,

لباس هایی که از مد نمی روند

لباس هایی که از مد نمی روند

با قاطعیت می توان گفت افراد بر اساس هر موقعیتی لباس تعویض نموده و هیچ جای تعجبی ندارد اگر در هر موقعیتی یک مدل لباس پوشیده شود ، فقط یکی از نکات مهم و کلیدی به روز و شیک بودن لباس است زیرا برخی از البسه در زمانی مد شده و کم کم از مد می رود ، ولی باز هم انواعی از آن در بازار وجود دارد که همیشه طرفداران خاص خود را داشته و تابع همیشگی مد و لباس اند . بر همین اساس عمده فروشی پوشاک اندیشه ، مقاله ای در مورد لباس هایی که از مد نمی روند ، تهیه و تدوین نموده است .
 جهان امروزی با هدف آسایش و راحتی بیشتر بشر ، به سرعت در حال پیشرفت و ترقی به سمت جلو است این موضوع بر کسی پوشیده نیست و در سیر این پیشرفت ها ، طبیعتا برخی البسه تازگی و جذابیت خود را به تدریج از دست داده و مدل های جدید و به روزتری جای آن را می گیرد ، با نگاهی گذرا به تاریخچه ی هر نوع لباس این موضوع آشکار می شود که برخی پارچه ها و پوشاک از مد نمی افتند و یا با تغییراتی دوباره با میزان بالایی رضایتمندی به چرخه ی مد و فشن باز می گردد .

لباس هایی که از مد نمی روند :

تولیدی پوشاک اندیشه ، برند برتر تولید و فروش عمده ی تیشرت و شلوار در مشهد و ارائه دهنده ی انواع لباس ست مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه ،انواع لباس ورزشی ، لباس خواب مردانه ، بلوز شلوار پسرانه ، انواع ست خانوادگی ، ست کت پیژامه ی مردانه و … به بحث و بررسی در خصوص لباس هایی که از مد نمی روند می پردازد .

طرح های لباس ظریف زنانه :

از ابتدا این سبک از لباس ها براساس انحنای بدن طراحی و تولید شده و از برجسته ترین چهره های طراحی دامن و کمر لباس زنانه می توان به کریستین دیور اشاره نمود کریستین لباس هایی زیبا و جذاب برای بانوان شیک پوش بو وجود آورد .

از جمله ایده های لباس ظریف زنانه ، بلوز و دامن با هم و یا یک تاپ و دامن با کفش پاشنه دار می باشد ، در این نوع پوشش هیچ اغراقی وجود نداشته و در عین سادگی بسیار جذاب و شیک به نظر می رسند .

علت اصلی از مد نرفتن این لباس ها این می باشد که براساس ظرافت های زنانه طراحی شده است .

لباس های پلنگی ( الهام گرفته از طبیعت ) :

در گذشته ، زمانی که برخی کشور های آسیایی مستعمره ی اروپا شده بود ، اروپاییان حیواناتی مانند : شیر ، پلنگ ، ببر و زرافه را شکار کرده و به کشورشان می بردند اشکال ، الگوهای متفاوت و ترکیب رنگی پوست این حیوانات یک منبع الهام برای ایده پردازان و طراحان لباس شد تا بسیار سریع ، آن را روی پارچه ، لباس ، کیف ، کفش ، دکوراسیون منزل ، مبلمان و … پیاده نموده و طوری که هیچ وقت تازگی و به روز بودن خود را ازدست ندهد مورد استقبال قرار گرفته است .

یکی از علت هایی که لباس های پلنگی از مد نمی روند این است که رنگ های استفاده شده در پوست حیوانات خنثی و به فصل خاصی محدود نمی شوند .

استایل مردانه برای بانوان :

یکی دیگر از مدل های لباس زنانه که در عرصه ی مد پایداری خود را حفظ نموده ، کت شلوار است که در سال ۱۹۲۰ توسط کوکل چانل طراحی شد شاید  یعضی از افراد ، کت شلوار مردانه را برای بانوان ساده و فاقد جذابیت بدانند اما یک کت شلوار مردانه با اضافه شدن جزئیات و ظرافت های زنانه ، استایلی زیبا بوجود می آورد .

از این استایل می توان در مجالس و مهمانی ها استقاده نمود .

مدل و سبک مینیمالیستی :

این سبک های لباس به صورت تک رنگ و با ویژگی های چسبناک و کشسانی در دهه ی ۷۰ وارد بازار شده و در دهه ۹۰ بیشتر شناخته شد ، اشکال ساده و پراکنده ی طراحی شده بر روی این لباس ها باعث محبوبیت شده و یکی از دلایل مهم مد شدن دوباره ی آن را در خطوط تمیز و مرتب این سبک دانست .

فلوران گلدار :

این لباس ها از طبیعت الهام گرفته شده و تاکنون با تغییراتی همچنان از طرح هایی است که در ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد این سبک از لباس ها به دلیل زیبایی فوق العاده ی گل های به کار رفته در آن ، نرمی و لطافت و ظرافت در رنگ ، طرفداران زیادی دارند .

 لباس های ارتشی :

همانطور که تولیدی اندیشه در مقالات قبلی نیز بیان نمود مدل لباس ارتشی ، از جنگ جهانی دوم ایده برداری شد در طول جنگ ، زنان و مردان ملزم به پوشیدن لباسی یکدست برای استتار بودند و پس از آن به مرور زمان تبدیل به یک لباس جذاب با ترکیب رنگی سبز ، زیتونی ، قهوه ای و … با مدل ها و طزح هایی به روز شده و در بین جوانان و دختران جوان چهره ای محبوب به خود گرفت .