زخمی کردن و زاپ دار کردن
,

زخمی یا زاپ دار کردن شلوار جین

زخمی یا زاپ دار کردن شلوار جین

زخمی یا زاپ دار کردن شلوار جین

زخمی یا زاپ دار کردن شلوار جین

شلوار جین و یا دنیم مبدا فرانسوی دارد ،نخستین بار لباس ملوانان از این پارچه تهیه شده و به مرور زمان در سراسر جهان طرفداران زیادی پیدا کرد که از سمت قشر جوان در سراسر جهان مورد استقبال شدیدی قرار گرفته و طراحان همه روزه مدل ها و طرح های جدیدتری را به بازار عرضه می کنند. شلوار زاپ دار در ردیف به روزترین نوع مدل شلوار جین قرار دارد خوشبختانه شما نیز می توانید شلوار و یا پیراهن جینی که مورد استفاده تان نیست را با ایده ای نو به لباسی جدید تبدیل کنید برای این کار به تیغ اصلاح ، قیچی و موچین نیاز داریم . ابتدا لباس را روی سطح مناسبی قرار داده و جاهای مورد نظرتان را روی شلوار علامت گذاری نمایید سپس خطوط افقی را با یک تیغ برش داده و بافت های جدا شده را با موچین بردارید .

تولیدی پوشاک اندیشه بزرگترین تولیدی و عمده فروشی پوشاک ، تولید کننده  لباس ست مردانه و زنانه ، لباس ورزشی مردانه ، لباس راحتی مردانه و زنانه و .. می باشد که در این آموزش ساده و کاربردی طریقه ی زاپ دار کردن شلوار جین را آموزش خواهد داد .

 

مراحل و آموزش زخمی کردن شلوار جین

 1. در ابتدای کار شلواری را برای پاره کردن انتخاب کنید که قبلا مورد استفاده ی شما قرار گرفته باشد . بهترین طرح شلوار پاره ، پاره گی است که در اثر پوسیدگی ایجاد شده باشد حال شلواری که پوشیده و کمی حالت کهنه گی به خود گرفته است برای زاپ دار کردن مناسب تر است .
 2. شلوارجین خود را روی سطحی مناسب قرار داده و علامت بزنید هیچ قاعده ی دقیقی در مورد جای پاره گی وجود ندارد پس مطابق سلیقه ی خود این کار را انجام دهید ولی در نظر داشته باشید که معمولا در شلوار مکان پاره گی ( زانوها ، جیب عقب و جیب های طرفین ران بالا ) و در پیراهن جین مکان پاره گی ( زانوان ، روی جیب های جلو و…) است.

  زخمی کردن شلوار جین

  زخمی یا زاپ دار کردن شلوار جین

 3. برای انجام این کار لباس را روی میز و یا سطحی صاف قرار دهید.
 4. یک کارتن یا مقوا برداشته و پس از برش زیر محلی که می خواهید چاک داده ،قرار دهید ( از تخته ی آشپز خانه نیز می توان استفاده کرد.) این کارتضمینی است برای اینکه شلوار شما از پشت کار به طور تصادفی آسیب نبیند .
 5. شکاف هایی افقی در محل های مورد نظر ایجاد کنید همان طور که قبلا اشاره شد برای این کار از تیغ اصلاح و یا قیچی استفاده نمایید ، خطوط برش را بین (۲ تا ۴ ) سانتیمتر در نظر بگیرید. نکته : از برش های کوچک شروع کنید ، چون همیشه می توانید برش های کوچک را بزرگتر کنید، اما برعکس آن امکان پذیر نیست.
 6. با دقت محل های مورد نظر را برش دهید بعد از ایجاد برش نخ های افقی سفید و نخ های عمودی آبی خواهید دید ، یک موچین برداشته و بافت های اضافی پارچه یعنی نخ های آبی را بیرون بکشید طوری که نخ های سفید از یک سمت به سمت دیگر سوراخ ایجاد شده باقی بمانند.
 7. شستن شلوار جین با ماشین لباس شویی قابل قبول نیست اما یک دور چرخیدن در ماشین پنبه ی تازه ی شلوار را کهنه تر نشان داده و همین باعث می شود طبیعی تر به نظر برسد . (برای شستشو هرگز از آب گرم استفاده نکنید بهتر است شستن شلوار جین با آب سرد انجام شود.)
 8. شلوار را در آفتاب خشک کنید تا کمی هم رنگش برود.

مطالب مرتبط

چگونه شلوار جین مرغوب بخریم ؟

ست کردن لباس با شلوار جین

راهنمای انتخاب سایز شلوار جین