الیاف پنبه ای
,

ویژگی های پارچه ی پنبه ی باکیفیت

ویژگی های پارچه ی پنبه ی باکیفیت

پنبه یک پارچه ی فوق العاده برای لباس می باشد ،این پارچه نرم ، بادوام ، همه کاره ، قابل تنفس و نسبتا مقرون به صرفه می باشد  ، ویژگی های پارچه ی پنبه ی باکیفیت زیاد است ما در این پست برخی از این ویژگی ها را بیان میکنیم .
ویژگی های پارچه ی پنبه ی باکیفیت

ویژگی های پارچه ی پنبه ی باکیفیت

بسیاری از تولیدی های پوشاک تمرکز خود را بر تولید لباس های طبیعی و باکیفیت میگذارند ، هدف اصلی آن ها تولید لباس هایی است که مشتریان از آن راضی بوده و به محیط زیست آسیبی نرسد ، از جمله لباس های پنبه ای میتوان به بلوز شلوار مردانه پنبه ای ، تیشرت شلوار مردانه پنبه ای ، لباس ورزشی پنبه ای ، لباس راحتی پنبه ای و انواع پوشاک زنانه و بچه گانه پنبه ای اشاره کرد .

ویژگی های پنبه ی باکیفیت

مهمترین ویژگی کیفی پنبه، طول اصلی الیاف آن است، یعنی طول فیبرهای اصلی که پارچه از آن تشکیل شده است ، پارچه ی پنبه ای با الیاف بلند به طور کلی باکیفیت تر از پارچه ها با الیاف کوتاه تر می باشد .
پنبه ی باکیفیت

ویژگی های پارچه ی پنبه ی باکیفیت

الیاف بلندتر را می توان به پارچه های نرم و زیبا تبدیل کرد ، اما نخ کت و شلوار می تواند به شدت محدود باشد، که سبب می شود پارچه قوی تر و با دوام تر باشد .
تنفس یکی از ویژگی های پارچه های پنبه ای است ، اما در بین الیاف برخی از پارچه های پنبه ای لایه های بسیار ریز هوا هستند که عایق حرارتی ایجاد می کنند ، پنبه های ساخته شده از الیاف بسیار ظریف و بلند می تواند برای از بین لایه های هوا مفید باشد که عرق را از بین میبرد .
طول الیاف پنبه بستگی به نوع و منشا آن دارد. سه نوع پنبه وجود دارد :
  • پنبه ی پایما : طول الیاف بلند و قیمت گران و برای الیاف ظریف و مستحکم بکار میرود .
  • پنبه ی مصری :طول الیاف بلند
  • و پنبه ی سی آیلند : طول الیاف خیلی بلند .

معمولا روی برچسب های پارچه منشا و نوع آن را تعیین میکنند .

چگونگی ارزیابی پارچه پنبه با الیاف بلند و الیاف کوتاه :

  1. لمس پارچه :حتی پارچه های پنبه ای که بسیار محکم، ضخیم و یا حتی سفت هستند، باید روی پوست حسی نرم ایجاد کنند ، اگر اینطور نباشد ، احتمالا با الیاف کوتاه ساخته شده و در بلندمدت دوام کمتری خواهد داشت .
  2. بدون پوسیدگی : پنبه معمولا دچار پوسیدگی نمیشود ولی اگر رد پوسیدگی روی آن مشاهده کردید باید بدانید که رو آن حرکت میکند .
  3. تراکم پارچه :تراکم  پارچه را با نگه داشتن آن در برابر نور بررسی کنید. بطور معمول حتی اگر بسیار خوب بنظر برسد ، پارچه نباید شفاف باشد. اگر نور زیادی از آن عبور کند نشان دهنده ی آنست که زیاد متراکم نیست و بنابراین زیاد با دوام نخواهد بود.
  4. الگوی منظم پارچه : بافت پارچه را دقت کنید ، بافت پارچه باید دارای یک الگوی منظم از لیفت های صاف باشد.
  5. لباس های پنبه ای باکیفیت مقرون به صرفه هستند : پنبه انتخاب بسیار خوبی است ، لباس های پنبه ای مانند بلوز شلوار مردانه و زنانه ، لباس ست مردانه ، یا تیشرت شلوار مردانه پنبه ای و … معمولا ارزان قیمت هستند.

 مطالب مرتبط :

خواص منحصر بفرد پارچه ی پنبه

تاریخچه و کاربرد پارچه ی پنبه ای

مزایا و معایب پارچه های پنبه ای