جوراب شلواری
,

قواعد پوشیدن جوراب شلواری

قواعد پوشیدن جوراب شلواری

قواعد پوشیدن جوراب شلواری

قواعد پوشیدن جوراب شلواری

جوراب‌شلواری نوعی جوراب بلند است که برای پوشش پا ، استفاده و امروزه در صنعت مد نقش حیاتی ایفا می کند ، این پوشش در دهه ۱۹۶۰ مد و جایگزین جوراب ساق‌بلند شد.

به جوراب شلواری ضخیم در فارسی ساپورت (به انگلیسی: Tights) گفته می‌شود. جوراب شلواری‌های نازک معمولاً از جنس نایلون یا لای‌کرا (اسپندکس) تهیه می‌شود و قسمت بالایی آن گاهی از جنس پنبه است؛ و در انواع شفاف (رنگ پا) و غیرشفاف و ساده و توری و … وجود دارد. عمده فروشی پوشاک اندیشه ، در این مقاله به بررسی قواعد پوشیدن جوراب شلواری می پردازد.

قواعد پوشیدن جوراب شلواری زنانه
از زمان‌های قدیم ، پوشیدن جوراب زنانه به عنوان نوعی حجاب رایج بوده است و امروزه نیز علاوه بر حجاب ، جنبه مد و زیبایی دارد. بعضی از لباس‌ها و تیپ‌های زنانه و یا دخترانه برای تکمیل شدن و چند برابر شدن زیبایی‌شان به جوراب مشکی نیاز دارند.
جوراب مشکی چند نوع است:
۱. جوراب مشکی کوتاه
۲.جوراب مشکی بلند و یا جوراب شلواری
۳.همچنین جوراب نازک و یا کلفت.

هر کدام از موارد مذکور کاربرد متفاوتی داشته و در پوشیدن و استفاده از آن نیاز به دقت می باشد زیرا با هر لباس و هر تیپی نمی‌توان همه نوع جورابی پوشید اگر جوراب با لباس مناسب استفاده نشود استایلی نامناسب و زشت به وجود می آید.

انتخاب رنگ جوراب شلواری

جوراب و جوراب شلواری انواع رنگ‌ها را شامل می شود اما رنگ های کاربردی و پر استفاده رنگ پوست و رنگ مشکی هستند. ست کردن بقیه رنگ‌ها کار دشواری است.

جوراب شلواری رنگ پا را به دلیل زیر می‌پوشند:

  1. اینکه باعث صاف و درخشان دیده شدن‌ پاها می‌شود
  2. اگر زخم و یا تراشی روی پا باشد آن را می‌پوشاند.
  3. رنگ پا را روشن‌تر نشان می‌دهد. اگر واقعا رنگ پا باشد با هر لباسی می‌توانید بپوشید چون هدف زیبا نشان دادن پاها است.

کاربرد های جوراب شلواری :

پوشیدن جوراب و یا جوراب شلواری مشکی کاربرد دیگری دارد و با همه لباس‌ها نمی‌توان پوشید. مثلا هنگام پوشیدن لباس‌های رنگ روشن مانند: سفید ، صورتی و … نمی‌توانید از جوراب و یا جوراب شلواری مشکی زنانه استفاده کنید چون ناهماهنگی ایجاد می‌شود.
ولی هنگام پوشیدن لباس‌هایی با رنگ تیره می‌توانید جوراب مشکی زنانه بپوشید که هدف هم زیبا نشان دادن پاها است و حفظ سنگینی و وقار مخصوصا اگر برای مراسم ختم می‌پوشید باید حتما ار جوراب شلواری نازک و یا کلفت استفاده کنید. برای هر مراسم دیگری اگر لباستان بیش از حد کوتاه است و یا تونیک می‌پوشید ، باید جوراب شلواری بپوشید هنگام پوشیدن جوراب زنانه نازک و یا کلفت باید حتما کفش هم بپوشید که کفش هم با توجه به مکان و مناسبت مراسم انتخاب می‌شود. مثلا کفش پاشنه بلند یا بابت و …
فراموش نکنید که هنگام پوشیدن جوراب و یا جوراب شلواری مشکی زنانه باید حتما کفش مشکی و یا رنگ خیلی تیره انتخاب کنید در غیر این صورت ناهماهنگی دیده می‌شود که اصلا زیبا نیست.
انتخاب جوراب شلواری و یا جوراب طرح‌دار و یا ساده

جوراب زنانه نازک و جوراب شلواری علاوه بر تنوع رنگ انواع طرح‌ها و مدل‌ها را دارد. اگر لباستان خیلی ساده و تک رنگ است می‌توانید از جوراب شلواری طرح‌دار استفاده کنید که لباستان از سادگی دربیاید در واقع  نوعی تنوع به خرج دهید و جوراب شلواری مناسب با لباستان را انتخاب کنید.

تاکید می‌کنم که اگر قرار است جوراب شلواری طرح‌دار انتخاب کنید باید حتما لباستان ساده و تک رنگ باشد در غیر این صورت نازیبا دیده خواهد شد. حتی می‌توانید از ساق شلوار استفاده کنید که مانند جوراب شلواری است و هر جنس و طرح و رنگی دارد.

سخن پایانی :

تولیدی پوشاک مشهد ، بزرگترین تولید کننده ی لباس راحتی مردانه و زنانه ، تیشرت و شلوار مردانه و زنانه ، تاپ شلوارک مردانه و زنانه ، بلوز شلوار مردانه ، انواع ست های خانوادگی ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه ، ساق ، مانتو ،  بلوز ، تونیک و … منبع تهیه ی این مطلب می باشد .