خرید لباس
,

مشاغل خانگی پوشاک

مشاغل خانگی پوشاک

مشاغل خانگی پوشاک یا بهتر است بگوییم هنر خانگی امروزه یکی از راه های کسب در آمد برای بانوان خانه دار شده ما فهرستی از این مشاغل را اماده کرده ایم .

شما بانوی عزیز هم میتوانید با نگاهی به فهرست زمینه ی علاقه و توانایی خود را پیدا کرده و برای خود کسب و کاری راه بیندازید .

البته هنر بانوان از این حد هم بالاتر میرود و ما فقط فهرستی معمولی از مشاغل خانگی آماده کرده ایم و امروزه که دولت هم از مشاغل خانگی حمایت میکند و برای ان تسهیلاتی در نظر گرفته شده میتوان به راحتی شغلی پر در امد راه انداخت و روحیه ی کار وفعالیت را در خانه گسترش داد نگران بازار فروش محصولاتتان هم نباشید حتی اگر به هیچ وجه دسترسی به مکانی برای فروش نداشته باشید امروزه راه های بسیار ساده و در دسترسی وجود دارد .

برای داشتن مشاغل خانگی پردرآمد و در عین حال موفق نیازی به داشتن یک بنگاه اقتصادی و یا دفتری با یک میز و چند صندلی و خط تلفن و در نهایت یک منشی نیست بلکه با داشتن حداقل امکانات از قبیل یک خط تلفن و داشتن کارت ویزیت برای معرفی خودتان به خریداران کالا و یا خدماتتان کافی است.

یکی از شیوه‌ های کسب و کار که امروزه در همه جای دنیا از اقبال زیادی برخوردار است و روز به‌ روز به تعداد آنها اضافه می‌شود، کار در منزل است. تنها کافی است بدانید که قرار است از طریق خانه کار ‌کنید نه در خانه بنابراین فضایی کاملا مجزا برای محل کارتان ایجاد کنید و برخورد خوبی با مراجعان خود داشته باشید به گونه‌ای که تماس گیرنده از صحبت با شما لذت برده و این امکان را به شما بدهد تا بتوانید کالا و یا خدماتتان را به آنها عرضه کنید. بهتر است همانطور که برای پول ارزش قائل هستید برای وقت هم ارزش قائل شوید.

کسب و کار خود را راه بیندازید

با توجه به آمار بالای بیکاری در بیشتر کشور های جهان ، برای کسانی که جهت تامین مخارج زندگی و در سطحی بالاتر رفاه خود و خانواده تلاش می کنند ایده و پیشنهاد اشتغال ، مورد استقبال قرار گرفته و با تصمیم ، برنامه ریزی و تلاش و کوشش ، این امر امکان پذیر است .

قبل از بررسی زمینه های ایجاد اشتغال در حرفه ی خیاطی ، عمده فروشی مشهد ، بزرگترین تولید کننده ی تیشرت و شلوار مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی مردانه و … تعریف مختصری از خود اشتغالی ارائه خواهد داد :

خود اشتغالی چیست :

بعضی از افراد بنا به شرایطی که در آن وافع شده اند ، تصمیم به راه اندازی کسب و کار گرفته و به اصطلاح کارفرمای خویش می شوند به این نوع کسب و کار ها خود اشتغالی یا خویش فرمایی می گویند .

کسب‌وکارهایی  که  معمولا منشا آن یک هدف یا پیشنهاد اشتغال می باشد عمدتا در زمره ی کارگاه های کوچک قرار گرفته اما با همت و تلاش روز افزون به اهداف عالی اقتصادی دسترسی پیدا کرده اند .

مشاغل خانگی پوشاک ، پیشنهاد اشتغال

مشاغل خانگی پوشاک ، پیشنهاد اشتغال

ایده پردازی و سودآورترین مشاغل خانگی در کسب و کار پوشاک

تولیدی اندیشه ، برند برتر پوشاک مشهد ، در نظر دارد به چند نمونه خود اشتغالی در زمینه های مرتبط با پوشاک و طراحی دوخت بپردازد امیدواریم گره گشای مشکلات اقتصادی ، شهروندان و هم وطنان گرامی باشد .

۱- تولیدی کوچک خانگی

  1. راه اندازی کارگاه کوچک دوخت و تولید ساده ترین لباس های بازار مانند : دوخت ساق دست ، کلاه و هد زمستانی ، تیشرت های ساده ، ساق شلواری ، ساپورت ، دامن و…
  2. با مطالعه و کسب مهارت در زمینه ی کوتاهی و ترمیم لباس ، می توانید با اجاره ی یک مکان کوچک اما تبلیغات گسترده یک کسب و کار داشته باشید .

نکته : اگر در زمینه ی خیاطی ، علاقه ، مهارت و تجربه ی کافی نداشته باشید ، دو راه پیشنهاد شده  کاربردی نخواهد بود .

