ساپورت
,

ساپورت

ساپورت

ساپورت

ساپورت

ساپورت یک پوشش امروزی مشابه شلوار ( کوتاه یا بلند ) است و در واقع به جوراب هایی گفته می شود که علاوه بر ویژگی سبکی و لطافت ، قابلیت کشسانی نیز دارد .

تولیدی پوشاک اندیشه ، برند برتر تولید انواع لباس راحتی مردانه و زنانه ، ارائه دهنده ی پوشاک راحتی و ورزشی مردانه و زنانه مانند : بلوز شلوار مردانه و رنانه ، تیشرت شلوار مردانه و زنانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی ، بلوز شلوار پسرانه ، انواع ست های خانواده ، انواع سوئیشرت مردانه و زنانه و … در این مقاله شما عزیزان را با ساپورت و کاربرد های آن آشنا می نماید .

ساپورت به انگلیسی ، به معنی نوعی لباس چسبان برای پایین تنه می باشد که مردان و زنان از آن استفاده می نمایند اما این پوشش در سال ۱۳۹۲ در ایران بیشتر مورد استقبال زنان قرار گرفته و با حفظ محبوبیت خود ، در بین برخی از افراد ، جایگزین شلوار شد .

ولی به دلیل اینکه طراحی این لباس ، محصول تفکر غرب و همراه با اهداف سیاسی است ، با مخالفت چهره های سیاسی و مذهبی ایران روبه رو شد .

جنس ساپورت ها معمولا از الیافی مانند : اسپندکس یا لاکرا ، نایلون ، پنبه و یا ترکیب پلی استر ساخته می شود .

تاریخچه ی ساپورت :

در قرن چهاردهم میلادی در اسکاتلند برای اولین بار ، لگینگ‌ها در غالب شلوارهایی مردانه مورد استفاده قرار گرفتند .

ساپورتها از چرم یا پارچه‌های ضخیم ساخته شده و به عنوان لباس‌ های رزم یا لباس‌های معمولی و روزمره مورد استفاده قرار می‌گرفتند .

در دوره رنسانس  نیز این نوع پوشش برای گرم نگه داشتن زیر لباس‌های مردانه پوشیده می‌شد و استفاده از آن‌ها تا قرن‌ها ادامه داشت تا این که در قرن نوزدهم ساپورت به یک لباس زنانه مبدل شد .

در سال ۱۹۵۸ با اختراع پارچه‌ های لاکرا یا اسپندکس توسط جوزف شیورز ، پوشیدن ساپورت هم متحول شد و اولین لگینگ در سال ۱۹۵۹ ساخته شد .

دهه هفتاد دوره شکوفایی ساپورت بود ، در این زمان هنرمندان مشهور در عرصه ی سینما و تلویزیون از این شلوار ها استفاده می کردند . این محبوبیت تا دهه ۸۰ ادامه یافت . تا اینکه در دهه ی نود میلادی تولید کنندگان با ارائه ی ایده های جدید و نو مانند : ساپورتهای کشبافت و شلوار های رکابی این محصول را به روز رسانی کردند که مورد استقبال جوانان و علی الخصوص دختران قرار گرفت .

کاربرد های ساپورت :

  1. این نوع پوشش ، به گردش خون کمک کرده و با ویژگی بالا راندن خون در پا خستگی را کاهش می دهد . ساپورت یا جوراب شلواری ، با وارد کردن فشار منظمی به سمت بالا در ناحیه ی ران ، باعث گردش خون شده و از تورم و خستگی پاها جلوگیری می کند .
  2. ساپورت ساخته شده از موادی مانند : پشم و ابریشم باعث گرم نگه داشتن پاها می شود .
  3. در فعالیت های ورزشی ، این نوع پوشش ( ساخته شده از الیاف پشم . ابریشم ) با گرم نگه داشتن پاها ، این عضو بدن را از سائیدگی و آرتروز حفظ می نماید .

مطالب مرتبط :

نکاتی برای خرید شلوار لگ اندیشه