پیشنهادهای پوشیدن لباس زمستان مردانه
,

نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک

نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک

همانطور که وعده داد بودیم در قسمت دوم آموزش ها نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک را آموزش خواهیم داد ، در این پست ، همه چیز در مورد ارزیابی درزها، خیاطی و جزئیاتی مانند دکمه ها و جیب را بررسی میکنیم .

ارزیابی کیفیت درز لباس

درزهای لباس معمولا یکی از خواص اساسی برای تشخیص کیفیت آن است، زیرا این مورد اگر چه برای دوام و شکل یک لباس بسیار مهم است، معمولا خریداران به آنها توجه کمتری می کنند. این یکی از ویژگی هایی است که گاهی برخی از تولید کنندگان برای صرفه جویی در زمان به آن توجه کمتری میکنند، در اینجا چند راه برای بررسی کیفیت درزهای لباس وجود دارد:

۱-ویژگی های عمومی درز لباس

نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک : به درز های لباس دقت کنید ، آیا دوخت آنها راست است یا کج ؟ مرتب است یا شلوغ و کثیف ؟ دوخت آنها محکم است یا سست ؟  آیا جای سوزن روی پارچه پیداست یا خیر ؟
اینها نکات مهمی است ، که توجه به آن ضروری است دوخت لباس باید مرتب ، راست ، محکم و با دوام باشد و هیچگونه سوراخ سوزنی روی آن وجود نداشته باشد ، اگر سوراخ سوزن در آن نمایان شده است ، نشان دهنده ی اینست که از سوزنی استفاده شده است که برای پارچه بسیار بزرگ است ، برای تشخیص کیفیت درز ها پارچه را کمی در هر دو طرف بکشید اگر دوخت ها از هم جدا شود نشان دهنده ی ضعف در تولید است .
توجه کنید که تمام درز ها یکدست و یکپارچه باشند ، محل اتصالات ( جایی که چند درز به هم میرسند ) ، دوخت ها به خوبی ادغام شده باشد .
یکی دیگر از مواردی که به آن باید توجه کنید مارک های متصل در محل درز ها می باشد ، دقت کنید که آیا این مارک ها از کیفیت بالایی برخوردار است یا جهت صرفه جویی در هزینه از مارک های بی کیفیت استفاده شده است .

۲-نوع درز لباس

یکی دیگر از شاخص های کیفیت پوشاک ، نوع درز است که تولید کننده برای وصل کردن قطعات پارچه استفاده می کند. یک قاعده کلی برای دوخت وجود دارد که به جای چند دوخت نامرتب و شلوغ، از دوخت های کم و ایمن استفاده می کنند ، برای بررسی نوع درز ها موارد زیر را دنبال کنید :

ابتدا درون لباس را بررسی کنید :

یک راه بسیار آسان برای لباس های تریکو و لباس های ریون استفاده از زیگزال است ، این روش ارزان ترین و سریعترین روش دوخت می باشد ، برای دوخت درز های تیشرت ها و لباس های سبک ورزن استفاده از زیگزال رایج می باشد ، اما برای پارچه های کمی سنگین تر ، شلوار، زیر بغل ها و … استفاده از این دوخت مناسب نیست زیرا درزها در این لباس باید تحمل بالاتری داشته باشد ،برای پایین دامن لباس ها از دوخت دو ردیفه نزدیک به هم و برای پارچه های سنگین تر پس از دوخت از نوار برای لبه های دوخته شده استفاده میشود تا دوخت محکم تر و تمیز تر باشد .
نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک 1   نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک


بررسی درز های خارج از لباس :

به طور کلی، تولید کنندگان با کیفیت بالا می خواهند تا آنجا که ممکن است دوخت های خارجی را پنهان کنند (مگر قسمت هایی که بخشی از طراحی می باشد)، درزهای خارجی باید کاملا مرتب و ایمن باشند . یک همبستگی پایدار و ایمن بین درز های مختلف نیز برای شکل یک قطعه مهم است، لباس ها معمولا بسیار مرتب بسته بندی میشوند ، بنابراین محل درزها را به وضوح میتوانید ببینید.
دوخت های روی کار نقش بسیار مهمی در تعیین میزان کیفیت پوشاک دارند ، لباس هایی که در طراحی آنها از وخت های روی کار استفاده شده است ، باید دوخت های منظم و دقیق داشته باشند .
برای خرید عمده پوشاک باکیفیت اندیشه به تولیدی پوشاک مشهد اندیشه مراجعه کنید ، فروشگاه های پوشاک مشهد وابسته به این تولیدی انواع لباس ست مردانه و زنانه باکیفیت ، تیشرت شلوار مردانه ، بلوز شلوار مردانه ، لباس ورزشی مردانه باکیفیت و … را میتوانید خریداری کنید .
مطالب مرتبط با نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک :
  1. کیفیت لباس چیست ؟
  2. ۵ ترفند برای خرید لباس با کیفیت بالا
  3. راهنمای عمومی خرید لباس با کیفیت