بلوز و ساق زنانه
,

لباس راحتی پلی استر

لباس راحتی پلی استر

کاربرد پلی استر در تولید پوشاک راحتی

لباس راحتی پلی استر

به دنیای پلی استر ، یکی از متنوع ترین پارچه های مصنوعی خوش آمدید. پلی استر در اصل یک پلاستیک مشتق از نفت است و می تواند برای ساخت هر نوع بطری تا سایه بان و لباس تجاری ، میهمانی و لباس ورزشی شما را شامل شود . پلی استر برای اولین بار در دهه ۱۹۴۰ به عنوان یک جایگزین ارزان تر و با دوام بیشتر برای پارچه های طبیعی مانند پنبه ساخته شد.

پارچه های ساخته شده با الیاف پلی استر بسیار مقاوم ، بادوام ، مقاوم در برابر چین و چروک ، خشک شدن سریع و مقاوم در برابر رنگ پریدگی می باشند.

عملکرد پلی استر – آیا پلی استر میتواند برای لباس راحتی مناسب باشد ؟

از آنجا که پلی استر آبگریز (ضد آب) است ، رطوبت را جذب نمی کند. این ویژگی برای لباس یا پارچه در فضای باز ایده آل است ، مدتها این تصور وجود داشت و هنوز هم برخی بر این باور استوارند .

اما خوب است که بدانید ، امروزه با علم و فناوری پارچه های پلی استر با فیبر های بسیار طولانی تولید شده اند ، و اکنون پارچه های پلی استر به طور خاص با منافذ زیادی برای جذب رطوبت و قابلیت تنفس ساخته می شوند. همچنین منافذ ضد رطوبت اجازه می دهد تا رطوبت از پوست شما به بیرون پارچه منتقل شود و بتواند تبخیر شود (شما را خنک و خشک نگه می دارد).

از خصوصیات آبگریز پارچه می شود مطمئن بود که رطوبت توسط خود پارچه جذب نمی شود ، بنابراین (بر خلاف پنبه) نمی تواند به عنوان مخزن رطوبت در برابر پوست شما عمل کند، بلکه رطوبت را دریافت میکند و مستقیا به محیط منتقل میکند .

به همین دلیل ، پارچه های جدید پلی استر (“moisture-wicking polyester” یا “performance polyester” ) برای لباس ورزشی مردانه و زنانه جدید ، لباس در فضای باز ، و حتی لباس خواب مردانه و زنانه و لباس راحتی مردانه و زنانه پلی استر و ملافه تخت ایده آل هستند. بنابراین ، ما آموخته ایم: لباس خواب و ملافه های ساخته شده از پلی استر ضد رطوبت می تواند نرم و قابل تنفس باشد . اگر مستعد تعریق زیاد هستید یا می خواهید واقعا خنک شوید ، پارچه ی پلی استر مناسب می تواند خواب راحت را برای شما ممکن سازد .

نکته : همه پارچه های پلی استر رطوبت را از بین نمیبرند  ، بنابراین حتما به برچسب نگاه کنید: این پارچه های جدید با عنوان “پلی استر جاذب رطوبت – فتیله ای ” یا “پلی استر شاهکار ” ​​ “moisture-wicking polyester” or “performance polyester.” شناخته می شوند.

اثرات زیست محیطی پارچه پلی استر

به دنبال پارچه های پلی استر باشید که تجزیه پذیر یا بازیافت شوند. بیشتر پلی استرها تجزیه تخریب پذیر نیستند ، به این معنی که بین ۲۰ تا ۲۰۰ سال طول میکشد تا تجزیه شوند  ، و از آنجا که از پلاستیک ساخته شده اند ، پایدار یا سازگار با محیط زیست محسوب نمی شوند. علاوه بر این ، محققان دریافته اند که میکرو فیبرهای حاصل از پارچه های پلی استر و آکریلیک مانند پشم گوسفند ، لباس ورزشی و غیره ، منابع آب و حیات وحش را مسموم می کنند.

پارچه های پلاستیکی تخریب پذیر هنوز هم یافتن آن دشوارتر است (پلاستیک های تخریب پذیر از صنایع برجسته در صنایع غذایی ظروف برجسته تر هستند). با این حال ، از آنجا که پلی استر بسیار با دوام است ، بسیار قابل بازیافت نیز می باشد ، بنابراین اگر پلی استر عملکرد پارچه ای برای شماست ، می توانید به دنبال پوشاک ساخته شده از بطری های پلی استر بازیافت شده باشید .

ویژگی های پارچه ی پلی استر برای لباس راحتی و لباس خواب – تعداد فیبر و نوع بافتن

همانطور که فهمیدیم ، پارچه ای که برای رختخواب و لباس خواب انتخاب می کنید می تواند تأثیر زیادی در راحتی شما در شب داشته باشد. اما برخی عوامل مهم در انتخاب این پارچه : شمارش نخ و پارچه می تواند بر تنفس ، عایق و نرمی پارچه تأثیر بگذارد ، بنابراین مهم است که آنها را نیز در نظر داشته باشید.

شمارش نخ

احتمالاً شنیده اید که برخی از رختخواب ها نرم و لوکس تر هستند ، اما این به چه معنی است؟ تعداد رشته ها تعداد نخ های موجود در یک اینچ مربع از پارچه است و عموماً از  ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ تا نخ در هر اینچ مربع متغیر است. در حالی که تعداد نخ های بالاتر به معنای نشان دادن پارچه های نرمتر و بهتر است ، اما بسیاری هشدار می دهند که همیشه شاخص خوبی برای کیفیت نیستند. بسته به بودجه و ترجیحات شخصی شما ، پارچه های موجود در محدوده ۲۰۰-۵۰۰ تا نخ در هر اینچ مربع با کیفیت مناسب خواهد بود و پارچه های بالاتر از ۸۰۰  ممکن است خیلی سفت شود و غیر قابل تنفس باشد زیرا الیاف خیلی نزدیک به هم هستند .

اطلاعات جامع پارچه شناسی : کاربرد پلی استر در تولید پوشاک راحتی

بانک اطلاعات انواع پارچه

 

 

گالری لباس راحتی مردانه و زنانه برند اندیشه

انواع لباس راحتی زنانه و مردانه ، لباس راحتی مردانه ، تیشرت شلوار مردانه ، بلوز شلوار مردانه ، تیشرت پیژامه و … را میتوانید از فروشگاه های پوشاک مشهد و فروشگاه ها و عمده فروشی های پوشاک در سراسر کشور خریداری کنید .

کاربرد پلی استر در تولید پوشاک راحتی

تیشرت و ساق زنانهتاپ شلوار زنانه

ست لباس راحتی مردانهجدید ترین لباس ست مردانه لباس راحتی زمستانی

 

کاربرد پلی استر در تولید پوشاک راحتی