ست لباس مردانه
,

نکات طلایی خرید کت و شلوار

نکات طلایی خرید کت و شلوار

این پوشش مردانه تاریخچه ای دیرینه ای دارد ٰ هر چند اکنون در سرار جهان پوشش رسمی است و همه ی اقایان شیک پوش در سرار جهان لا اقل یک دست کت و شلوار در کمد لباس خود دارند اما تاریخچه ی این پوشش به ایران خودمان باز میگردد ما در این پست نکاتی در مورد خرید این لباس ست مردانه را بیان خواهیم کرد . ۹ مورد از مهمترین نکات طلایی خرید کت و شلوار :

۱   نقش دکمه ها در تعیین نوع کت و شلوار

تعداد دکمه ها نوع کت و شلوار را ازحیث رسمی بودن ٰ نیمه رسمی و یا اسپرت تمییز میدهد  . اگر کت دکمه های کمتری دارند رسمی تر است وهرچه تعداد دکمه ها بیشتر باشد باید برای مجالس رسمی انتخاب شوند ٰ کت های یک یا ۲ دکمه ای ، یقه بازتری دارند و پیراهن زیر کت بیشتر دیده می شود ، در نتیجه حالت رسمی تری پیدا می کند .
تفاوت در ایران و اروپا برای انتخاب کت مناسب میهمانی به تفاوت در تعداد دکمه ها باز میگردد اروپایان کت های ۲ دکمه ای و ایرانیان کت های ۳ دکمه ای را ترجیح میدهند .با افزایش تعداد دکمه ها  کت از حالت رسمی خود خارج میشود و حالت نیمه رسمی به خود میگیرد ؛
کت های فانتزی و اسپرت هم که امروزه جایگاه خاصی پیدا کرده اند  با طراحی نو و مدرن اغلب دکمه بیشتری د ارند .

۲ – به رابطه بین قد و دکمه کت و شلوار توجه کنید

 به خودتان توجه کنید شما مردی قد کوتاه هستید یا قد بلند؟باید بدانید که مردان کوتاه تر بهتر است کت های ۲ دکمه و مردان بلند قامت کت  ۳ دکمه ببپوشند.

اما در مورد کت هایی که شامل دو ردیف دکمه هستند بهتر است بدانید که این نوع کت ها برای افراد چهار شانه مناسب نیست و عرض شانه انها را بیشتر نشان میدهد.

۳-کت و شلوار رسمی پشمی است

 جنس کت و شلوار معیار خوبی برای تشخیص  رسمی و غیر رسمی بودن آن است . هر اندازه که پشم ان بیشتر باشد رسمی تر است بطوری که کت و شلوار های صددرصد پشمی خیلی رسمی اند . البته باید بدانید که این نوع کت و شلوار ها فقط در حد یک مجلس مناسبند نه بیشتر زیرا خیلی سریع چروک میشوند

۴-کت و شلواری استاندارد بخرید

 در انتخاب کت و شلوار به سایز ان توجه داشته باشید نباید سایز کت و شلوارتان خیلی بزرگ باشد . دقت در سرشانه های کت که جذب شانه ها باشد قد کت  و شلوار خیلی مهم است دقت در همین نکات ریز خیلی مهم است

۵ – کت و شلوار رنگ تیره شیک تر است

نکات طلایی خرید کت و شلوار

نکات طلایی خرید کت و شلوار

برای یک  مجلس رسمی مثل جشن عروسی  بهتر است سراغ رنگ های تیره بروید . رنگهای خاکستری تا مشکی که ساده و بدون طرح یا راه راه باشد ، کاملا مناسب است.بهتر است برای این نوع مجالس پارچه های چهارخانه را کاملا فراموش کنید زیرا کلاس کار شما را پایین می اورد .

۶-کت و شلوار باید متناسب با قد شما باشد

اگر قد بالاتنه شما نسبت به پایین تنه کوتاه تر است باید کت هایی با یقه باز و برگردان یقه بلند و باریک بپوشید ولی اگر پاهای کوتاهیدارید توصیه میشود کت های کوتاه برای شما برازنده تر است؛ چون کت های بلند باعث می شوند پاهای شما کوتاه تر از حدی که هست به نظر برسد .

۷-کیفیت پارچه ی کت و شلواری؟

کت و شلوار هایی که پارچه های براق دارند شما را چاق تر از چیزی که هستید نشان می د هند . تاثیر پارچه های ضخیم و کلفت یا طرح های چهارخانه درشت هم همین است. این قبیل طرح ها برازند ه افراد لاغر است. آقایان چاق بهتر است از کت و شلوارهایی با رنگ های تیره و مات استفاد ه کنند . کت های پشت چاک دار به خصوص اگر ۲ چاک در پشت داشته باشند ، برای افراد درشت هیکل مناسب نیستند . چون چاک های پشت جلب توجه می کند و درشت بودن هیکل بیشتر به چشم می آید .
برش کت هم مهم است. بعضی کت ها به طور کامل در قسمت کمر جذب می شود ولی انواع دیگر از زیر بغل تا نزدیک ران پا برشی راسته دارد . برش های راسته برای مردان با اندام و بالاتنه درشت تر مناسب تر است.

۸-کت و شلوار غیر رسمی

نکات طلایی خرید کت و شلوار : کت و شلوارهای کتان کاملا غیر رسمی ولی برای مهمانی های معمولی ساده و شیک هستند . بهتر است این نوع کت و شلوارها را به جای پیراهن با تی شرت های یقه هفت روشن بپوشید

۹-افراد قد کوتاه چه نوع کت و شلواری بپوشند ؟

مردان کوتاه قامت باید کت و شلوار ها با رنگ متفاوت و متضاد را کنار بگذارند. مثلا کت قهوه ای و شلوار کرم یا برعکس. رنگ های متضاد قد را کوتاه تر نشان می د هد . پیشنهاد می شود افراد قد کوتاه از کت و شلوارهای یکرنگ استفاده کنند . پارچه های راه راه هم انتخاب مناسبی است و تاثیر خوبی در بلند تر نشان دادن قد دارد.

معرفی منبع :

مطلب نکات طلایی خرید کت و شلوار توسط تولیدی و عمده فروشی پوشاک مردانه مشهد اندیشه تیهه شده است ؛ این تولیدی بزرگترین تولید کننده لباس ست مردانه و زنانه ٰ لباس راحتی مر دانه ٰ لباس ورزشی مردانه ٰ لباس خواب مردانه ٰ تیشرت شلوار مردانه و بلوز شلوار مردانه می باشد .