۲- پیشنهاد اشتغال در راستای البسه ی بوتیک

  1. حتما می دانید مکان هایی در روز های خاص هفته ، با عناوینی مانند چهارشنبه بازار و جمعه بازار تعبیه شده است تا کسبه و بازاریان محصولاتی را که در فروشگاهها موفق به فروش نشده اند ، به قیمت مناسب عرضه نمایند ، شما می توانید البسه ی مورد نظرتان را از این مکان ها ، مقرون به صرفه تر خریداری و در فروشگاهی شیک با تبلیغات گسترده به فروش برسانید .
  2. گرچه پوشاک بوتیک ، انتقال دهنده ی انواع بیماری هاست اما با تحقیق و جستجو درمورد شیوه های شستشوی صحیح لباس ، با مواد از بین برنده ی عوامل بیماری زا ، می توان این نوع لباس ها را بازیابی و پس از پرس با عنوان بوتیک به فروش رساند( توجه داشته باشید اگر با صداقت این کار را انجام شود حتما موفقیت آمیز خواهد بود )
  3. بافت هایی که در میان البسه ی بوتیک به چشم می خورند می توانند منبع درآمد خوبی باشند ، به این صورت که این نوع لباس ها را خریداری نموده و پس از باز کردن ، از نخ آن برای بافتنی ، گلیم بافی ، گونی دوزی و … استفاده نمایید .

۳- اشتغال در زمینه ی لباس های بازیافتی

  1. یکی از شرکت های نوپای اروپایی با خرید لباس های کهنه و غیر قابل پوشش ، با کمترین قیمت و انتقال مجدد به کارخانه ، موفق به بازیابی و تولید پارچه شده است . برای کسانی که توانایی مالی جهت راه اندازی یک کارخانه را دارند این ایده و پیشنهاد اشتغال بسیار خوبی است.
  2. لباس هایی که به هر دلیلی مانند : پرش رنگ ، لکه ، زده گی ، ایرادهای دوخت و …آف می خورند را خریداری و به لباسی دیگر تبدیل نمایید . ( این کار نیاز به سلیقه و مهارت در دوخت دارد ) در این کار شاید برای همه ی افراد سایز بندی و رنگ بندی از یک نوع لباس نداشته باشید اما خلاقیت و نوآوری ، فروشگاه شما را به متفاوت ترین مراکز فروش تبدیل می کند .

۴-مشاغل خانگی پوشاک ، صنایع دستی شاخه (نساجی سنتی):

توربافی، شال بافی، زری بافی، موج بافی، ترمه بافی، مخمل بافی، سجاده بافی، دارایی بافی( ایکات )، شمد بافی، تکه دوزی، شبکه دوزی، ابریشم دوزی، آجیده دوزی (لایه دوزی)، جاجیم بافی، چادرشب بافی، ماشته بافی، عبا بافی.

۵-مشاغل خانگی پوشاک ، بافته های داری و زیراندازها:

قالیبافی ، گلیم بافی، زیلو بافی، نمد مالی، خورجین بافی، پلاس بافی، اجاق قراقی.

۶- مشاغل خانگی پوشاک ، پوشاک سنتی:

گیوه بافی، چاروق دوزی، چموش دوزی، پوستین دوزی، طراحی و دوخت لباس محلی، گیوه دوزی، قلاب بافی، میل بافی ( کاموا بافی – بافتنی سنتی)، کلان نمدی، عروسک بافی از مشاغل خانگی به شمار میروند.

۷- مشاغل خانگی پوشاک ، چاپ های سنتی:

چاپ کلاقه یا باتیک (نقاشی روی پارچه) ، چاپ روی تیشرت ، چاپ قلمکار، چاپ سیلک.

۸- مشاغل خانگی پوشاک ، صنایع دستی چرمی:

معرق چرم، نقاشی روی چرم، نقش اندازی ضربی روی چرم (حکاکی چرم)، سراجی سنتی (ساخت کمربند و کیف و…)، طراحی به صورت داغ روی چرم (سوخت روی چرم).

۹- مشاغل خانگی پوشاک ، مشاغل سنتی وابسته به صنایع دستی:

نخ ریسی سنتی، رنگرزی گیاهی.

۱۰- مشاغل خانگی پوشاک ، رو دوزیهای سنتی :

تسمه دوزی، نقده دوزی، بخارا دوزی، ده یک دوزی (برجسته دوزی)، پیله دوزی، قیطان دوزی (فتیله دوزی – مغزی دوزی – یراق دوزی)، ستاره دوزی، چشم دوزی، مروارید دوزی، خوس دوزی، خامه دوزی، چهل تکه دوزی، سکه دوزی ( اشرفی دوزی)، گلدوزی، گلابتون دوزی، پته دوزی، آیینه دوزی، بلیش دوزی، تفرشی دوزی، پریواردوزی، قلاب دوزی، کتیبه دوزی، کردی دوزی، کم دوزی (کمان دوزی – کمه دوزی)، مرصع دوزی (سنگ دوزی)، سوزن دوی (بلوچی – اصفهان- ترکمن)، صدف دوزی، مخمل دوزی، شمسه دوزی، سرافی دوزی، شرابه دوزی، نوار دوزی، نقش دوزی، ممقان دوزی، منجوق دوزی، پولک دوزی بیشتر جزو مشاغل خانگی زنان به شمار میرود.

مطالب مرتبط:

میزان اشتغال زایی تولیدی اندیشه