هر روزی چه رنگی بپوشیم
,

رنگ لباس متناسب با ایام هفته

رنگ لباس متناسب با ایام هفته

میخواهیم با رنگ لباس متناسب با ایام هفته آشنا شویم و بدانیم که هر روزی چه رنگی بپوشیم ؟ در بسیاری از فرهنگ ها این باور وجود دارد که رنگ هایی متناسب با هر روز هفته وجود دارد. به عنوان مثال، در تایلند، ملکه در هر روز رنگی متناسب با هفته می پوشد . به همین ترتیب، دیگر فرهنگ های آسیایی مانند کسانی که در هند و کامبوج زندگی میکنند نیز همین اعتقاد را دارند ، در هند، ستاره شناسان و همچنین آیورودیک (سیستم پزشکی باستانی)، هر روز را مخصوص یک رنگ می دانند. همه این فرهنگ ها بر این باورند که هر روز هفته با یک سیاره یا یک خدای همراه است. بنابراین هر روز با یک رنگ دلچسب تر میشود .

رنگ لباس متناسب با ایام هفته

رنگ لباس متناسب با ایام هفته

در ادامه ما درارتباط با رنگ های هفته در فرهنگ هندی و تایلندی بحث خواهیم کرد .

رنگ های هفته در هندوستان

رنگ های هفته بر اساس فرهنگ هندو ها به قرار زیر می باشد .

یکشنبه ها : هندوها معتقدند که روز یکشنبه ، روزی فرخنده ای برای پوشیدن رنگ قرمز است  ،مردم همچنین گل قرمز را به سوریا یا خدای خورشید تقدیم میکنند . در این روز بسیاری از مردم روزه میگیرند .

دوشنبه : رنگ روز دوشنبه در هندوستان زرد است، اما افرادی که در این روز روزه میگیرند رنگ سفید میپوشند . خداوند شیوا، خدایی است که در این روز از هفته وجود دارد ، و مردم اغلب گل های سفید را به این خدا می دهند ؛ دوشنبه همچنین مربوط به ماه است رنگهایی که به ماه مرتبط است ، رنگهایی مانند نقره ای، خاکستری روشن  یا آبی می باشد.

سه شنبه : صورتی رنگ مربوط به سه شنبه است. در فرهنگ هندوستان، این روز با خداوند میمون یا پروردگار هانومان همراه است و افرادی که روزه میگیرند و دعا می کنند می توانند قرمز بپوشند . همچنین این روز به سیاره ی مریخ مربوط است ، مریخ سیاره عصبانی است که میشود با پوشیدن رنگ صورتی این عصبانیت را کنترل کرد .

چهارشنبه : رنگ سبز مربوط به روز چهارشنبه است، چهارشنبه با خداوند ویتتال و خداوند بودا (Budha) (نه Buddha) همراه است که خدایی است که با مشتری ارتباط دارد. هر دو Budha و Vitthal با رنگ سبز ارتباط دارند .

پنجشنبه : مردم در این روز رنگ های نارنجی یا زرد می پوشند ،در فرهنگ هندوستان  این روز خدای ویشنا است که رنگ زرد مربوط به این خداست  .

جمعه : جمعه با رنگ آبی (سبز آبی و زمردی نیز قابل قبول است) شناخته میشود ،همچنیناین روز مربوط به خدای شاکتی است که رنگ سفید را ترجیح می دهد. به این ترتیب هندوها در این روز یکی از این  دو را میتوانند بپوشند  .

شنبه : رنگ مربوط به شنبه بنفش است  همچنین در این روز می توانند مشکی ، نیلی، بنفش مایل به ارغوانی سیر یا خاکستری تیره بپوشند که همه آنها با خشم شانی (زحل) همراه است. مردم در روستاهای هند به زیارتگاه های شانی میروند و روغن سیاه ، دانه های کند سیاه و لباس های مشکی را به آن پیشکش میکنند .

رنگ های هفته

رنگ لباس متناسب با ایام هفته

معنی رنگ هفته در فرهنگ تایلندی

در گذشته، ستاره شناسان تایلندی رنگ های هفته را به سربازانی که به جنگ میرفتند توصیه میکردند، و اعتقاد داشتند که هر رنگی در یک روز شانس می آورد .

یکشنبه : رنگ قرمز در روز یکشنبه  خوشایند و خوش شانس است.

دوشنبه : رنگ زرد برای زندگی طولانی مدت توصیه میشود .

سه شنبه:  رنگ بنفش در روز سه شنبه خوش شانسی می آورد  .

چهارشنبه : رنگ های زرد ، قرمز

پنجشنبه : زرد و سبز

جمعه : صورتی و خاکستری

شنبه :مشکی برای دشمن وحشتناک و ترسناک است .

نتیجه گیری و معرفی منبع

سنت رنگ های بالا مربوط به چند قرن پیش است که هنوز هم از آن ها استفاده میشود ،در بسیاری از فرهنگ های آسیایی این اعتقاد وجود دارد که با پوشیدن رنگ های خاص در روزهای مختلف هفته، می توانید از بدبختی و مشکلات و بدشانسی جلوگیری کنید.

این مطلب توسط تولیدی و عمده فروشی پوشاک اندیشه ، بزرگترین تولید کننده لباس ست مردانه و زنانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه و … ترجمه شده است .

مطالب مرتبط :

ایده های ترکیب رنگی ست بلوز شلوار مردانه

بهترین رنگ ها برای لباس ست مردانه 

شخصیت شناسی افرادی که لباس بنفش میپوشند