مانتو های چهارخونه
,

مانتو های چهارخونه

مانتو های چهارخونه

یکی از ضروری ترین پوشش های بانوان ایرانی در تمام فصول سال ، به عنوان لباس رسمی ، نیمه رسمی و گاه به گاه مانتو است که در انواع و اقسام طرح ها و رنگ ها در بازار موجود است . که در بین این سبک از لباس مانتو های چهارخونه هرگز از مد نرفته و همزمان با ارائه ی طرح های جدید مانتو این پوشش نیز تحت تاثیر مد و فشن در حال رقابت است .

مانتو های چهارخونه

مانتو های چهارخونه

همانطور که اشاره شد یکی از لباس هایی که بانوان ایرانی در انتخاب آن بسیار دقیق و حساس هستند مانتو می باشد که موضوع بحث تولیدی پوشاک اندیشه ، بزرگترین عمده فروشی تیشرت شلوار مردانه و زنانه ،  لباس راحتی مردانه و زنانه ، لباس ورزشی مردانه ، لباس خواب مردانه و زنانه ، انواع ست های خانوادگی ، تاپ شلوارک مردانه و زنانه ، تاپ و دامن ، ساق ، انواع ست مردانه و زنانه اسپورت و … مانتو های چهارخونه می باشد .

پارچه های چهار خونه :

شاید برداشت ما از ظاهر پارچه های چهارخونه خطوطی افقی و عمودی باشد اما در کشور های اسکاتلند و امریکا این پارچه ها ریشه در فرهنگ عمیق مردم شان دارد گرچه ما این نوع پارچه ها را به عنوان پارچه ی شطرنجی می شناسیم اما خود دارای تاریخچه ای قدیمی و کهن است که در عمده فروشی پوشاک اندیشه در مقالات آینده به آن خواهد پرداخت .

 از این پارچه ها در تولید مانتو ، سارافون ،  پالتو ، پیراهن مردانه و زنانه ، شومیز ، پیژامه ی راحتی مردانه ، شلوارک مردانه و زنانه و … استفاده می شود .

مانتوهای چهارخونه ریز و درشت :

بر اساس سلایق متفاوت در بازار ، مانتوهای چهارخونه ریز و درشت در تمام فصول سال مانند بهار ، تابستان ، پاییز و زمستان  ( پالتو ) طرفداران خاص خود را دارد . اما کاربردی ترین و پر مصرف ترین زمان استفاده از این مانتوها در فصل بهار و تابستان و از اجناس سبک ، خنک و لطیف چهارخونه ای با رنگبندی های جالب می باشد که همیشه مورد استقبال بانوان به خصوص دختران جوان قرار گرفته است .

با استقبال از مانتو های چهارخونه ای توسط جوانان ، فرصت مناسبی برای تولید کنندگان و شاغلان در عرصه ی خیاطی فراهم شد تا با ارائه ی انواع و اقسام طرح ها و مدل های مانتو ی چهار خونه ای نظر همگان را به خود جلب نموده و شاهد موفقیت های چشمگیر تولید کنندگان و دوزندگان مانتو در داخل کشور باشیم .

یکی از استایل هایی زیبا و جذاب ایرانی در فصل بهار و تابستان این نوع مانتو ها است که در ترکیب رنگی چهار خونه ای آن از رنگ هایی جذاب و ترکیبی و یا دو سه رنگ کنار هم ترکیب و در بازار های بین المللی به خوبی جایگاه واقعی خود را یافته است .
در فصل بهار و تابستان از پارچه های نازک ، نخی ، سبک وزن و ملایم مانتوهای مناسب فصل تولید شده ، در پاییز و زمستان از پارچه های ضخیم و نسبتا ضخیم و پالتویی برای دوخت استفاده می شود .

مطالب مرتبط :