لکه ی قهوه
,

چگونه لکه‌های قهوه را از لباس پاک کنیم

چگونه لکه‌های قهوه را از لباس پاک کنیم

چگونه لکه‌های قهوه را از لباس پاک کنیم

چگونه لکه‌های قهوه را از لباس پاک کنیم:شما تا بحال با یک لکه قهوه برخورد کرده‌اید ؟ می‌دانید که این رنگ قهوه‌ای چقدر آدم را عصبانی میکند. برای پاک کردن  لکه‌های قهوه قدیمی باید لباس‌ها را خیس کنید . اما برای لکه‌های تازه ،با آب سرد و زمان کمتری می‌توانید این ترفند را انجام دهید .و حتی اگر به سرعت برای پاکسازی لکه اقدام کنید ممکن است حتی به مواد شوینده ، پاک‌کننده‌های لکه و یا محصولات تمیز کننده نیاز ندشته باشید.این مقاله توسط شرکت تولیدی پوشاک اندیشه برند برتر پوشاک راحتی و اسپرت فراهم شده است

گام‌هایی برای پاک کردن لکه‌های قهوه

چگونه لکه‌های قهوه را از لباس پاک کنیم:

۱-برای لکه‌های قهوه تازه ، ابتدا آب سرد را امتحان کنید این ممکن است تنها چیزی باشد که لازم است . از پشت محل لکه آب سرد بریزید . مخلوط آب با قهوه ،باید کمترین مقدار پارچه را در بر بگیرد .  ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ، آب سرد را در پشت لکه بریزید و یا تا زمانی که آب به طور کامل روشن شود . اگر لکه به طور کامل حذف نشود ، یا لکه شما قدیمی باشد ،  مرحله دوم را انجام دهید.

۲-مواد شوینده شستشوی مایع و کمی آب سرد را به رنگ قهوه بمالید . اگر پاک‌کننده مایع ندارید می‌توانید از صابون مایع استفاده کنید . ۳ تا ۵ دقیقه صبر کنید . شما می‌توانید زمان طولانی تری صرف کنید ، اما نگذارید خشک شود . با این حال ، برای لکه‌های قهوه قدیمی ، باید پس از مالیدن مایع ، لباس‌ها را در آب بیندازید . هر ۵ دقیقه به آرامی پارچه رنگی را با انگشت شست و انگشتان خود بمالید تا لکه را شل کنید . بعد از ۳۰ دقیقه خیس شدن آب سرد , ناحیه لکه‌دار را بررسی کنید . اگر لکه باقی بماند , سعی کنید قبل از شستن کامل ، ۵ تا ۱۵ دقیقه را در آب‌گرم خیس کنید .

۳-اگر لکه هنوز وجود دارد ، سعی کنید پودر شستوشو را با بخش‌های سفید و آب سفید مخلوط کنید و آن را به یک خمیر تبدیل کنید .

آن را روی لباس امتحان کنید تا مطمئن شوید که پارچه رنگ پس نمیدهد . از یک مسواک برای تمیز کردن لکه و سپس آب کردن استفاده کنید .

۴-ژل پاک‌کننده یا ژل پاک‌کننده را به لکه قهوه بمالید ، بگذارید ۵ دقیقه بماند و سپس به طور معمول بشویید . هر دو طرف لکه را پوشش می‌دهند و واقعا به الیاف لباس نفوذ می‌کنند .

نکاتی برای حذف لکه‌های قهوه سخت

دقت کنید که لکه قهوه قبل از قرار دادن لباس‌هایتان در خشک‌کن کاملا برداشته شود . اگر هنوز رنگ باقی مانده باشد ، مراحل قبل را دوباره تکرار کنید و آنقدر ادامه بدهید تا لکه کاملا از بین برود.