مانکن خیاطی
, ,

مانکن خیاطی 

مانکن خیاطی

مانکن خیاطی

مانکن خیاطی

همه ی افرادی که به صورت حرفه ای خیاطی را دنبال می کنند برای پیشبرد کار خود از مانکن برای پرو لباس و رفع عیوب آن استفاده می نمایند . پس برای هر فردی که در راستای تولید لباس فعالیت دارد ، ضروری است که برای پرو لباس و ارتقاء کیفیت تولیدات خود از مانکن خیاطی با ویژگی فرو بردن سوزن در آن استفاده نمایند .

افرادی که در زمینه ی دوخت لباس شب و لباس مجلسی فعالیت دارند برای تهیه ی مولاژ لباس یا کرفیله کردن مانکن را یک ابزار مهم در کارشان دانسته و این وسیله ، کمک بسیار خوبی برای آنها می باشد . همانطور که در مفاله ی مولاژ لباس اشاره شد گرچه مدل انسان برای این کار مناسب تر است اما از مانکن نیز می توان به عنوان جایگزین استفاده نمود .

تولیدی پوشاک اندیشه ، بزرگترین عمده فروشی تیشرت شلوار مردانه و زنانه ، تولیدکننده ی انواع ست خانوادگی ، ست بلوز شلوار مردانه و زنانه ، انواع لباس بچگانه ، لباس خواب مردانه ، لباس راحتی مردانه ، لباس ورزشی ، ست های اسپورت زنانه و مردانه ، ساق ، انواع تونیک ، تاپ شلوارک زنانه و مردانه ، و … در این مقاله به بحث و بررسی در مورد مانکن خیاطی می پردازد.

مانکن مخمل :

مانکن خیاطی ، جزو لوازم کمکی ویژه به حساب می آید که در مدل های مختلف ساخته می شود در کشور ما بیشتر از مانکن های مخمل استفاده شده و سایر مانکن ها در فروشگاهها کاربردی است .

در بین انواع مانکن ، مانکن های مخمل در سایز های استاندارد طراحی و تولید شده و دارای سایز های ثابتی می باشند که از ویژگی تغییر در برخی از قسمت ها برخوردار می باشد . این نوع از مانکن ها را می توان در سایز های ۳۶ تا ۴۸ مشاهده نمود .

مانکن های قابل تغییر :

افرادی که در زمینه ی طراحی مانکن فعالیت دارند ، با ایده ای نو و جدید ، انواع مختلف قابل تغییر یا قابل سایز بندی را تهیه و تولید نموده اند ، برای این نوع مانکن ها دگمه های چرخانی در نظر گرفته شده است تا قابلیت بزرگ و کوچک نمودن اندازه ی مانکن وجود داشته باشد .

مانکن های دگمه دار در سایز های S-M و M-L ساخته شده اند برای بعضی از مانک های خیاطی دست و پا نیز گذاشته شده است تا برای پرو آستین و شلوار مورد استفاده قرار بگیرد . تولید این نوع در ایران امکان پذیر نبوده است . به طور کلی تولید مانکن از سایز های بچه گانه تا سایز های ایکس لارج وجود دارد .

انواع مانکن :

در بازار انواع مختلف مانکن ساده و قابل تغییر متناسب با مکان خاص خود یافت می شود که ارزان سرای اندیشه ، به صورت مختصر به چند نوع آن اشاره می کند :

  1. مانکن سوزن خور : این نوع بسیار نرم و از پنبه ساخته شده است تا خیاط بتواند به راحتی لباس را روی آن قرار داده و به رفع عیوب بپردازد .
  2. مانکن چوبی
  3. مانکن زنانه
  4. مانکن مردانه
  5. مانکن بچگانه

مطالب مرتبط :

مولاژ لباس

ابزار و اصطلاحات خیاطی