ست لباس ورزشی زنانه
,

لباس ورزشی مناسب برای دویدن

لباس ورزشی مناسب برای دویدن

دویدن یکی از ورزش های مورد علاقه است. معمولا تمام لباسی که برای شروع دوندگی نیاز دارید یک تی‌شرت، یک شلوارک ، کفش و جوراب است ، به همین دلیل ورزش بسیار محبوب شده است ، افراد مختلفی ورزش دویدن را انتخاب میکنند ، برخی برای حفظ تناسب اندام و برخی برای لاغر شدن و .. ، در این میان برخی میخواهند هنگام دوندگی گرم شوند و کالری بیشتری بسوزانند . ما در این پست لباس ورزشی مناسب برای دویدن در شرایط آب و هوایی مختلف را مورد بحث قرار میدهیم .

لباس ورزشی مناسب برای دویدن

لباس ورزشی مناسب برای دویدن

برای دویدن چگونه لباس بپوشیم ؟

ما این مطلب را برای کسانی که در مدت طولانی میدوند و ورزشکاران استقامتی گرداوری کرده ایم .

یکی از اشتباهات رایج در میان دونده ها این است که لباس بیش از حد گرم میپوشند ؛ اما باید بدانید که نباید دمای لباس خود را از پیش تنظیم کنید ،هنگام ورزش و پس از ۱۵ دقیقه تمرین به تدریج دمای بدن شما بالا میرود .

اما اگر هنوز هم بخواهید در ابتدای جلسه گرم باشید، می توانید لباس های سبک وزن لایه ای بپوشید و کم کم هنگام گرم شدن لایه ها را حذف کنید .

حتی اگر میخواهید هنگام شروع کلاه و دستکش بپوشید هنگام دویدن و گرم شدن آن ها را در آورید و در جیب خود بگذارید ، جلیقه یک لباس فوق العده برای این ورزشکاران است زیرا از کمر و شکم محافظت می کند اما بازوها و زیر بغل را گرم نگه نمیدارد . علاوه بر این، برای تنظیم تهویه، می توانید از زیپ استفاده کنید.

اما ما توصیه میکنیم لباس بیش از حد گرم نپوشید .

لباس های ورزشی معمول و رایج

اما بگذارید برای بهینه سازی و راحتی در عملکرد ، بهترین لباس های ورزشی زیر و خارجی را معرفی کنیم ،با یک شورت ورزشی از ۱۰۰ درصد پلی استر، شروع کنید. پلی استر رطوبت را از پوست عبور می کند و بدن شما از طریق لباس، خشک می شود و به شما اجازه می دهد با دمای بدن مناسب فعالیت کنید. بسیاری از افراد با استفاده از لباس زیر پنبه معمولی اشتباه می کنند. اما پنبه را میتوانید بعنوان لباس خارجی بپوشید زیرا پنبه رطوبت را جذب می کند و به سرعت آن را خشک میکند و دمای بدن را خنک نگه میدارد .

تیشرت شلوار زنانه

لباس ورزشی مناسب برای دویدن

(البته شایان ذکر است که لباس زیر پنبه برای ورزشکارانی که بصورت حرفه ای فعالیت نمیکنند و دوندگی آنها در حد معمول است محدودیتی ندارد .)

تا اینجا پایه و اساس لباس ورزشی را گفتیم ، بقیه لباس شما بستگی به این دارد که آیا هوا گرم یا سرد است، اگر باران می آید یا در شب تاریک در حال ورزش هستید. توصیه های زیر برای شرایط آب و هوایی در بهار، تابستان و اوایل پاییز مناسب می باشد.

۱- لباس ورزشی تابستانی :

هنگامی که در شرایط داغ آب و هوایی قرار می گیرد، بسیار مهم است که لباس شما دارای قدرت حمل رطوبت و تهویه مناسب باشد تا بدن بیش از حد گرم نشود. به طور کلی، لباس باید نازک باشد و ترجیحا قابلیت بالایی در حمل و تهویه ی رطوبت داشته باشد ، لباس هایی که دارای یک لایه ی مشبک و یا طوری هستند ،  یک انتخاب عالی برای دوندگی در شرایط گرم است.

پایین تنه ، شلوار کوتاه یا شورتک بپوشید ،شلوارک برای دونده ها در اندازه های مختلفی میباشد ، و دونده های جدی معمولا کوتاه ترین آن ها را انتخاب میکنند تا عملکرد بهتری داشته باشند .

هنگامیکه فاصله های طولانی را در روز های آفتابی میدوید ، می توانید از کلاه و عینک آفتابی و دیگر لوازم جانبی مناسب برای تمرین در آفتاب استفاده کنید .

لباس های خیلی چسب بهترین گزینه برای تمرینات شدیدی مانند دوندگی استقامت است اما در شرایط گرم این لباس ها برای تهویه و انتقال رطوبت خیلی گرم هستند .

لباس ورزشی مناسب برای زمستان

اگر هوا سرد باشد، ممکن است لازم باشد که یک لایه دوم را نیز برگزینید ، ترجیحا این لباس دارای یک لایه میانی بادگیر باشد تا هنگام خیس شدن لایه ی خارجی بدن را گرم نگه دارد ، در این نمونه لباس ها مهم است که که لباس از پاره هایی ساخته شده باشد که رطوبت را به راحتی به محیط منتقل کنند در غیر اینصورت لباس بسیار سنگین خواهد شد .

لباس ورزشی برای هوای بارانی

هنگام ورزش در باران های سنگین، توصیه می شود که یک کت بارانی داشته باشید که محفاظ خوبی برای آب و همچنین بتواند هوا را رد و بدل کند . در پایین تنه معمولا بهتر است یک شلوارک چسب کوتاه یا بلند بسته به درجه حرارت محیط بپوشید .

در شرایط بارانی و گرم، ما پیشنهاد می کنیم که لباس های نازک و سبک وزن داشته باشید ، و شلوارک کوتاه بپوشید و از هوا لذت ببرید .

لباس ورزشی در جاده ها و محیط های تاریک

هنگامی که شما در جاده ها و در شرایط کم نور ورزش میکنید ، مهم است که لباستان به خوبی دیده شود ، سعی کنید لباس هایی بپوشید که بخوبی نور را بازتاب میکند .

معرفی منبع و مطالب مرتبط :

این مطلب لباس ورزشی مناسب برای دویدن توسط تولیدی و عمده فروشی پوشاک مشهد اندیشه ، بزرگترین تولید کننده ی لباس ست مردانه و زنانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه ، تیشرت شلوار مردانه و بلوز شلوار مردانه ورزشی ، شلوارک کتان مردانه ، پوشاک ورزشی زنانه و … تهیه شده است .

تمرینات ورزشی خوبی داشته باشید .