روغن کاری چرخ
,

روغن کاری چرخ خیاطی

روغن کاری چرخ خیاطی

روغن

روغن کاری چرخ خیاطی

هر کدام از چرخ های خیاطی با هر برندی ، دارای دفترچه ی راهنمایی است که در آن اطلاعات کاربردی در مورد چگونگی استفاده ، تمیز نمودن و روغن کاری چرخ خیاطی گنجانده شده است .

داشتن دفترچه ی راهنمای چرخ ، کمک بسیار خوبی است تا بدانیم چگونه از چرخ بهترین بهره وری را داشته باشیم . اگر همراه چرخ تان دفترچه ی راهنما نبود ، آن را سایت های مرتبط دریافت و دانلود نموده و یا با تماس به شرکت تولید کننده ی آن ، بخواهید تا این دفترچه را در اختیار شما قرار دهند ، زیرا با مطالعه ی راهنمایی چرخ متوجه خواهید شد که چرخ شما نیاز به روغن کاری دارد یا خیر ؟

تولیدی و عمده فروشی پوشاک مردانه اندیشه ، بزرگترین تولید کننده لباس ست مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه ، لباس ورزشی مردانه ، ست لباس خواب مردانه و زنانه ، انواع پوشاک نوجوان و … با هدف نگه داری صحیح و افزایش طول عمر چرخ ، مطالب این مقاله را گرد آوری نموده است .

روغن های چرخ دارای دو مشخصه ی زیر می باشند :

  1. روغن های بی رنگ یا زرد مایل به قهوه ای که با مقادیر زیادی مواد شیمیایی رقیق شده اند .
  2. روغن های سوخته ی تصفیه شده که با مقادیر رقیق کننده ی شیمیایی ترکیب شده اند.

دو دسته ی مذکور ، برای چرخ ها آسیب زا هستند برای خرید روغن مرغوب و مخصوص چرخ ، به فروشگاه های عرضه ی لوازم جانبی چرخ خیاطی مراجعه بفرمایید . زیرا از هر نوع روغنی نمی توان برای ماشین دوخت استفاده نمود طبیعتا باید روغن مخصوص چرخ خریداری و در بطری های کوچک روغنی نگه داری شود . از تفاوت های این روغن با روغن های خودرو می توان به روشن و سبک تر بودن آن اشاره نمود .

اقدامات قبل ار روغن کاری :

  1. قبل از انجام روغن کاری چرخ ، اطراف چرخ را از البسه و پارچه هایی که قصد دوختن آنها را دارید کاملا خالی نمایید زیرا هنگام کار شاید قطرات روغن پراکنده شده و لباس یا پارچه را روغنی کند
  2.  با استفاده از یک مسواک ، برس و یا اسپری چرخ را از پرز و گرد و غبار تمییز نمایید .

دانستنی های روغن کاری چرخ :

  1. بعضی از تولید کنندگان ، پس از هر ۱۰ ساعت استفاده از ماشین دوخت خود ، اقدام به تمیز کردن نموده و پس از آن نیز قطعاتی که لازم است را روغن کاری می کنند .
  2. هر کدام از قطعات چرخ را که به منظور روغن کاری و تمیز نمودن باز می نمایید به خاطر سپرده و با مطالعه ی دفترچه ی راهنمای چرخ ، عملکرد آن را بیاموزید . (هر روز ، پایان کارتان ، یک یا دو قطره روغن داخل ماکو بریزید )
  3. برای روغن کاری فقط چند قطره کافی است زیرا اگر روغن زیادی روی قطعات آن بریزید حتما پرز و گرد و غبار را زودتر از همیشه به خود جذب نموده و عملکرد صحیح چرخ را مختل می کند .
  4. یکی از امتیازات روغن کاری چرخ این است که قطعات دستگاه به راحتی کار کرده و از ایجاد مشکلاتی مانند: عدم حرکت و ایجاد صداهای در داخل چرخ ،  جلوگیری می کند .
  5. پس از روغن کاری نیز با تکه پارچه های اضافه چرخ را آزمایش کنید تا هر چه روغن اضافی مانده است جذب پارچه شود .

مطالب مرتبط :

 نگهداری و نظافت چرخ