لباس ورزشی اندیشه
,

لباس ورزشی کریکت

لباس ورزشی کریکت

کریکت یک ورزش مهیج و تیمی است که در زمین چمن دایره ای یا بیضی شکل بین دو تیم یازده نفره برگزار می شود ، جنس توپ ورزش کریکت از چرم ، و میان آن با چوب پنبه ترکیب و با نخ پر شده و بت کریکت از چوب درخت بید ساخته می شود . لازم به ذکر است لباس ورزشی کریکت تابع قوانین خاص خود تنظیم ، تولید و عرضه می گردد. رنگ این لباس معمولا سفید و طوری طراحی شده است که حرکت بازیکنان را محدود نکند .

لباس ورزشی اندیشه

لباس ورزشی کریکت

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین ورزش های دنیا بازی مهیج کریک است که طرفداران زیادی در کشور هایی مانند : هند ، افغانستان ، پاکستان ، نیوزلند ، آفریقای جنوبی ، استرالیا ، انگلستان و … داشته و این ورزش را به صورت حرفه ای برگزار می کنند .

در سال ۲۰۰۳ کشور عزیزمان ایران نیز به صورت رسمی به عضویت کنسول بین المللی کریکت در آمد و تیم ملی کریکت ایران در این رقابت ها شرکت می کند .

لباس و پوشش بازیکنان کریکت

تولیدی پوشاک مشهد نیز ، ضمن ارائه ی محصولات ورزشی مانند : تیشرت شلوار ورزشی مردانه ، مایو زنانه و مردانه ، ست بلوز شلوار ورزشی مردانه ، سوئیشرت شلوار ورزشی زنانه و مردانه و … با بررسی درباره ی ورزش کریکت ، لباس و پوشش بازیکنان این ورزش را توصیف می کند :

  1. پیراهن کریکت بسته به شر ایط آب و هوایی یا نظر شخصی بازیکن دارای آستین کوتاه یا بلند می باشد .
  2. بازیکنان کریکت از شلوار بلند سفید رنگ و گاهی قرمز استفاده می کنند .
  3. برای نوع پوشش این بازیکنان  جلیقه های پشمی نیز طراحی شده تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار بگیرد.
  4. محافظ فنجانی یا جعبه
  5. برای بازیکنان ورزش کریکت جعبه ( محافظ L ) یا گاردی از جنس پلاستیک با چگالی بالا ساخته شده که حاوی یک لبه ی پلاستیکی می باشد ، این گارد معمولا مانند یک نیمه ی گلابی تو خالی و به داخل جاکستراپ با لباس زیر جیبی از بتمن و دروازه بان می شود .
  6. کلاه  خورشیدی ، کلاه کریکت یا کلاه بیسبال
  7. کفش های چرمی برای افزایش کشش
  8. کلاه ایمنی که توسط افراد ضربه زن بتمن ، برای حفاظت از سر پوشیده می شود .
  9. ساق بند ، برای محافظت استخوان ها در برابر ضربات توپ و گارد محافظ ران ، گارد قفسه ی سینه و … وسیله های طراحی شده برای بازیکنان در برابر ضربات توپ است .
  10. دستکش برای افراد بتمن زن و همچنین عینک ایمنی و دستکش ویکت کیپر برای دروازه بان از دیگر لوازم مربوط به ورزش کریکت می باشد .

جنس لباس ورزشی کریکت

برخی از لباس های تولید شده برای بازی کریکت پشمی بوده ولی امروزه با پیشرفت سریع علم و ارائه ی ایده های نوین در زمینه ی لباس ورزشی ، برای ورزش کریکت نیز پیراهن هایی با دوام ، از پارچه ی ۱۰۰٪ پلی استر ساخته شده ، زیرا پارچه های پلی استر دارای مقاومت سایشی خوب و خشک کردن سریع است ، پیراهن و تیشرت های ( مخصوص ورزش کریکت ) تولید شده از پارچه های پلی استر به دلیل ویژگی نرمی ، ضخامت کم و سبک وزن بودن مورد استقبال قرار گرفته است .

طراحان و تولید کنندگان لباس ورزشی از جمله تولیدی پوشاک اندیشه ، با توجه به اینکه پارچه های پلی استر دارای خصوصیت جذب رطوبت و خشک شدن سریع است اقدام به تولید و عرضه ی انواع بلوز مردانه ، ست های  ورزشی ، تیشرت شلوار ورزشی و … نموده اند .

تولیدی لباس ورزشی

مد در لباس ورزشی

لباس ورزشی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

تاریخچه ی لباس ورزشی