لباس های باکیفیت
,

نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک قسمت۲

نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک قسمت۲

ما در مطالبی تحت عنوان کیفیت لباس چیست ؟ ، نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک و شاخص های کیفیت پوشاک بحث کردیم ، اما در این پست نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک قسمت۲ را توضیح میدهیم ،  همانطور که میدانید بدن ما دو بعدی نیست، بنابراین پس از تهیه ی الگو نیاز به خیاطی دارد تا لباس متناسب با استایل مان ایجاد بشود ، حال در تولیدی های پوشاک این روند کمی پیچیده تر میشود ، زیرا تولید لباس بطور انبوه می باشد .

نام تجاری یکی از مولفه های کیفیت لباس است ،وقتی میگویند کیفیت یک لباس زیاد است  نشان میدهد که تولید کننده در تولید لباس دقت کافی را داشته و تمام ویژگی های یک لباس با کیفیت را در آن ایجاد کرده است ، همچنین لباس در ایجاد و نمایش شخصیت نقشی بسزا دارد پس بهتر است کیفیت لباس هرچه بالاتر باشد ، تا شما را شخصی بی نظم و بی تفاوت نشان ندهد .
استایل شما در تعیین و انتخاب لباس شما بسیار مهم است و باید به آن دقت زیادی کرد ، ممکن است یک لباس برای دوستتان خوب باشد ، اما اصلا برای استایل شما مناسب نباشدو بالعکس .

برخی از ویژگی های لباس که باید به آن توجه کنید :

 1. پیراهن و یا کت شما نباید خیلی بلند باشد ، حتی اگر پیراهن را در شلوار خود میزنید بازهم باید به قد آن دقت کنید و پیراهن های خیلی بلند خریداری نکنید .
 2. سرشانه آستین باید دقیق روی شانه باشد و گرنه سبب میشود تا استایل شما بهم بریزد و از دید دیگران لباس برایتان بزرگ و نامناسب باشد .
 3. لباس حتما باید متناسب با استایل شما باشد ، از سایز خود بزرگتر یا کوچکتر نخرید .
 4. ترکیب رنگی لباس را مطالعه کنید .
 5. در لباس پوشیدن جسور باشید و گاهی نوآوری های خلاقانه در سبک خود ایجاد کنید .
 6. به جزئیات لباس دقت کنید ، لباس هایی که در جزئیات بی کیفیت بنظر میرسند را بطور جدی فراموش کنید .
 7. برند هایی که کیفیت را نادیده میگیرند نادیده بگیرید .
 8. تنها راه تشخیص لباس با کیفیت لمس آن ها و داشتن اطلاعات کافی درباره ی آن است ، پس گاهی بهتر است ، زیاد به تعریف های فروشنده دلخوش نکید و خودتان دست بکار شوید .
 9. لباسی که برش ها و منحنی های آن با استایل شما فیکس نشود برایتان گزینه ی مناسبی نیست .
 10. درباره ی استایل خود بیشتر بدانید . 

نحوه ی ارزیابی کیفیت تن پوش لباس

 در این قسمت چیزی که بسیار مهم است تن پوش لباس می باشد ، پس قبل از خرید حتما به اتاق پرو بروید و چند دقیقه ای لباس را بپوشید ، لباسی که در پوشش هم از کیفیت خوبی برخوردار باشد ، امتیاز لباس باکیفیت را کسب کرده و میتوانید آن را بخرید ، اما در اتاق پرو به چه چیزهایی باید دقت کنیم ؟

