,

زانفیکس

زانفیکس

زانفیکس

زانفیکس

کسانی که در منزل خیاطی می کنند با زانفیکس آشنایی زیادی دارند زیرا می توان به ساده گی و در کمترین زمان ، لبه های آستین ، دمپای شلوار ، پایین دامن ، پایین مانتو و مواردی از این قبیل را به جای دوخت ، با استفاده از زانفیکس فیکس کنند .

کار با زانفیکس نیاز به آموزش خاص و یا کسب تجارب آنچنانی ندارد اما به مواردی که عمده فروشی پوشاک اندیشه در این مقاله به آن اشاره نموده است توجه نمایید تا کار با زانفیکس برایتان راحتر شود .

ارزان سرای اندیشه ، بزرگترین عمده فروشی تیشرت شلوار مردانه و زنانه ، ارائه دهنده ی انواع پوشاک راحتی ، لباس خواب مردانه و زنانه ، لباس ورزشی ، انواع ست های خانواده ، بلوز شلوار پسرانه ، سوئیشرت شلوار مردانه و زنانه و … در این مقاله ی ساده اما کاربردی به بحث و بررسی در مورد زانفیکس می پردازد . امیدواریم مطالب ارائه شده راهنمای خوبی برایتان باشد .

زانفیکس چیست ؟

در خیاطی ابزار و یا به اصطلاح خرج کارهایی در نظر گرفته شده است تا علاوه بر پیشرفت در زمینه ی هنر خیاطی  ، در تولید لباس ، زمان کنترل شده و کار به سهولت انجام شود ، علاوه بر انواع زانفیکس توپی در بازار به صورت طاقه ای نیز به فروش می رسد که نوع متری  آن ، هر دو طرف چسب دار است و به جای پسدوزی هم کاربرد دارد .

که آن را برای ایجاد استحکام همراه با پارچه های مختلف به کار می برند . انواع لایی با هدف  قوام بخشیدن و استحکام پارچه مورد استفاده قرار می گیرد و به وسیله حرارت مستقیم به پارچه چسبیده می شود . بیشترین موارد استفاده برای یقه ، سجاف ، پایه یقه ، مچ و قاپک است .

استفاده از این وسیله گرچه آسان و سریع است و اتوی صحیح آن حالتی بسار تمییز به پارچه می بخشد ، اما پس از مدتی استفاده از لباسی که زانفیکس خورده ( و یا شستشوی زیاد آن ) ، چسب آن مقاوت خود را از دست می دهد و لبه هایی که با آن چسبانده و دوخت نزده اید باز خواهد شد .

دانستنی ها در مورد زانفیکس :

  1. می توان به جای پسدوزی پارچه ها از آن استفاده نمود .
  2. دو نوع از آن در بازار موجود می باشد : یک نوع آن دارای الیاف کاغذی و دیگری مشبک و دارای چهارخانه های ریزی می باشد .
  3. زانفیکسی که حالت الیاف کاغذی دارد ، برای پارچه های لطیف مانند حریر و ابریشم و نوع مشبک آن برای پارجه های ضخیم کاربرد دارد .

نحوه ی کار با آن :

زانفیکسی را که قصد استفاده از آن را دارید ، بدون اینکه از کاغذش جدا کرده روی لبه ی لباس یا پارچه قرار دهید سپس روی آن را اتو بزنید وقتی براثر حرارت اتو ، پررنگ تر شد نشانه ی چسبیدنش به پارچه است پس می توانید به آرامی کاغذ را از آن جدا نموده و به هر پهنایی که مورد نظر ما است لبه ی پارچه را تا زده و دوباره اتو میکنیم

نکته : هنگام اتو زدن ، پارچه ای که همراه با زانفیکس اتو می خورد را نکشید زیرا دمای بالای اتو ، پارچه را از حالت طبیعی خود خارج کرده و کشیدن پارچه باعث چین خوردن لبه ی کار خواهد شد .