لباس هوشمند
,

فناوری لباس های هوشمند

فناوری لباس های هوشمند

فناوری لباس های هوشمند

فناوری لباس های هوشمند

خیلی وقت ها لباسی میپوشیم و تا وارد مهمانی میشویم از رنگ آن پشیمان میشویم ،این یک مشکل بزرگ است و کاهی واقعا ادم از مهمانی لذت نمیبرد ولی خوشبختانه دریچه ای جدید بسوی تغییر رنگ لباس گشوده شده است امروزه محققان توانسته اند با استفاده از فناوری نانو نخ هایی با قابلیت تغییر رنگ تولید کنند ، علم جدیدی که اگر بتواند جایگاه خود را در صنعت نساجی تثبیت کند ،زیبایی خارق العاده ای در صنعت مد و پوشاک بوجود خواهد آمد .

تکنولوژی Ebb

این روند هنوز راه طولانی برای اتمام این کار در پیش دارد، اما این تکنولوژی جدید که Ebb نامیده شده است وعده های زیادی را برای نسل بعدی فناوری های پوشیدنی به ارمغان می آورد و در نهایت می تواند منجر به نام تجاری انواع جدیدی از لباس های هوشمند شود.

همچنین با استفاده از این تکنولوژی (نانو فناوری) میتوان لباسهای بی بو و آب گریز تولید کرد ، بدون رشد باکتری و قارچ که اگر بتوان با این تکنولوژی وارد صنعت پوشاک شد میتوان صرفه جویی های زیادی در مصرف آب کرد و به گونه ای با بی آبی هایی که آینده زمین را تحدید میکند مقابله کرد.

این نخ ها در پاسخ به بارهای الکتریکی تغییر رنگ می دهند .در حال حاضر، این نخ جدید مدت طولانی طول می کشد که تغییر رنگ دهد.

لورا دوندورف که توسعه فناوری Ebb را رهبری می کند در سایت خود Art for Dorks می نویسد: ما نخ های رسانا پوشیده با رنگدانه های ترموکرومیک ساخته ایم و کشف کرده ایم که چگونه می توانیم با استفاده از هندسه بافت پارچه، اثرات زیبا و بهره وری بالا و منحصر به فردی ایجاد کنیم. رنگدانه های ترموکرومیک رنگ را به روش های آهسته، ظریف و حتی عجیب تغییر می دهند و هنگامی که ما آنها را با بافت پارچه تلفیق کردیم، انیمیشن های  آرام بخشی  ایجاد کردند که از این طرف به آن طرف رشته نخ ها حرکت می کنند.

منبع : تولیدی پوشاک اندیشه برند برتر پوشاک راحتی و اسپرت مردانه و زنانه