 • یکی از اولین نکاتی که در اتاق پرو متوجه میشوید ، اینست که آیا این لباس متناسب با استایل شما هست یا نه ؟ در خرید شلوار ، مانتو ، کت و یا هر لباس دیگری ببینید آیا درز ها و برش های لباس با استایل شما همخوانی دارد یا نه ، برخی از لباس ها ممکن است دچار اشتباهات کوچکی در برش و یا طراحی شده باشند و در هنگام مشاهده ی بصری شما آن را متوجه نشوید اما با اولین تن پوش آن را کشف میکنید .
 • نکته ی مهم دیگر که در همان ابتدا آن را متوجه میشوید ، کیفیت پارچه است ، برخی پارچه ها بسیار خشن هستند و هنگام پوشیدن با آن ها احساس راحتی نمیکنید ، همچنین ممکن است پارچه بکار رفته در تولید لباس خوش ایست نباشد و برخی از پارچه ها نیز هنگام پوشیدن به دور پا یا دست می پیچیند .
 • اگر پوستتان حساس است و با پوشیدن هر لباسی آرامش ندارید ، لباس هایی خریداری کنید که الیاف طبیعی در آن بکار رفته است یا دارای آستری های طبیعی و بدون آلرژی مانند پنبه میباشند.
 • درز های لباس در پارچه های سبک معمولا زیگزال است که پوست را آزار نمیدهند اما برای پارچه های سنگین یا باید آستری داشته باشد یا از نوار در محل درز ها استفاده شده باشد.
نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک قسمت2

نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک قسمت۲

ارزیابی کیفیت دکمه ها و زیپ لباس

نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک

نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک قسمت۲

 • بررسی کنید که دکمه ها به صورت یکدست و در یک راستا دوخته شده باشند و دوخت آن ها محکم باشد .
 • در لباس های باکیفیت معمولا حداقل یک دکمه ی اضافی همراه آن وجود دارد ، بسیاری از برند های معروف نام شرکت تجاری خورد را روی دکمه ها هک میکنند .
 • مهمتر از دکمه های لباس جا دکمه می باشد ، جادکمه باید تمیز دوخته شده باشد و اندازه ی طوری باشد که هنگام  باز و بسته کردن دکمه فرد اذیت نشود .
 • زیپ باید راحت باز و بسته شود .
 • زیپ باید دارای قفل باشد تا پس از پوشیدن لباس و بستن زیپ ، زیپ باز نشود .

ارزیابی کیفیت جیب ها در لباس

 1. لباس های با کیفیت بالا باید دارای جیب های واقعی با طول مناسب باشند ، برخی از جیب ها که اصولا برخی گمان میکنند نمایشی است با یک دوخت بسته شده است و اگر شما تمایل به استفاده از آن را داشته باشید میتوانید آن را باز کنید .دقت کنید که محل بخیه ها حتما محل یک جیب باشد و اشتباهی درز آن را باز نکنید .
 2. آستری هایی که برای جیب استفاده شده باید بسیار محکم و با دوام باشد تا در چندبار استفاده پاره نشود و شما را دچار مشکل نکند .
 3. آستری های جیب باید همرنگ پارچه باشد تا اگر تحت شرایطی از جیب بیرون زد ،شما را آزار ندهد  .
 4. اگر جیب های پاکتی دکمه دارند ، به ویژگی های دکمه و جا دکمه هم دقت کنید .
جیب لباسها

نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک قسمت۲

برچسب ها و لیبل های لباس

به طور کلی، برند های تجاری که راحتی مشتریانشان برایشان در اولویت است ، از برچسب هایی استفاده میکنند که مشتری را در هنگام پوشیدن لباس آزار ندهد ، حتی اگر از لیبل های پلاستیکی استفاده کرده باشد آن را در جایی که سبب اذیت شدن فرد میشود قرار نمیدهد ، اگر برچسب های دوخته شده در روی بند و پشت شلوار یا روی نوار یقه دوخته شده باشد معمولا حتی پس از بریدن آن آثارش درد سر ساز میشود و و سبب خارش خواهد شد .

معرفی منبع :

این مطلب توسط تولیدی و عمده فروشی پوشاک مردانه و زنانه ، برند برتر پوشاک مردانه ، بلوز شلوار مردانه ، تیشرت شلوار مردانه ، ست لباس راحتی مردانه ، لباس ست مردانه و لباس ورزشی مردانه و زنانه با کیفیت استثنائی و قیمت مناسب می باشد ، برای خرید عمده محصولات اندیشه به تولیدی ها و عمده فروشی های پوشاک مشهد و عمده فروشی های پوشاک مراجعه کنید

مطالب مرتبط  با نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک قسمت۲ :

 1. نحوه ی ارزیابی کیفیت پوشاک قسمت ۱
 2. کیفیت لباس چیست ؟
 3. ۵ ترفند برای خرید لباس با کیفیت بالا
 4. راهنمای عمومی خرید لباس با کیفیت