزوم است اما خرید لباس های زیاد در طول یک سال کمی عجیب و ناراحت کننده، خوب میشود اگر افراد کمتر خرید کنند و برای هر لباس هزینه ی بیشتری بپردازند،با خرید کمتر و انتخاب هوشمند تر میتوانید کمک بزرگی به محیط زیست و سلامتی خود و دیگران کنید.

چه چیزی لباس های طبیعی را محبوب میکند؟

چیزی که لباس‌های طبیعی را محبوب کرده و آنرا صرفا از جهت مد جدا میسازد سازگاری خوب آن با محیط است . لباس‌های طبیعی بادوام هستند متناسب با هر فصلی میباشند . آن‌ها اغلب از پارچه‌های سازگار با محیط‌زیست ساخته می‌شوند که می‌توانند شامل مواد مورد استفاده یا بازیابی شده باشند .

چه الیافی با محیط زیست سازگارتر است؟

الیاف طبیعی(ساز گار با محیط زیست )

متاسفانه برای تولید زیاد پنبه و سودآوری بالا از مقادیر زیاد آفتکش ها و سموم شیمایی استفاده میکنند ،در حالی که امکان رشد پنبه بدون این مواد شیمیایی وجود دارد ، با این حال پنبه ارگانیک نیز به مقدار زیادی آب نیاز دارد . اما با این حال این الیاف تجدید پذیر هستند و همچنین قابل بازیافت میباشند.

چه الیافی با محیط زیست سازگارتر است؟

لینین:  ساخته‌شده از پنبه گیاهی که به آب ، کود و آفت‌کش‌ها نیاز دارد  . همچنین به راحتی یا بازیافت می‌شود .

کنف: محصول دیگری که کشت آن آسان است کنف از الیاف ساقه‌ای است که از گیاه شاهدانه استخراج می‌شود، نیاز به کود یا آفت‌کش زیادی ندارد . همچنین می‌تواند به تنوع گسترده‌ای از پارچه تبدیل شود .

بامبو :بامبو گیاهی که سریع رشد می کند و تقریبا بدون هیچ گونه آفت کش است.و پارچه های نرم را تولید می کند که به راحتی نگهداری می شوند. با این حال، تبدیل الیاف به پارچه اغلب نیاز به مواد شیمیایی سمی دارد. رایج ترین نوع پارچه بامبو “پارچه کتان بامبو” است که بدون مواد شیمیایی تولید می شود. هر چند می تواند دشوار باشد.

Lyocell: این پارچه از خمیر چوب معمولا چوب اکالیپتوس که به سرعت با آب و مواد شیمیایی رشد می‌کند ، به فروش می‌رسد . این پارچه به طور طبیعی مقاوم در برابر چین و چروک است، به همین دلیل به آن اهمیت می‌دهند .

آلپاکا :پستانداران آلپاکا دارای موی بلند هستند که فیبرهای زیبایی را تولید می کنند. آلپاکها موجودات سخت گیر هستند که زیاد غذا نمی خورند و می توانند بدون آنتی بیوتیک ها سالم بمانند. پشم الپاکا اکولوژیک بیشتری است.

پشم ارگانیک: پشم ارگانیک زمانی درست و سالم است که مرتع دراران مزارع خود را با حداقل مواد شیمایی و سموم به ثمر برسانند تا گوسفندان زندگی سالمی داشته باشند.

ابریشم : این پارچه طبیعی توسط کرم‌های ابریشم تولید می‌شود . و از آن لباس های بسیار سبک و زیبا تولید میشود