ترکیب رنگی برای لباس مردانه
,

درک مبانی رنگ در پوشاک مردانه

درک مبانی رنگ در پوشاک مردانه

هنگامی که درباره ی رنگ ، تاثیر رنگ و رنگ های مکمل صحبت میکنیم ، بسیاری از مردان چپ چپ نگاه می‌کنند و مات و مبهوت می‌شوند. این مساله بسیار بد است، زیرا رنگ به عنوان یک محرک قدرتمند بصری که می‌تواند پیامی را بدون گفتن حتی یک کلمه ارسال کند ، شناخته شده است . درک مبانی رنگ در پوشاک مردانه
از طریق رنگ ها میتوانید ، ویژگی هایی مانند : آرامش ، خون گرم، شاد، هنرمندانه و … را حدس بزنید .

درک مبانی رنگ در پوشاک مردانه و شاخت رنگ، بخش بنیادی لباس پوشیدن است ، درک رنگ باعث می‌شود تفاوت لباس ها را بهتر درک کنید،  این مطلب مقدمه اصلی در مورد رنگ‌ها در مد لباس و مد مردان است .

چرا بیشتر مردان پیراهن سفید و آبی دارند ؟

کمد لباس مردان بطور پیش‌فرض روی پیراهن های سفید و آبی و کت و شلوار ذغال سنگی و مشکی برای کت و شلوار تعبیه شده است، اما واقعا چرا ؟

دلیل اصلی این است که اینها رنگ‌های اصلی خوبی هستند که با اغلب قطعات مانند : (کراوات، کفش، کلاه، اکسسوری و غیره مطابقت دارند). همچنین پیراهن‌های سفید و کت و شلوار خاکستری به خوبی ست میشوند .

بنابراین داشتن رنگ‌های آبی، سفید و خاکستری یک پوئن مثبت است ، زیرا به راحتی میتوانید این رنگ ها را باهم ترکیب کنید و یک استایل خوب داشته باشید .

اما چیزی که یک مرد خوش‌لباس را از دیگرانجدا می‌کند، توانایی ایجاد تغییرات اساسی در این سبک معمولی و ساده است .

درک مبانی رنگ در پوشاک مردانه

درک مبانی رنگ در پوشاک مردانه

طرح‌های رنگ پایه: رنگ های وابسته ، رنگ های مکمل، و رنگ های ترکیبی

با بیان تیتر بالا شاید انتخاب لباس کمی سخت‌تر شود. برای اینکه یک ست لباس خوب به نظر برسد، رنگ هایی که در آن استفاده شده اند ، باهم ارتباط رنگی داشته باشند ؛ اگر یک رنگ با دیگر رنگ های پیرامون آن بسیار متفاوت باشد، تاثیر منفی زیادی خواهد داشت .

ما بعنوان تقلب چرخه ی رنگ را معرفی میکنیم . در واقع آنقدرها هم که به نظر می‌رسد ترسناک نیست. چرخ رنگ‌ها، رنگ‌های اصلی را نشان می‌دهد و رابطه ای که آن‌ها با یکدیگر ایجاد می‌کنند:

چرخه رنگ می‌تواند به شما کمک کند تا ترکیب رنگ لباس ها را بگونه ای بسازید که پالت خوشایندی داشته باشند . برخی از رنگ ها بهتر از دیگر رنگ ها با هم ست میشوند ، و برخی رنگ ها اصلا کنار هم نمایش خوبی ندارند ، پس از آنجایی که رنگ‌ها بر روی یک چرخ رنگ قرار می‌گیرند، براحتی میتوانید تشخیص بدهید که کدام رنگ ها در کنار هم خوب بنظر میرسند و کدامشان نامناسب هستند .

۱- لباس ست مردانه با رنگ های وابسته

رنگ‌های وابسته به طور مستقیم در مجاورت یکدیگر در چرخه رنگ قرار دارند. آن‌ها به شما اجازه می‌دهند یک لباس ست مردانه تک‌ رنگ یا تقریبا یکنواخت را ایجاد کنید ، برای مثال: کت و شلوار آبی تیره همراه با پیراهن آبی روشن و دکمه های سرآستین بنفش کمرنگ .

۲- لباس ست مردانه با رنگ های تکمیلی

رنگ‌های مکمل یا تکمیلی روی چرخه ی رنگ روبروی یکدیگر قرار دارند. رنگ‌های مکمل در ست لباس بسیار به چشم می آید ، این رنگ ها عموما برای تعطیلات ، جشن و موارد مشابه استفاده میشود ، این رنگ ها برای سخنرانی های رسمی ، مدارس ، محیط کار و .. پیشنهاد نشده است و بطور کلی برای افرادی که با ظاهر جسورانه و اجتماعی ظاهر می‌شوند، مفید است.

۳-لباس ست مردانه با رنگ های سه تایی

رنگ‌های triad سه رنگ هستند که در یک فاصله از یکدیگر روی چرخ رنگ قرار دارند. این رنگ ها ظاهری متعادل دارند ، و دارای قدرت کم‌تری نسبت به لباس ست مکمل است .

اگر در محل کار رنگ های مکمل را نمیتوانید بپوشید و احساس خوبی ندارید ، رنگ های سه تایی را انتخاب کنید ،زیرا طیف رنگ ها کمی وسیع تر هستند ، البته مراقب باشید که بیش از حد زیاده‌روی نکنید .

در هر مکانی چه رنگی بپوشید

۱- رنگ مناسب برای محیط های کاری و لباس های رسمی : رنگ‌های روشن به طور کلی برای موقعیت‌های رسمی یا تجاری مناسب نیستند. لباس کاری بسیار رسمی در واقع محدود به یک لباس آبی خاکستری یا آبی و یک پیراهن سفید است ، سعی نکنید در این زمینه‌ها خلاق باشید.
۲- رنگ مناسب برای محیط های کاری روزمره و غیر رسمی : لباس کاری روزمره بیشتر می‌تواند شامل رنگ های متوسط باشد . در محیط‌های اجتماعی، شما آزاد هستید که هر چیزی که خوب به نظر می‌رسد را بپوشید، البته توجه داشته باشید که بیش از حد پر زرق و برق نباشد.
۳- رنگ لباس مردانه مناسب برای تعطیلات و تفریح : برای تفریحات و تعطیلات از رنگ های تکمیلی و جسورانه میتوانید استفاده کنید ، الیته انتخاب این رنگ ها بسته به سبک و استایل پوشش شما دارد .

معرفی منبع و مطالب مرتبط :

این مطلب توسط تولیدی و عمده فروشی پوشاک اندیشه ، بزرگتر تولیدی لباس ست مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه ، لباس راحتی زنانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه ، بلوز شلوار مردانه ،تیشرت شلوار مردانه و … تهیه شده است .

برای خرید عمده لباس تابستانی مردانه ، لباس تابستانی مردانه ، لباس ورزشی زنانه و … با رنگ بندی های مختلف و ترکیبات رنگی جوانپسند ، خاص و شیک ، کلیک کنید .

مطالب مرتبط با موضوع درک مبانی رنگ در پوشاک مردانه :

بهترین رنگ ها برای لباس ست مردانه

رنگ لباس پاییزه مردانه

رنگ و جنس لباس زمستانی مردانه