بلوز فلامنت مردانه
,

لباس کوهنوردی مناسب فصل

لباس کوهنوردی مناسب فصل

لباس کوهنوردی مناسب فصل

لباس کوهنوردی مناسب فصل

کوهنوردی و پیاده روی جزو ورزش هایی است که طرفداران زیادی دارد و نیازمند لباس و وسایل خاصی است ، معمولا ورزشکاران فعال در رشته ی کوهنوردی برایشان گرما و سرما مفهومی ندارد و فعالیت های خود را با انتخاب پوشش مناسب در تمامی روز های سال انجام میدهد .

همانطور که میدانید لباس کوهنوردان در فصول مختلف سال متفاوت است ، ما در این پست لباس های مناسب هر فصل را بررسی میکنیم .

لباس کوهنوری متناسب با فصل

۱- لباس کوهنوردی فصل تابستان :

لباس کوهنوردی برای تابستان ، پوشاک نخی نازک ، آستین کوتاه به همراه شلوارک انتخاب مناسبی است ؛ تابش آفتاب در ارتفاعات ممکن است کمی آزاردهنده تر باشد . بنابراین عینک ، کلاه آفتابگیر ، کرم ضد آفتاب را حتما با خود داشته باشید .

همچنین لباس مناسب برای شب های سرد کوهستان به همراه داشته باشید .

از جمله لباس های مناسب مردانه برای فصل تابستان میتوان به ، تیشرت شلوار مردانه ، بلوز شلوار پنبه ای مردانه ، تیشرت صدرصد پنبه و .. اشاره کرد .

۲- لباس کوه نوردی مناسب برای فصل بهار

فصل بهار معمولا پربارش است ، بنابراین برای جلوگیری از سرماخوردگی حتما لباس ضد آب مناسب به همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنید .

بهتر است در فصل بهار از  لباس های گشاد و نخی استفاده کنید تا هوا بین لباس و بدن شما جریان داشته باشد. همچنین به همراه داشتن یک سویشرت نازک برای عصر و شب لازم است.

از وجود حشرات موذی و مزاحم در فصل زمستان غافل نشوید ، بنابراین کلاه و دستکش و مواد ضد حشره به همراه داشته باشید .

از جمله لباس های مناسب مردانه برای فصل بهار میتوان به ، سویشرت شلوار مردانه ، ست هودی و شلوار مردانه ، بلوز شلوار پنبه ای مردانه  و .. اشاره کرد .

۳- لباس کوهنوردی مناسب برای زمستان

همانطور که میدانید زمستان سرد ترین فصل سال است به همین دلیل باید لباس های گرم پشمی تهیه کنید ، اما این نکته را فراموش نکنید که پوشیدن لباس های زیاد برای گرم ماندن از سرما ، شما را محدود میکند ، پس بهتر است از لایه های کمتر اما گرمتر استفاده کنید .

در فصل زمستان سیستم لایه بندی لباس بسیار مهم است :

  1. لایه اولیه ، نقش عرق گیر را دارد. این لباس ها قدری جذب هستند تا بتوانند عرق بدن را به خوبی در خود نگه دارند و مانع از چسبندگی و عرق سوز شدن دست ها و پاها شوند.
  2. لایه میانی همان لباس های عادی هستند که شما به تن می‌کنید و شامل تیشرت و شلوار است.
  3. لایه نهایی لباس هایی هستند که از شما در برابر سرما و یا باران محافظت می کنند. لایه سوم می‌تواند یک کاپشن پشمی برای گرم نگه داشتن بدن در زمستان و یا یک بارانی ضد آب باشد.

از جمله لباس های مناسب مردانه برای فصل زمستان میتوان به ، سویشرت شلوار مردانه ، ست هودی و شلوار مردانه ، بلوز شلوار مردانه ، ست کاپشن شلوار مردانه  و .. اشاره کرد .

۴- لباس کوه نوردی مناسب برای فصل پاییز :

در فصل پاییز از بلوزهای آستین بلند به همراه سویشرت نسبتا ضخیم غافل نشوید . سویشرت شما بهتر است آبگریز باشد و رطوبت را جذب نکند  . پاییز نیز فصل بارندگی است و بهتر است لباس های شما ضد آب باشد. ضمن آنکه قابلیت ورود هوا به داخل بدن و تنفس پوست را فراهم کند. همچنین به همراه داشتن بارانی و کفش ضد آب ضروری است.

از جمله لباس های مناسب مردانه برای فصل بهار میتوان به ، سویشرت شلوار مردانه ضخیم و ضد آب ، ست هودی و شلوار مردانه ، بلوز شلوار مردانه  و .. اشاره کرد .

لباس کوهنوردی مناسب فصل