پارچه های بامبو
,

پارچه ی بامبو

پارچه ی بامبو

پارچه ی بامبو  طبیعی و لطیف است . گیاه بامبو در مزارع رشد می کند و می تواند تا بیش یک و نیم متر رشد کند و به طور طبیعی در برابر قارچ ها و آفت ها مقاوم است همچنین این گیاه سریع رشد میکند و گاز دی اکسید کربن گلخانه ای را تا پنج برابر بیشتر از گیاهان درختی معادل  جذب می کند!

بامبو می تواند بدون آبیاری، کود و یا آفت کش ها رشد کند و محصولی بسیار طبیعی و ارگانیک محسوب میشود.

پس از برداشت و فرایند های خرد کردن و بخار سلولز بامبو از اسفنج داخلی نرم از گیاه و برگ های آن بدست می آید که  این سلولز ماده ی اولیه مورد استفاده برای ساخت پارچه بامبو می باشد، فرآیند تولید پارچه شبیه به ساختن مصالح ساختمانی است و تحت دستورالعمل های بین المللی قرار میگیرد ، محصولات تولید شده از بامبو باید با نام “Rayon of Bamboo” نام گذاری شود.

پارچه ی بامبوپارچه های بامبو

بامبو تایید شده توسط Oeko-Tex

پارچه بامبو توسط Oeko-Tex100 تایید شده، Oeko-Tex یک سازمان مستقل بین المللی است که برای مواد مضر و یا باقی مانده مواد شیمیایی در محصولات نساجی آزمایش می کند. صدور گواهینامه Oeko-Tex 100 به این معنی است که پارچه حاوی مواد مضر و مواد شیمیایی آسیب رسان برای سلامت انسان نیست.
بامبو پارچه ای است که نه تنها نرم و راحت و سالم است بلکه به محیط زیست هم آسیب نمیرساند

مزایا و ویژگی های پارچه ی بامبو

میخواهیم درباره ی اینکه چرا پوشیدن لباس بامبو توصیه میشود صحبت کنیم ، همانطور که گفتیم این پارچه عاری از مواد شیمایی و مضر می باشد بی خطر است ، به سلامت فرد و محیط آسیبی نمیزند و هایپوآلرژنیک (به انگلیسی: Hypoallergenic) به معنی کمتر از حد طبیعی یا حساسیت زایی بسیار کمی دارد .

الیاف بامبو

پارچه ی بامبو

۱- سبب آلرژی نمیشود

این فیبر طبیعی آلوده به آلاینده ها نیست،و تنها گلوگز برای برخی از افراد باعث ایجاد حساسیت می شود. همچنین بسیاری از افرادی که واکنش های آلرژیک به سایر الیاف طبیعی مانند پشم یا کنف دارند، میتوانند با خیال راحت از بامبو استفاده کنند ، زیرا بامبو ثابت کرده است که یک راه حل خوب برای افراد مبتلا به آلرژی و سیستم های ایمنی حساس می باشد.

از آنجا که آلرژی زا نمیباشد برای لباس راحتی مردانه و زنانه و لباس کودک و نوزاد مفید است .

۲-بامبو نرم و لطیف است

بامبو پارچه ای لوکس و نرم است، این پارچه با نرمی فوق العاده شبیه ابریشم است. فیبر به طور طبیعی صاف و بدون مواد افزودنی شیمیایی است و به این معنی است که سبب تحریک پوست نخواهد شد .این پارچه ی نرم و سبک دارای طول عمر بالایی نیز می باشد .

۳-تنفس عالی و تنظیم درجه حرارت بدن

پارچه بامبو دارای یک سطح قابل تنفس است، و هنگام پوشیدن آن را بسیار سرد و راحت میکند ، بخش مقطعی از فیبر بامبو پر از میکرو شکاف و میکرو سوراخ است، به این معنی که برای فرایند جذب و تهویه مناسب میشود .

لباس هایی که از پارچه بامبو تولید میشوند، سبب راحتی فرد در شرایط گرم و سرد میشود ، این پارچه دارای ویژگی عایق است که برای لباس زمستانی مردانه و زنانه و همچنین لباس تابستانی مردانه و زنانه ، کودک و نوجوان استفاده میشود .

۴-محافظ اشعه ی UV است

بامبو با مقیاس UPF (Scale Protection Ultraviolet Protection) نمره ۵۰ را بدست آورده است. که نشان دهنده ی، کاهش ۹۸ درصدی فعالیت UV است .

این ویژگی لباس را برای روز های گرم سال بسیار مناسب میسازد ، سعی کنید در لباس ست مردانه و یا زنانه در طول تابستان به آن بسیار بها بدهید .

۵-خواص ضد باکتری الیاف بامبو

بامبو دارای خواص ضد باکتری است،این خاصیت با شستوشوی فراوان از بین نمیرود و کمک می کند تا باکتری هایی که بر روی لباس رشد می کنند را کاهش دهد و بوی ناخوشایند ایجاد نکند. به همین دلیل، این پارچه را برای پوشک های پارچه ای ایده آل می کند .

۶-قدرت جذب بالای پارچه ی بامبو

در آزمایش های مختلف فیبر بامبو تقریبا ۶۰٪ جذب آب بیشتری نسبت به پنبه دارد. در فرایند نساجی بامبو ، بسیاری از خواص آن به عنوان یک گیاه حفظ می شود ، پارچه بامبو بسیار جاذب است و می تواند سه برابر وزن خود آب را جذب کند، بنابراین به راحتی رطوت را از پوست دور کرده و تبخیر میکند ، این دلیلی است برای اینکه چرا بامبو در تولید پوشک و لباس کودک کاربرد زیادی دارد.

همچنین این ویژگی و ویژگی هایی همچون ضد باکتری و تنفس پارچه آن را پارچه ای مناسب برای تولید لباس ورزشی مردانه و زنانه نموده است .

خرید عمده ست ورزشی در مشهد

۷-مقایسه ی پارچه های بامبو و پنبه

بامبو به ندرت به آفت کش ها برای رشد نیاز دارد.و در مقایسه با پنبه، بسیار پایدار است. پنبه نیاز به مقدار زیادی آب و استفاده گسترده از آفت کش ها دارد.

پس بامبو سازگاری بهتری با محیط زیست دارد علاوه بر این بامبو در مدت زمان ۴۵ تا ۶۰ روز بسیار رشد میکند و گازهای گلخانه ای را جذب می کند، اکسیژن بیشتری را آزاد می کند، و کود ها و ریشه های آن در ایجاد ثبات در خاک فرسایشی بسیار خوب است.

۸- سازگاری با محیط زیست

بامبو فیبری است طبیعی و سازگار با محیط زیست هنگامی که یک عمر لباس به پایان می رسد، این پارچه دوباره تجزیه میشود ، زیرا  ۱۰۰٪ زیست تخریب پذیر است.

به عنوان یک فیبر طبیعی سلولز، پارچه های بامبو می توانند با میکرو ارگانیسم ها و نور خورشید در خاک تجزیه شوند و فرایند تجزیه محیط زیست را آلوده نمی کند.

روش های مراقبت از پارچه ی بامبو