,

مدل های سارافون

مدل های سارافون

چندین دهه است که سارافون در بین دختران جوان و بانوان محبوبیت پیدا کرده ، شاید بتوان علت اصلی این محبوبیت را راحتی و جذابیت آن دانست . مدل های سارافون در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی در بازار موجود می باشد تنوع در طرح و رنگ پوشاک ، علی الخصوص البسه ی راحت اما شیک ، عرصه را برای انتخاب آسان و خریداری مشتری باز می کند .

سارافون

مدل های سارافون

تولیدی پوشاک اندیشه ، برند برتر فروش عمده ی لباس در مشهد و ارائه دهنده ی انواع تیشرت شلوار مردانه و زنانه ، انواع ست خانوادگی ، ست کت پیژامه ی مردانه ، لباس راحتی مردانه و زنانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه ، سارافون زنانه ، تاپ شلوارک زنانه و …در این مقاله سعی نموده است تا در مورد مدل های سارافون مطالبی را بیان نمایید .

سارافون چیست ؟

سارافون ها لباس هایی بدون آستین با دوخت آسان هستند . منظور از دوخت آسان این است که به راحتی و حتی بدون الگو می توان مدل هایی زیبا از سارافون دخترانه و یا زنانه دوخت . در تعریف سارافون باید گفت نوعی مانتو و یا تونیک بدون آستین است که به طور کلی به دو صورت جلو باز و یا جلو بسته طراحی و دوخته  می شود .

انواع مدل های سارافون :

امروزه انواع مختلفی از سارافون در طرح ها و جنس های متفاوتی مانند : سارافون دامن ، سارافون جین یا لی ، سارافون بچگانه ، سارافون بارداری ، سارافون آستین دار ، سارافون اسپرت دخترانه ، کت سارافون و … تولید شده است . که برخی تولید داخل و مدل هایی از آن نیز وارداتی می باشد .

انواع مدل های سارافون مجلسی و اسپورت را می توان در مهمانی و مجالس استفاده نموده و مدل های خانگی و راحت آن برای استفاده در منزل طراحی می شوند سارافون ها دقیقا از دسته مدل هایی هستند که هیچ منعی برای پوشیدن آنها در هیچ مکانی وجود ندارد یعنی برای پوشیدن در محل کار ، مجالس و مهمانی بزرگ و کوچک ، عزا ، عروسی و … بنا بر موقعیت پیش آمده از یکی از انواع اسپورت ، مجلسی ، خانگی و … انتخاب کرده و همراه با یک زیر سارافونی زیبا بپوشید .

پارچه ی مناسب برای دوخت سارافون :

از بیشتر انواع پارچه های مانتویی برای دوخت سارافون نیز استفاده می شود . برای دوخت سارافون های خانگی از پارچه های نخی و یا پنبه ای که از بافتی لطیف و ملایم برخوردارند استفاده میشود تا در طول روز بدن به راحتی تنفس کرده و احساس راحتی بیشتری با آنها داشته باشید .

سارافون ها تنها مناسب برای فصول گرم سال نیستند بلکه از پارچه های ضخیم می توان در دوخت سارافون زمستانی استفاده نموده و زیر سارافونی مانند ژاکت و یا لباسی مناسب هوای سرد پوشید .

مدل های جدید سارافون :

با استفاده از پارچه های مجلسی و کارشده می توان مدل های زیبایی از سارافون دوخته و یا از انواع دوخته شده ی موجود در بازار خریداری نمود در حال حاضر علاوه بر انواع ساده ی سارافون ، از نمونه های جدیدی مانند : سارافون دامن ، کت سارافون و سایر مدل های طرح دار آن می توان استفاده نمود .

لازم به ذکر است سارافون های مجلسی شیک را می توان بدون زیر سارافونی در مجالس دوستانه و یا حتی عروسی پوشید .

مطالب مرتبط :

زیر سارافونی

سارافون زنانه و دخترانه