پارچه ی ژرژت
,

پارچه ی ژرژت 

پارچه ی ژرژت

پارچه ی ژرژت 

پارچه ی ژرژت

در بین انواع مختلف پارچه ، ژرژت یک پارچه ی کرپ بسیار ظریف ، ریز بافت و سبک با سطح زبر است که  یکی از طراحان فرانسوی به نام  ( ژرژت دو لا پلانته ) اوایل قرن بیستم این پارچه را از نوعی ابریشم ساخته و وارد عرصه ی مد و صنعت پوشاک کرد . و پارچه ی ساخته شده را از روی نام ژرژت دو لا پلانته ، ژرژت نامیدند.

با توجه به حجم وسیع تقاضا از طرف مصرف کننده ، تولید کنندگان از همه ی انواع پارچه برای پیشبرد اهداف اقتصادی خود در دوخت انواع البسه استفاده می نمایند ژرژت نیز در ردیف پارچه های پر کاربرد در تولید البسه ی مجلسی ، جای گرفته است .

تولیدی پوشاک اندیشه ، برند برتر تولید تیشرت شلوار مشهد ، ارائه دهنده ی پوشاک راحتی و ورزشی مردانه و زنانه مانند : بلوز شلوار مردانه و زنانه ، تیشرت شلوار مردانه و زنانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی ، بلوز شلوار پسرانه ، انواع ست های خانواده ، انواع سوئیشرت مردانه و زنانه و … در این مقاله به بررسی ویژگی و کاربرد های پارچه های ژرژت می پردازد ، امیدواریم مورد رضایت همراهان گرامی قرار بگیرد .

کاربرد پارچه های ژرژت :

این نوع پارچه در همه ی رنگ ها و طرح ها در بازار موجود می باشد و برای تهیه و تولید انواع ساری هندی ، لباس های عروس ، لباس نامزدی ، لباس شب ، تیشرت فانتزی ، تاپ و پیراهن های مجلسی کاربرد دارد .

پارچه های شیفون ، دارای درخشندگی و ارتجاع بیشتری نسبت به  ژرژت هستند ولی از برخی لحاظ مانند نوع بافت بسیار به هم شباهت دارند .

در گذشته ، این پارچه ها از ابریشم خالص تولید می شد . اما امروزه برای مقرون به صرفه بودن از پلی استر نیز استفاده می شود به این صورت که از الیاف فیبر خیلی محکم برای ژرژت های پلی استر استفاده می شود که با لمس پارچه متوجه این موضوع می شوید که بافت نخی و محکم آن هنگام لمس قابل تشخیص می باشد و دارای ویژگی روان و فنری است .

با توجه به اینکه روزهای پایانی سال را می گذرانیم و بهاری نو پیش روی ماست ، استفاده از این پارچه در بسیاری از لباس های مجلسی و همچنین لباس مهمانی های کوچک خانوادگی عید ، بهار را بیش از پیش برایمان تداعی می نماید زیرا بافت کرپ این پارچه باعث حرکت آزاد و ایستایی فوق العاده آن شود .

ویژگی های پارچه ی ژرژت :

  1. ژرژت یک پارچه کرپ بسیار ظریف ، سبک ، نازک و کم وزن در صنعت نساجی است .
  2. این پارچه از ابریشم و پلی استر ساخته می شود .
  3. یکی از ویژگی های بارز این پارچه ، می توان به حالت روان و خوش حالتی آن اشاره نمود که همین دلیل ،این پارچه ها را به گزینه ی مناسبی برای تهیه ی لباس های مجلسی ، دامن های جذب و دامن هایی که به صورت روان و آزاد هستند تبدیل می کند .
  4. الیاف ابریشم به کار رفته در این پارچه ها دارای کیفیت بالایی می باشند به همین دلیل قابلیت رنگرزی در رنگ های مختلف را دارد .

مطالب مرتبط :

انواع پارچه ی کرپ 

پارچه ها را بهتر بشناسیم

۷ پارچه ی مناسب برای لباس مجلسی