ویژگی پارچه ی پشم
,

مزایای فوق العاده پارچه ی پشمی

مزایای فوق العاده پارچه ی پشمی

ما معمولا فصل زمستان را با لباس های پشمی تصور میکنیم ، هر چند از پارچه های پشمی نازک برای آب و هوای گرم هم استفاده شده و بطور کلی پشم را میتوان در همهی فصل ها استفاده کرد ؛ ما در این مطلب مزایای فوق العاده پارچه ی پشمی را عنوان خواهیم کرد .

مزایای فوق العاده پارچه ی پشمی

مزایای فوق العاده پارچه ی پشمی

چرا پارچه ی پشم ؟

برای انتخاب پارچه ی پشمی دلایل خوب و قابل قبولی وجود دارد که ما در اینجا به آن اشاره میکنیم .

۱- پشم پارچه ای طبیعی است

پشم یک فیبر پروتئین است که روی پوست گوسفند شکل می‌گیرد و بنابراین صد درصد طبیعی است ،در تولید پشم طبیعی نه انسان و نه هیچ یک از مواد شیمایی دخیل نیستند و به عنوان یکی از موثرترین پارچه های حفاظت از آب و هوا مورد تقدیر قرار گرفت .

جالب است بدانید که هنوز هم بشر نتوانسته لیفتی مانند پشم بسازد که دارای ویژگی های منحصر بفرد پشم باشد .

۲- پارچه ی پشم تجدید پذیر است

تا زمانی که علف برای چریدن وجود داشته باشد، گوسفندان هر ساله  انبوهی از پشم ها را تولید خواهند کرد.

۳- قابل تجزیه ی زیستی

پشم در پایان عمر مفید خود ، می تواند به خاک بازگردد، در خاک تجزیه میشود و مواد مغذی با ارزش را به زمین باز میگرداند . همچنین مدت زمانی که طول میکشد تا پارچه ی پشمی تجزیه شود بسیار کم است ، در حالی که الیاف مصنوعی مدت زمان بسیار زیادی برای تجزیه و بازگشت به خاک نیاز دارند و هنگام تجزیه مواد شیمایی خود را در خاک آزاد میکنند .

۴-عایق طبیعی ، جاذب خوب رطوبت و قابل تنفس

پشم یک فیبر عایق است. بافت آن بگونه ایست که حفره های کوچکی بین بافت آن وجود دارد که هوا را در خود نگه میدارد و بدن را گرم نگه میدارد .
همچنین پشم اگر مرطوب نباشد قادر است تا ۳۰ درصد وزن خود رطوبت را جذب کند و قابل تنفس است .

۵-پارچه های پشمی مقاوم و کشسان هستند

الیاف پشمی بسیار مقاوم و  به طور طبیعی الاستیک هستند ، بنابراین حرکت با لباس های پشمی بسیار راحت است ، همچنین این لباس ها شکل طبیعی خود را حفظ میکنند ،به این معنی که زانو نمی افتد ، به این ترتیب، پشم در دراز مدت ظاهر خود را حفظ می‌کند و این یک مزیت فوق العاده است .
به خاطر مقاومت خوب آن بسیار گران قیمت است ، همچنین از دیگر ویژگی های خاص آن میتوان به جذب کامل رنگزا ها بدون استفاده ازمواد شیمایی اشاره کرد .

۶- چند منظوره است

با توجه به توانایی های هیدروژنی آن، پشم به طور مداوم به تغییرات درجه حرارت بدن واکنش نشان می دهد، و در دمای هوای سرد و گرم راحتی بدن را حفظ می کند.

۷-مراقبت از پوست

پوشش مومی محافظ در الیاف پشمی، باعث مقاوم شدن محصولات پشمی می‌شود ، و همچنین گرد و غبار کمتری را جذب می کنند زیرا پشم طبیعی به طور طبیعی ضد استاتیک است. نوآوری های اخیر سبب شده تا پشم را علاوه بر شستوشوی دستی بتوان آن را در ماشین نیز شستوشو داد .

۸-مقاوم در برابر خوردگی

پشم، بسیار مؤثرتر از سایر پارچه ها در جذب عرق و آزاد شدن آن در هوا است، قبل از اینکه باکتری قادر به شد و تولید بوی ناخوشایند باشد.

۹- پشم ضد آلرژی است

پشم به طور طبیعی امن است ، و آلرژی و رشد باکتری در آن رایج نیست ، حتی گرد و غبار کمتری را جذب می کند ، در مقیاس‌های میکروسکوپی الیاف آن قادر به نگهداری هوا در بین الیاف است.
به دلیل وجود محتوای نیتروژن، پشم به طور طبیعی  در برابر آتش مقاوم است ، همچنین آستانه احتراق آن نسبت به دیگر پارچه ها بالاتر است و هنگام آتش گرفتن ذوب نمی‌شود و به پوست نمیچسبد و هنگام سوختن گاز های سمی کمتری تولید میکند .
معرفی منبع :

مزایای فوق العاده پارچه ی پشمی یک مطلب کامل و جامع درباه ی پارچه ی پشم و پوشاک الیاف طبیعی است ،که توسط تولیدی و عمده فروشی پوشاک اندیشه گرداوری شده است .

تولیدی اندیشه بزرگترین تولید کننده لباس ست مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه ، لباس ورزشی مردانه ، لباس خواب مردانه ، تیشرت شلوار مردانه ، تیشرت شلوار زنانه ، بلوز شلوار مردانه و … می باشد .

مطالب مرتبط:

شستشوی لباس های پشمی

رنگرزی منسوجات پشمی با نانو ذرات