نکات کلیدی خرید پارچه
,

نکات کلیدی خرید پارچه

نکات کلیدی خرید پارچه

گاهی اوقات ، پس از خرید لباس یا پارچه ، در انتخاب نوع ، جنس ، رنگ ، طرح و … دچار اشتباه شده و آنچه در نهایت مورد نظرمان است را نمی توانیم تهیه کنیم . اینجاست که مطالعه ی نکات کلیدی خرید پارچه ، قبل از اقدام به خرید اهمیت پیدا می کند .

برای بالا بردن اطلاعات مربوط به انواع و اقسام پارچه های موجود ، علاوه بر مطالعه ی کتب تدوین شده در این زمینه ، سایت های معتبر و شبکه های مجازی نیز می توانند راهنمای مناسبی برای شناخت پارچه ها باشند .

پارچه ی گلدار دامن

نکات کلیدی خرید پارچه

راهنمای عمومی خرید پارچه :

نکات کلیدی خرید پارچه

نکات کلیدی خرید پارچه

  1. هنگام خرید توجه نمایید که در بافت پارچه از چه الیافی استفاده شده است ؟ و چه مدت زمانی دچار تغییر می شود ، زیرا کیفیت پارچه ها تاثیر مستقیمی در جذب مشتری دارد .
  2. شناخت هر پارچه سبب می شود تا با نگهداری و شستشوی صحیح هر جنسی ،علاوه بر حفظ رنگ و شکل ، عمر طولانی داشته باشد .
  3. پس از اتمام فصل زمستان و ورود فصل جدید ، لابه لای لباس های غیر قابل استفاده چند قرص نفتالین قرار دهید .
  4. به طور کلی فروشگاههای معتبر و خوش نام به دو دلیل می توانند اعتبار کسب نمایند قیمت ارزان یا کیفیت خوب . پس ازاین شرکت ها غافل نشوید .
  5. در انتخاب پارچه به مواردی مانند : نازک یا ضخیم بودن ، الیاف به کار رفته در بافت آن ، میزان کشش توجه نموده و پارچه ای بدون عیوبی مانند : پرش رنگ ، زدگی ، به هم ریختگی رنگ ، نخ شدن و … خریداری کنید .
  6. در فصول بهار و تابستان ، پارچه هایی را انتخاب نمایید که کمتر آبرفت داشته باشد .
  7. از پارچه هایی خرید نمایید که نسبت به سایر پارچه ها کمتر چروک شود برای دانستن این موضوع قسمتی از پارچه را به مدت چند ثانیه در دست بفشارید میزان چروک پذیری آن مشخص می شود .
  8. با کشیدن پارچه در جهت طولی و عرضی از استحکام پارچه اطمینان حاصل کنید . (هر دو روی پارچه کیفیت داشته باشد )
  9. پارچه هایی با عرض مناسب با الگوی برش و دوخت انتخاب کرده تا اضافه های زیادی نداشته باشد و در هزینه ها صرفه جویی شود .
  10.  پارچه های روشن و سفید را خیس کنید و روی پارچه های رنگ تیره بکشید اگر زیاد رنگ بگیرد این پارچه رنگ خود را زود از دست می دهد .

نکته  :

قبل از خرید پارچه به نوع ، طرح ، رنگ ، جنس و متراژ مورد استفاده توجه داشته و یاداشت نمایید زیرا با دانستن این ویژگی ها با فکر اقتصادی و بدون سردرگمی به آسانی خرید خواهید کرد .

سخن پایانی :

ارتقاء اطلاعات مرتبط با پوشاک و پارچه یکی از دلایل مهم موفقیت تولید کنندگان لباس محسوب شده و با توجه به گسترش تفکر استقلال اقتصادی و تولید کالای ایرانی در کشور عزیزمان ، بسیاری از تولیدکنندگان داخلی مانند : عمده فروشی پوشاک اندیشه ، با همت و تلاش چندین برابر ، در زمینه ی تولید انواع تیشرت و شلوار زنانه و مردانه مناسب هر فصل ، تاپ شلوارک زنانه و مردانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه ، بلوز شلوار بچگانه ، انواع ست های خانوادگی ، پوشاک زنانه مانند : ساق ، تونیک ، بلوز ، شلوار، سارافون و … در طرح ها ، رنگ ها و سایز های مختلف ، در زمره ی برترین های فروش عمده ی پوشاک راحتی و اسپرت ( ورزشی ) قرارگرفته است .