لباس غواصی
,

لباس ورزشی غواصی

لباس ورزشی غواصی 

غواصی فن شناوری در آب است این جمله به این معناست که شنا کردن زیر آب یا بدون استفاده از وسایل تنفس مصنوعی یا با استفاده از مخزن هوای فشرده یا کلاه لباس انجام می شود . لباس ورزشی غواصی و تجهیزات طراحی شده برای محافظت یک غواص دارای استاندارد های خاص خود می باشد.

لباس ورزشی غواصی ممکن است در دو نوع کلاسیک و استاندارد دارای یک منبع گاز تنفسی باشد ، اما در بیشتر موارد فقط به عنوان یک پوشش حفاظت محیطی مورد استفاده قرار گرفته و تامین گاز تنفسی به صورت جداگانه ارجاع می گردد . پوشش غواصی را می توان به دو دسته ی لباس های نرم و سخت تقسیم می شوند .

تاریخچه ی لباس ورزشی غواصی

لباس غواصی یا لباس غریق نجات به صورت کاملا بسته اولین بار توسط جان لتیریج تولید و پس از او اولین طرح های این پوشش در اوایل قرن ۱۸ ظاهر شد . دو مخترع انگلیسی ، نخستین لباس های غواصی مقاوم در برابر فشار ( شامل یک بشکه پر از هوا با یک سوراخ شیشه ای و دو آستین محکم آبشاری ) را در دهه های ۱۷۱۰ توسعه دادند .

اما با بروز مشکلاتی در پوشش های طراحی شده بعد از مدتی اندرو بکر یک کیت غواصی با پوشش چرمی همراه با یک کلاه ایمنی شیشه دار تولید و ایده اش مورد تایید قرار گرفت .

اندرو بکر از سیستم لوله ای برای استنشاق و بیرون آوردن استفاده کرد . از آن زمان به بعد ایده پردازان در این زمینه با تلاش های فراوان موفق به تولید لباس و تجهیزات کامل غواصی شدند .

جنس لباس غواصی ( مایو )

لباس شنا یا مایو ممکن است از جنس های مختلفی مانند : نخی ( مناسب مایو های مردانه ) ، استرج و نایلون ( مناسب هر دوجنس مردانه و زنانه ) تولید شود ، اما غالبا از الیاف مصنوعی مانند نایلون در تهیه ی پوشش مایو استفاده می شود .

با پیشرفت علم و تکنولوژی ، در حال حاضر در بیشتر فروشگاه های لباس های ورزشی دنیا ، پوشش مایو تولید شده از جنس نانو به بازار تقاضا عرضه می گردد ، زیرا داخل بافتشان از مواد ضد آفتاب به کار رفته  است . تا افرادی که در فضای باز مانند : استخر های رو باز و یا دریا شنا می کنند در برابر اشعه ی آفتاب دچار مشکلات پوستی نشوند .

به این نکته نیز توجه داشته باشید که : بیشتر مایوهای ارزان قیمت ، از جنس نایلون و پلاستیک هستند که علاوه بر افزایش تعریق برای برخی از افراد حساسیت های پوستی نیز به همراه آورده و برای افرادی که شنا را به صورت حرفه ای دنبال می کنند مناسب نمی باشد .

محصولات ارائه شده توسط ارزان سرای اندیشه ( مرتبط با شنا و غواصی )

تولیدی پوشاک اندیشه ، بزرگترین عمده فروشی مشهد و تولید کننده ی انواع تیشرت شلوار مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه و … ضمن بررسی در مورد ورزش غواصی و پوشش آن به معرفی مایوی زنانه ، که توسط همین شرکت طراحی و تولید شده است می پردازد .

مایو اندیشه

مایو زنانه اندیشه

مطالب مرتبط :

ست های پیشنهادی لباس ورزشی اندیشه

مایو زنانه ، مدل صدف ( ضد کلر ) شرکت اندیشه