لباس صورتی پسرانه
,

چرا رنگ صورتی دخترانه و آبی پسرانه است

چرا رنگ صورتی دخترانه و آبی پسرانه است

چرا رنگ صورتی دخترانه و آبی پسرانه است ؟ ما در این مطلب این سوال را پاسخ خواهیم داد ، این روز ها با ورود به اتاق کودک و دیدن رنگ دیوار ها ، پتو ، اسباب بازی ، لباس ها و … به راحتی میتوانید جنسیت او را تشخیص دهید  ، تفکیک رنگها و برگزیدن دو رنگ صورتی و آبی متداول شده است .

این روند باعث شده است که بسیاری از والدین از اینکه لباس مناسب برای فرزندانشان خریداری کنند نا امید شده اند ، زیرا برای خرید لباس دخترانه عمدتا لباس های صورتی در بازار یافت میشود .

یکی از این والدین، Jo Barraclough Paoletti بود، این سوال که چرا دختران  صورتی و پسران آبی بپوشند سوال او نیز بود ، بنابراین سه دهه را صرف تحقیق در مورد جنسیت و رنگ کرد. او حتی یک کتاب برای این موضوع بنام «صورتی و آبی گفتن پسران و دختران در آمریکا» نوشته است.

چرا رنگ صورتی دخترانه و آبی پسرانه است

چرا رنگ صورتی دخترانه و آبی پسرانه است

و یکی دیگر از  والدین اقدام به راه اندازی خط تولید لباس برای دختران نمود ، تا با اطمینان نشان دهد که دختران رنگ های متفاوتی میپوشند .

آیا علاقه ی دختران به صورتی و پسران به آبی ذاتی است ؟

تحقیقات انجام شده بر روی موضوع جنسیت و رنگ ها نشان می دهد که شواهدی وجود ندارد که بطور ذاتی دختران ترجیح دهند صورتی و پسران رنگ آبی را بیش از دیگر رنگ ها استفاده کنند . یک مطالعه گروهی در مورد افراد در محدوده سنی ۷ ماه تا ۵ سال ( برای هر دو پسر و دختر) انجام شده است و مشخص شد که تنها دخترانی که بیش از ۲ سال سن داشتند، رنگ صورتی را انتخاب کردند، و پسرانی که بیش از ۲.۵ سال سن داشتند از لباس های صورتی اجتناب می کردند. از این مطالعه آشکار است که تنها از طریق مشاهده روزمره، کودکان به آگاهی از رنگ ها میرسند.

در اوایل دهه ۱۹۰۰ چنین قواعد ثابتی وجود نداشت. کودکان پیش دبستانی که در آن دوران بودند، ترجیح می دادند رنگ های اولیه قرمز و آبی باشند.

بسیاری از والدین نمی خواهند بین بچه ها بر اساس رنگ لباس تفاوت داشته باشند. همچنین بسیاری از کودکان دارای جنسیت ناسازگار هستند.

Paolett و سایر روانشناسان کودک معتقدند که با دادن کلیشه های جنسیتی و رنگی، ممکن است پیامی اشتباه به کودکان ارسال کنیم: که تنها یک راه برای کودک بودن وجود دارد و تنها یک راه برای این است که یک دختر باشد و این تنها راه پوشیدن لباس است.

برای مقابله با این معزل ، بسیاری از والدین رنگ های آبی، نارنجی، سبز، زرد و دیگر رنگ ها برای دختران خود انتخاب می کنند.

تاثیرات جامعه در انتخاب رنگ لباس برای کودک

بسیاری از والدین این را تجربه کرده اند که میگویند : “اوه، فکر کردم فرزند شما یک دختر است ، با توجه به این که او صورتی پوشیده است!”

کتاب های کودکان، جنبش های زنان و غیره عوامل اصلی در ایجاد چنین کلیشه هایی بودند. استادان جامعه شناسی که در این زمینه کار کرده اند نیز معتقدند که والدین بسیاری در واقع معتقدند که برای موفقیت ، باید “دختران مانند دختران و پسران مانند پسران” رشد کنند .

کت و شلوار صورتی پسرانه

رابطه ی جنسیت با رنگ لباس

چرا رنگ صورتی دخترانه و آبی پسرانه است

معضلات بزرگ در رابطه ی جنسیت و رنگ لباس

امروز، اگر یک مرد لباس صورتی بپوشد، احتمال میدهند او همجنس گرا باشد. که این موضوع برای کودکان بسیار دشوار است زیرا کودک ممکن است مورد آزار و اذیت قرار گیرد.

امیدوارم تغییر در نگرش مردم و تولید کنندگان سبب شود تا این برچسب رنگ کمرنگ تر شود .

معرفی منبع

تولیدی پوشاک اندیشه بزرگترین تولیدی و عمده فروشی پوشاک مردانه و زنانه ، پوشاک راحتی مردانه ، لباس ورزشی مردانه ، لباس راحتی زنانه ، بلوز شلوار دخترانه ، تیشرت شلوار مردانه ، لباس ست مردانه و زنانه ، لباس ست دخترانه و پسرانه و … می باشد ، که انواع رنگ های لباس برای دختران و پسران را جدا از جنسیت آنها تولید میکند تا در انتخاب رنگ برای کودکان هیچ محدودیتی نباشد .

تاپ شلوارک دخترانهبلوز شلوار پسرانه

سپاس از همراهی شما

مطالب بیشتر در مورد لباس های کودکان