شستوشوی کت یا کاپشن
,

شستوشوی کت یا کاپشن پر

شستوشوی کت یا کاپشن پر

شرکت تولیدی پوشاک اندیشه ، برند برتر پوشاک راحتی و اسپورت تولید کننده لباس برای همه ی فصل ها ، لباس های زمستانی : ست کاپشن شلوار مردانه ، ست سوئیشرت شلوار مردانه ، ست بلوز شلوار مردانه و البته زنانه و … در این مقاله مطالبی در خصوص نحوه ی شستوشوی کت یا کاپشن پر ، ارائه خواهد نمود .

یکی از محبوب ترین لباس های زمستانی کاپشن یا کت پر است گفته می شود پر غاز با کیفیت ، با وزن کم خود گرم ترین ماده عایق و گرمایی می باشد ، پر قابلیت فشرده شدن زیادی دارد و هر چقدر هم که کوچک و فشرده شود، بعد از بازکردن ، خیلی سریع هوا را دربین خود ذخیره می‏ کند و از این‏ رو بسیار گرم است .

این خواص باعث محبوبیت پر برای تولید کت و انواع کیسه خواب شده است .البته پر خوب ، گران است ، ولی دوام بیشتری نسبت به بسیاری مواد عایق دیگر دارد .

علاوه بر خصوصیات خوب و مفید پر متأسفانه به محض اینکه خیس شود ، همه خواص خود را از دست می دهد و خشک کردن آن در شرایط رطوبتی تقریباً غیر ممکن است . پر را باید از رطوبت و نم حفظ کرد. کت پر : باعث گرم ماندن بدن در دماهای زیر صفر میشود همچنین بسار مفید است در محیط های خیلی سرد و  بدون اب می باشد .

شستوشوی کت یا کاپشن پر

نکات شستوشوی لباس های حاوی پر مانند کاپشن 

  1. ابتدا لکه برداری باید انجام شود ، بهتر است هر نوع لکه ای که روی لباس است با پارچه ای تمیز برداریم .
  2. آستین های ژاکت را بیرون آورده و آنها را برعکس کنید . زیپ های کاپشن را بببندید و نوارها و یقه ی لباس را مرتب نمایید .
  3. شوینده ی انتخاب شده باید متناسب با لباس بوده تا پرزها و حالت خوش فرمی لباس را تخریب نکند و شل و وارفته به نظر نیاید .
  4. همچنین نرم کننده ها و برخی از فاب های مورد استفاده برای کاربردهای روزانه به شدت بافت های ژاکت ها را سست کرده و مواد صحیح و به جا برای آنها در نظر بگیرید .

شستوشوی کت یا کاپشن پر با ماشین لباس شویی

  1. ماشین لباس شویی هم محرک مرکزی آن می تواند به ژاکت شما آسیب برساند . مدل های قدیمی تر ماشین های لباس شویی که در ایران موسوم به کهنه شویی هستند و درب رو به بالا دارند ، میتوانند برای بافت این لباس ها نامناسب باشند . بنابراین توصیه میشود که حدالامکان از ماشین های لباس شویی با درب رو به جلو برای شستن این لباس ها استفاده شود .
  2. برای شستوشوی کت یا کابشن پر ، به علت حساسیت بالای انها اطمینان حاصل کردن از تمیز بودن کامل لباسشویی تان است برای اینکار بهتر است که آنرا یک دور روشن کنید تا بدون لباس و مواد شوینده و با آب داغ کار کند تا کاملا داخل آن تمیز بشود .
  3. دمای شستشوی ماشین  را روی سرد و پایین ترین درجه بندی قرار دهید . و سعی کنید آنها را با دور کند ماشین لباسشویی بشویید .
  4. ماشین را در حالت آبکشی آرام قرار دهید تا مطمئن شوید که بقایای مواد شوینده بر لباس باقی نمانده باشد.

نکته :

یک ژاکت یا کاپشن با چنین مشخصاتی نباید به هیچ وجه در مقابل آفتاب و هوای آزاد خشک بشود . نه تنها خشک شدن با هوا می تواند برای پرزها و بافت اصلی کاپشن مضر باشد ، بلکه قرار دادن آن به حالت عادی هم باعث بو گرفتن آن می شود .

چنین ژاکتی باید در معرض دمای ملایم ، روی یک محل کمی گرم قرار بگیرند تا به آرامی فرآیند خشک شدن را طی کرده و در عین حال به خاطر گرمای ملایم محل مورد نظر ، هیچگاه بو نمی گیرند . تعدادی توپ تنیس در داخل خشک کن قرار دهید تا از برخورد مستقیم لباس با دیواره ی خشک کن جلوگیری بشود . بعد از انجام این مراحل ، مطمئن شوید که ژاکت شما کاملا خشک شده است و مجددا با خیال راحت از آن استفاده نمایید.

مطالب مرتبط :

انواع ست لباس زمستانی مردانه