پنل لباس
,

پنل لباس

پنل لباس

پنل لباس

پنل لباس

گرچه لباس های ساده زیبایی خاص خود را دارد ولی سلایق همه ی افراد جامعه یکسان نیست و این باعث شده تا تولید کنندگان و طراحان ، آنچه را که جامعه می طلبد براساس مد روز به بازار عرضه نماید . بعلاوه پیشرفت های روز افزون در بازار را باید مرهون و مدیون تقاضای مشتریان دانست .

 تولیدی پوشاک اندیشه ، برند برتر عمده فروشی تیشرت و شلوار در مشهد و ارائه دهنده ی انواع تیشرت شلوار مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه ، انواع لباس ورزشی ، لباس خواب مردانه ، بلوز شلوار پسرانه ، انواع ست خانوادگی ، ست کت پیژامه ی مردانه و … در این مقاله شما همراهان گرامی را با پنل لباس آشنا می نماید .

بسیاری از افراد ، برای تهیه ی لباس مورد علاقه ی خود و یا به منظور این که هزینه ی خرید پارچه و دوخت ، مقرون به صرفه تر است اقدام به دوخت لباس در منزل نموده و یا افرادی که در زمینه ی دوخت لباس عروس و لباس مجلسی فعالیت می کنند از پنل های آماده ی لباس استفاده می نمایند .

بیشترین موارد کاربرد پنل مربوط به لباس مجلسی زنانه و مانتو است ، پنل های آماده جذابیت فوق العاده ای به لباس بخشیده و کار دوخته شده را به سبکی لاکچری و گران قیمت تبدیل می کند . پیراهن های کوتاه و یا بلند مجلسی زنانه اکثرا پنل دوزی شده و یا با گیپور کار شده اند . لازم به ذکر است که انواع مانتوهای پنل دوزی شده در قسمت یقه ، آستین و جلوی آن همیشه در بازار موجود می باشد .

موارد کاربرد پنل لباس :

  1. پنل گردنی : از این نوع پنل در حاشیه ی انواع یقه ها استفاده می شود .
  2. پنل بالاتنه : برای تزئین بالاتنه ی جلو و پشت لباس مجلسی می توان از انواع پنل بالاتنه تهیه نمود .
  3. پنل آستین : انواع پنل لباس تهیه شده از گیپور و یا سنگ دوزی ، مروارید دوزی و … برای تزئین آستین لباس مجلسی کاربردی می باشد . اگر آستین لباس شما تمام تور باشد گیپور کار شده روی آن از جذابیت خاصی برخوردار است .
  4. پنل حاشیه دامن لباس : لباس های مجلسی که حاشیه ی پایین دامن آن پنل کار شده است بسیار گران قیمت اند زیرا معمولا دست دوزی می شوند .

پنل لباس چگونه تهیه می شود :

پنل های لباس در انواع طرح ها و رنگ های مختلف مانند : پنل گیپور ، گلدوزی و نگین کاری ، مروارید دوزی ، ربان دوزی ، ملیله دوزی ، سنگ دوزی و … در بازار موجود می باشد که برای آماده شدن آن  ، علاوه بر موارد ذکر شده می توان از هنر عثمان دوزی ، شفق دوزی و … نیز استفاده نمود .

کسانی که قصد یادگیری ساخت پنل لباس را دارند با مراجعه به سایت های آموزشی مربوط این هنر جذاب ، اطلاعات کافی را کسب نموده و با کار در این زمینه و کسب تجارب بیشتر مدل هایی زیبا برای انواع لباس تهیه کنند . پس از کسب اطلاعات لازم می توان با تهیه ی الگوی موردنظر و کار روی آن به نتیجه ی دلخواه رسید .

مطالب مرتبط :

هنر سوزن دوزی