تاثیر رنگها در درمان بیماری ها
,

رنگ درمانی تأثیرات رنگ لباس در خلق و خو

رنگ درمانی تأثیرات رنگ لباس در خلق و خو

رنگ درمانی از دیرباز وجود داشته است در مصر باستان معبد ها را با رنگ های مختلف :زرد ، صورتی ، قرمز و … تزئین میکردند و اعتقاد داشتند که عبادت کردن در این مکان باعث شفای بیماری ها  میشود ، در ارتباط با رنگ درمانی تأثیرات رنگ لباس در خلق و خو میتوان گفت که رنگهای رنگین کمان یا همان تابش های نور خورشید در درمان بیماری ها نقش بسزایی دارند. رنگ زرد ، سبز ، قرمز ، نارنجی ، آبی و بنفش دارای خاصیت های درمانی رنگ ها است .

رنگ درمانی تأثیرات رنگ لباس در خلق و خو

لباس چه رنگی بپوشیم ؟

گفتیم هررنگ خاصیت درمانی خاص خود را دارد و علاوه بر تأثیرات بیماری های جسمانی در درمان بیماری های روحی و روانی بسیار مهم است ، مثلا کسی که افسردگی دارد بشدت باید از رنگهای تیره مانند مشکی و خاکستری دوری کند. و به سمت رنگ های روشن و همچنین رنگ نارنجی مهاجرت کند .

تولیدی پوشاک اندیشه در تولید پوشاک راحتی مردانه و زنانه طیف گسترده ای از رنگ ها را استفاده نموده است تا هرکس متناسب با خلق و خو و ویژگی های خاص وجودی خود بتواند رنگ لباس ویژه ی خود را در هر رنگی انتخاب کند ،برای مثال برای یک ست بلوز شلوار مردانه یا تیشرت شلوار مردانه مدل پازل علاوه بر ترکیب رنگی های خاصی که استفاده شده است رنگبندی ها نیز بگونه ایست که تمامی رنگ ها را در برمیگیرد.

رنگ درمانی تأثیرات رنگ لباس در خلق و خو

لباس رنگ بنفش

نقش لباس های بنفش در درمان بیماری های جسمی : اگر شما دچار استرس شده باشید رنگ بنفش آرام کننده قلب است و باعث تصفیه خون می شود و می تواند سموم بدن را دفع کند. و بطور کلی برای بهبود بیماری های طحال، ناراحتی های مثانه، راشیتیسم، دردهای شدید کمر، سیاتیک، ریزش مو، صرع، ذات الریه، سرفه خشک و آسم، مورد استفاده قرار می گیرد.

نقش لباس های بنفش در درمان بیماری های روحی:از نظر روحی در کاهش نفرت و خشم و هیجانات افسارگسیخته بسیار موثر است.

لباس رنگ زرد

نقش لباس های بنفش در درمان بیماری های جسمی : رنگ زرد تحریک کننده سیستم اعصاب و نیروی عضلات است؛ بنابراین به هنگام فلج و نیز در معالجه اگزما مفید است. از آنجائی که این رنگ می تواند رسوبات کلسیم تجمع یافته در مفاصل را بشکند، برای درمان روماتیسم و آرتریت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای رفع یبوست، ضعف کیسه صفرا، سوءهاضمه و سردردهای شدید از این رنگ استفاده می شود. زرد رنگ جدایی و سردی است.

لباس رنگ سبز

نقش لباس های سبز در درمان بیماری های جسمی : رنگ سبز خاصیت ضدعفونی دارد؛ بنابراین بدن را از سموم پاک می کند و باعث ایجاد هماهنگی جسمی، ذهنی و روحی می شود. این رنگ فشارخون را کاهش می دهد و برای درمان بیخوابی، دردهای شدید کمر و بواسیر مفید است. رنگ سبز هیچ گونه اثر منفی روی محیط و سایر افراد ندارد.

لباس های رنگ آبی

نقش لباس های آبی در درمان بیماری های جسمی : رنگ آبی برای رفع تنش ها، ترس ها، تپش قلب و بی خوابی به کار می رود. همچنین باعث افزایش قدرت دفاعی بدن می شود، تأثر مثبتی در جذب و هضم غذا و تقویت خون و سیستم عصبی دارد. از طرفی، آرامش دهنده است و برای رفع سردرد نیز موثر می باشد.

لباس های رنگ نارنجی

نقش لباس های نارجی در درمان بیماری های جسمی :رنگ درمانی تأثیرات رنگ لباس در خلق و خو  تاثیر رنگ نارنجی نارنجی سمبل انرژی است. این رنگ را رنگ ضدخستگی می دانند و از آن برای افرادی که دچار افسردگی هستند، استفاده می کنند. رنگ نارنجی برای درمان بیماری های کلیوی و سنگ صفرا، آسم، برونشیت، پرکاری تیروئید، کمبود ترشح شیر پس از وضع حمل، افتادگی مقعد، ضعف ریوی و برخی بیماری های دیگر مناسب است.

لباس های رنگ قرمز

نقش لباس های قرمز در درمان بیماری های جسمی :قرمز مناسب ترین رنگ برای رفع کم خونی و کمبود آهن است. اعصاب و خون را تحریک و با اثرات مضر سرما مبارزه می کند. از تأثیر نور قرمز، حرارت بدن بالا می رود و گردش خون بهتر می شود. این رنگ انرژی زا است و می تواند در درمان زکام، برونشیت، کم خونی، روماتیسم، یبوست و مقابله با عفونت ها، به کار رود؛ اما افراد عصبی و آنهایی که فشار خون بالایی دارند، نباید از این رنگ زیاد استفاده کنند.