شستشوی لباس های نو قبل از استفاده
, ,

شستشوی لباس های نو قبل از استفاده

شستشوی لباس های نو قبل از استفاده

شستشوی لباس های نو قبل از استفاده

شستشوی لباس های نو قبل از استفاده

گرچه لباس های نو ، دارای رنگ و لعاب خوبی هستند و این امر باعث می شود تا همه ما حس خوشایندی نسبت به آن داشته باشیم اما حقیقت این است که میزان زیادی مواد شیمیایی ، گرد و خاک و … را به همراه خود حمل می کنند دلایل زیادی وجود دارند که شستشوی لباس های نو قبل از استفاده را یادآوری می کنند.

دلایل شستن لباس نو قبل از استفاده

  1. لباس های تولید شده پروسه ی زمانی طولانی را طی می کند تا به دست مصرف کننده برسد ، برای تولید پارچه یا لباس در کارخانه ی نساجی از مواد شیمیایی استفاده می شود که با شستشو، مقداری از آن کم می شود.
  2. برخی لباس ها پشت ویترین و در معرض گرد و خاک و آفتاب قرار گرفته و با شستشو آلودگی های ازین دست از بین می رود.
  3. زمانی که لباس ها در فروشگاه برای فروش عرضه شده اند ، توسط افراد زیادی پرو می شوند ، بی توجهی و سهل انگاری در عدم شستشوی لباس های نو قبل از استفاده ، ممکن است سبب انتقال بیماری های واگیر و یا حساسیت شود.

حساسیت های پوستی

لباس های نو حاوی رنگها و مواد شیمیایی است که حساسیت ها و بیماری های پوستی را به همراه دارد . راش پوستی نوعی درماتیت پوستی است که روزها بعد از تماس با ماده حساسیت زا به وجود می آید و در این صورت نمی توان دلیلی برای آن یافت اما اگر در چند روز گذشته لباس نوبه تن کرده و بعد از آن دچار حساسیت پوستی شده اید به دنبال علت آن در لباس تان باشید .پارچه های مصنوعی، مانند پلی استر و نایلون حاوی میزان بیشتری از رنگ هاست که می تواند دلیل حساسیت پوستی باشد بنابراین لباس نوی خود، به‌ویژه لباس های ورزشی را پیش از پوشیدن بشویید.
عرق کردن در لباس ورزشی باعث جذب سریع تر آن ها می شود.به عنوان مثال هنگام تمرین ورزشی دچار خراشیدگی و آسیب می شوید و بعد از آن لباس نو به تن می کنید ، رنگ از لباس نوی شما به زخم نفوذ و ایجاد حساسیت می کند.

مواد شیمیایی سرطان‌زا

باورتان می شود که مواد شیمیایی لباس های نو ، سرطان زاست ؟ مطالعه ای در سال ۲۰۱۴ در سوئد نشان داد که ۹۴ درصد نمونه لباس های جمع آوری شده حاوی ترکیب شیمیایی به نام کینولین است. کینولین رشد تومورها را در نمونه های آزمایشگاهی تحریک می کند.
این در حالی است که میزان زیادی از کینولین در پلی استر وجود دارد. از این رو، لباس های تهیه شده از آن باید به خوبی شسته شود.

معرفی منبع:

عمده فروشی پوشاک مشهد ، برند برتر تولید تیشرت شلوار مردانه و زنانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه ، لباس خواب مردانه ، انواع ست های خانوادگی ، تاپ شلوارک مردانه و زنانه ، شلوارک کتان مردانه ، انواع لباس زنانه نظیر : ساق شلواری، شلوار ، تاپ دامن ، تونیک ، مانتو و … در این مقاله در مورد شستشوی لباس های نو قبل از استفاده ، مطالبی ارائه نموده است.

مطالب مرتبط :

مواد شوینده ی ایمن