,

پارچه های مصنوعی برای لباس زمستانی

پارچه های مصنوعی برای لباس زمستانی

فناوری های ساخت پارچه های زمستانی روز به روز توسعه می یابد ، ما در این پست پارچه هایی را که برای محافظت هرچه بهتر از هوای سرد تولید شده اند معرفی میکنیم ، اما اجازه بدهید قبل از معرفی پارچه های مصنوعی برای لباس زمستانی  کمی در مورد اهمیت لایه بندی لباس در هوای سرد صحبت کنیم .

لایه بندی لباس در فصل زمستان با لباس های الیاف مصنوعی

۱- لایه ی پایه

کاربرد اصلی لایه داخلی باید این باشد که رطوبت را از بدن دور کند . بنابراین پارچه هایی را انتخاب کنید که  رطوبت را بسرعت از بین میبرند ، برای لایه ی داخلی از پارچه های مصنوعی مانند Capilene ، Thermax یا Prolite میتوانید صحبت کنید .

در حالت ایده آل ، لایه پایه باید به پوست شما احساس راحتی بدهد  و قابل تنفس باشد .

۲- لایه ی میانی

لایه میانی باید شما را عایق بندی کرده و همچنان رطوبت دریافتی از لایه ی پایه را به لایه ی بیرونی دهد ، برای لایه ی میانی از پارچه هایی مانند  “Fleece” یا پارچه هایی مانند  Polartec ، Primaloft ، Thermolite و Thinsulate میتوانید استفاده کنید .

۳- لایه ی خارجی

هدف لایه بیرونی محافظت از شما در برابر باد ، باران و برف است. پارچه های موجود در لایه بیرونی باید عایق و تهویه را فراهم کنند.

بهترین پارچه های زمستانی مصنوعی

۱- پارچه ی اکریلیک

پارچه اکریلیک یک پارچه مصنوعی ساخته شده توسط انسان است که در اصل بعنوان جایگزین پشم ساخته شده است ، اکریلیک به طور کلی دارای خواصی مشابه پشم است ، با این حال بسیاری از پیشرفت های جدید در تولید پارچه های اکریلیک منجر به پارچه هایی شده است که بسیار ظریف ، صاف و حتی نرم تر از بهترین پشم ها هستند.

اکرلیک آبگریز است ( آب را جذب نمی کند) ، سبک ، نرم ، گرم ، مراقبت از آن آسان و بادوام است.

ژاکت اکرلیک مردانه

پارچه ی اکرلیک – پارچه های مصنوعی برای لباس زمستانی

۲- پارچه ی کاپلین Capilene

شرکت هایی مانند پاتاگونیا در محصولات عایق بندی شده خود از Capilene استفاده می کنند. آنها ادعا می کنند که این پارچه نسبت به پلی پروپیلن و سایر پلی استرها برتری دارد زیرا هم رطوبت را از بین می برد و هم عایق بندی می کند.

الیاف آبگریزی مانند پلی پروپیلن به راحتی رطوبت را جذب می کنند ، درحالی که برای از بین بردن رطوبت دریافتی خیلی عالی نیستند. Capilene ، رطوبت را به سرعت پراکنده می کند .

این محصول هم قابل شستشو با ماشین است و هم قابل خشک شدن است. و دارای یک خاصیت ضد میکروبی برای کاهش باکتری های بو است.

لباس زمستانی ‪Capilene‬‏

پارچه ی Capilene

۳- پارچه ی CoolMax

در ابتدا CoolMax برای لباس زیر ، لباس پلیس و ارتش طراحی شده بود. این لباس یک لایه هوا را بین پوست و لباس بیرونی شما نگه می دارد. این امر امکان تبخیر طبیعی را فراهم می آورد.

در واقع هم در هوای سرد و هم در هوای گرم بخوبی عمل می کند. CoolMax “RVU” یک لباس زیر با تهویه مناسب است که جریان هوا را بهبود می بخشد و شما را خنک نگه می دارد.

‪Fiber CoolMax‬‏

پارچه ی زمستانی مصنوعی CoolMax

۴- پارچه ی مصنوعی کوردورا Cordura

کوردورا یک پارچه با بافت در هم پیچیده است ، این پارچه مقاومت بیشتری در برابر سایش نسبت به پنبه یا سایر الیاف ساخته شده توسط انسان دارد.

پارچه ی ‪Cordura‬‏

پارچه ی زمستانی کوردورا -پارچه های مصنوعی برای لباس زمستانی

۵- پارچه ی گورتکس Gore-Tex

این یکی از اولین و احتمالاً مشهورترین – پارچه های ورزشی برای تولید انواع لباس ورزشی مردانه ، لباس ورزشی زنانه ، سویشرت شلوار مردانه ، کاپشن شلوار مردانه و دیگر لباس های ورزشی با کیفیت بالا در زمستان است.

پارچه ی ورزشی زمستانی ‪Gore-Tex‬‏

سویشرت ورزشی زنانه گورتکس

۶- پارچه ی مدال Modal

مودال ، الیاف سلولزی مبتنی بر خمیر چوب ، از تراشه های چوبی خالص از درختان راش ساخته شده است – مخصوصاً درخت اشنایدر زلکووا اروپایی.

مودال از خانواده الیاف rayon viscose ریون – ویسکوز است. با این حال ، ریون ویسکوز از تعدادی درخت مختلف ساخته می شود ، در حالی که مودال فقط از چوب راش استفاده می کند. این پارچه کمی از  ریون – ویسکوز بهتر است و در هنگام خیس شدن از مقاومت بیشتری برخوردار است.

آیا پارچه مودال در زمستان گرم است؟ مودال یک ویژگی تنظیم کننده حرارتی مشابه با TENCEL( تنسل ) دارد که گرما و عایق در زمستان را فراهم می کند و به شما کمک می کند در هوای گرم احساس خنک تری داشته باشید .

 ‪Fiber Modal‬‏

پارچه ی مدال -پارچه های مصنوعی برای لباس زمستانی

معرفی منبع :

عمده فروشی پوشاک مشهد اندیشه ، برند برتر تولید انواع لباس راحتی مردانه و زنانه و اسپرت ، لباس های مناسب فصل و لباس ورزشی مردانه و زنانه ، با چندین سال فعالیت موفق در زمینه ی تولید انواع سویشرت شلوار مردانه و زنانه ، مانتو زمستانی ، کاپشن شلوار مردانه و زنانه و … مطلب فوق را با موضوع : پارچه ی لمه را بیشتر بشناسیم به اشتراک گذاشته است. امیدواریم مفید واقع شده باشد.