لباس های الیاف طبیعی
,

مزایای الیاف طبیعی در پوشاک

مزایای الیاف طبیعی در پوشاک

مزایای الیاف طبیعی در پوشاک شرکت تولید پوشاک اندیشه در این باره پاسخ میدهد .

الیاف گیاهی

مزایای الیاف طبیعی در پوشاک

📌پوشاک تهیه شده از الیاف طبیعی ضمن حفظ محیط زیست ، احساس راحتی و آرامش را برای مصرف کننده به همراه دارند.

📌به متعادل سازی دمای بدن کمک میکند .

📌از آنجایی که مانع رشد میکزوب ها و قارچ هاست به حفظ بهداشت فردی کمک میکند .

📌قدرت برگشت پذیری بالا به طبیعت .

📌الیاف طبیعی مورد استفاده در پوشاک از جنس پنبه و پشم ، لینن ، کتان ، بامبو و ابریشم می باشند.

📌سبب درماتیت و حساسیت های پوستی نمیشود .

📌 عاری از مواد و افزودنی های شیمایی است .

📌 بهترین انتخاب برای افراد با پوست های حساس و کودکان می باشد .

📌لباس ورزشی مردانه و زنانه برای تمرینات سبک ورزشی از پارچه های پنبه ای استفاده میکنند ، زیرا علاوه بر اینکه جاذب رطوبت است، دارای قدرت تنفس بالایی می باشد .

بررسی برخی از پارچه های طبیعی ؟

پنبه – (Cotton):

پنبه رطوبت طبیعی بدن را جذب کرده و سپس تبخیر می‌کند. پنبه پیش از آن که مرطوب شود قابلیت جذب رطوبت معادل ۱٫۵ برابر وزن خود را داراست. پنبه رطوبت کافی را در شرایطی که رطوبت هوا کم است جذب و بدین وسیله انعطاف خود را حفظ می‌کند. این پارچه در برابر حرارت محیط، بدن را حفاظت می‌کند و در تماس با پوست ملایم است. پارچه پنبه‌ای ضد آلرژی است و برای افرادی که حساسیت‌های پوستی دارند، بسیار مناسب است ، از این پارچه در تولیدی و عمده فروشی پوشاک اندیشه برای تولید لباس ست مردانه و زنانه، لباس خواب پنبه ای مردانه ، لباس ورزشی پنبه ای ، لباس تابستانی مردانه ، لباس ست زنانه ، پوشاک بچه گانه و … از پارچه های پنبه ای استفاده میکند .

کتان– (Leinen):

از قدیمی‌ترین الیاف و منسوجات در دنیا است و تاریخچه آن به هزاران سال پیش برمی‌گردد. مقاومت کتان از پنبه بیشتر است و در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم است.

پشم –( Wool) :

پشم از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین الیاف نساجی است. پشم پیش از آنکه مرطوب شود، قابلیت جذب ۳۰% رطوبت معادل وزن خود را داراست.  الیاف پشم بادوام هستند؛

ابریشم – (Silk) :

الیاف ابریشم از قدیمی‌ترین الیافی است که در طول تاریخ توسط انسان شناخته شده. ابریشم از درخشندگی بی نظیری برخوردار بوده و همواره مترادف با تجمل و زندگی فاخر است.

ابریشم به طور طبیعی جاذب است که باعث می‌شود در زمستان گرم و در تابستان خنک بماند. الیاف ابریشم از فولاد هم محکم‌تر هستند اما انعطاف پذیری و نرمی این پارچه، آن را به یکی از پرطرفدارترین‌ ها برای پوشاک تبدیل کرده است.

از ابریشم برای لباس ست زنانه ، لباس مجلسی ، ست لباس خواب کلاسیک مردانه و زنانه و … استفاده میشود .

انواع پارچه های طبیعی

الیاف حیوانی: مانند ابریشم ، پشم ، چرم ،کشمیر ، الپاکا ومو که شامل موی بز ، موی خرگوش ، موی شتر ، موی اسب …غیره را دربر میگیرد این الیاف پایه ی پروتئینی دارند.

الیاف گیاهی: پنبه ، چتایی ،کتان ، کنف ، سیسال ، مانیلا ،نارگیل

الیاف معدنی : اسبست یا پنبه کوهی یا پنبه نسوز نامیده میشود از این الیاف در لباس های ضد حرق مانند لباس های آتش نشانان کاربرد دارد.