دانستنی ها در مورد پارچه کودری

دانستنی ها در مورد پارچه کودری

دانستنی ها در مورد پارچه کودری

دانستنی ها در مورد پارچه کودری

دانستنی ها در مورد پارچه کودری

پارچه کودری در دسته ی پارچه های نخی قرار گرفته و با الیاف ویسکوز و به صورت تخت بافت تار و پودی در عرض های گوناگون تولید می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ی تهیه شده با عنوان دانستنی ها در مورد پارچه کودری را مطالعه بفرمایید.

ویژگی های پارچه کودری

عمده فروشی لباس ورزشی مشهد، قصد دارد در مقاله ی تهیه شده با عنوان دانستنی ها در مورد پارچه کودری ، به بررسی ویژگی های این پارچه بپردازد.

  1. از ویژگی های پارچه کودری می توان به خنک بودن و نازکی آن اشاره نمود. که این امر باعث شده در مناطقی گرم مثل بوشهر و اهواز پر مصرف باشد.
  2. پارچه های نخی کودری در تولید پوشاک زنانه مثل لباس، شلوار، مانتو، تونیک، زیرسارافونی، چادر، روسری و … استفاده می شوند.
  3. در پوشاک مردانه نیز ، به خصوص برای دوخت پیراهن به کار می روند.
  4. پارچه کودری ار انواع پارچه های تابستانه به دلیل خنک بودن آن محسوب می شود و برای تولید مانتو بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .

معایب پارچه ی کودری

یکی از معایب این پارچه مشکل آبرفت است و برای تولید آن نیاز به تخصص و دستگاه های پیشرفته بافندگی می باشد .

این پارچه، هم در تار و هم در پود، صددرصد از الیاف ویسکوز، توسط بافندگی پارچه بافته و تولید می شود.
پس از بافت، واحد رنگرزی و چاپ پارچه، عملیات آهار زدن و سپس رنگ کردن پارچه نخی در رنگ های مختلف یا چاپ طرح و مدل های متنوع را انجام می دهد. به این مرحله از عملیات نساجی، فرآیند تکمیل گفته می شود.

مشخصات پارچه های کودری

  1. نازکی پارچه با توجه به تراکم بافت آن
  2. زیر دست لطیف
  3. مقاومت در شستشو
  4. حداقل آبرفت
  5. راحتی و خنک بودن

پارچه ی کودری ساده

پارچه نخی ساده بیش از ۶٠ رنگبندی دارد که در عرض های مختلف برای تولید لباس و مانتوی رنگی زنانه استفاده می شود.

رنگ های تیره پارچه کدری یا کودری بیشتر محبوب هستند و فروش بیشتری دارند، ولی رنگ های شاد پارچه نخی کدری نیز برای البسه تابستانه به ناگهان از فروش بالایی برخوردار می شوند.

پارچه کودری طرح دار

بازار خرید و فروش پارچه های کودری و نخی طرحدار به دلیل وجود مدل های مختلف بالا و پایین زیادی دارد.

پارچه کدری نقش دار می تواند انواع طرح ها و مدل ها را داشته باشد که به صورت چاپ روی پارچه نقش می گیرد.

بالاترین کیفیت چاپ در پارچه کدری راکتیو و دیجیتال است که در برابر شستشو زیبایی ودرخشش خود را حفظ می کند.

طرح گلدار این نوع پارچه پرفروش می باشد که اکثر خانم ها این طرح ها را برای دوخت البسه خود انتخاب می کنند .
پارچه های نخی کودری جدید با طرح های فانتزی، خال دار، ستاره ای، قلبی، زیگزاگ، حاشیه دار و غیره، بیشتر مورد توجه نسل جوان به خصوص دختران است و در شهرهای بزرگ، مدل گلدار آن ها پرفروش تر است.

انواع پارچه های کودری نخی مشهور

اسامی انواع پارچه های نخی لباسی و مانتویی را با توجه به بازار فروش، میزان تقاضا و همچنین معروف بودن بین مشتریان و فروشنده ها می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

پارچه نخی ایرانی

یکی از پارچه های کودری معروف پارچه نخی ایرانی است و بیشتر در صنایع یزد و اصفهان در دو نوع ساده و انواع طرح دار تولید می شود .

پارچه نخی خارجی

بهترین انواع پارچه نخی خارجی از جمله پارچه نخی چینی، ترک یا ترکیه، تایلندی و هندی در بازار زیاد خرید و فروش می شود. البته با اطمینان کامل می توان گفت که کیفیت بعضی از کارخانجات ایرانی از تمامی نمونه های خارجی بهتر است.

متاسفانه برای مدل تونیک پارچه نخی کودری، بیشتر از جدیدترین پارچه های نخی خارجی استفاده می شود و دلیل آن هم ارایه ندادن طرح های جذاب توسط کارخانجات ایرانی است.

پارچه نخی چهارخانه

این مدل پارچه در فصل بهار برای تولید مانتو و مدل لباس رونق بیشتری دارد .

پارچه نخی چرکتاب

منظور از این پارچه ها پارچه هایی با زمینه تیره است که کثیفی را کمتر نشان می دهد .

پارچه نخی گلدار

پارچه های کودری نخی گل گلی پرطرفدارترین طرح پارچه های کودری برای مدل مانتو و شلوار هستند. تولیدی های پوشاک به خوبی می دانند که این طرح گل دار برای انواع مدل لباس و مانتو با پارچه های نخی گلدار مناسب است که برای فصل تابستان و بهار فروش بسیار خوبی دارد.

معرفی منبع:

تولیدی پوشاک اندیشه ، برند برتر عمده فروشی لباس راحتی در مشهد و ارائه دهنده ی انواع تیشرت شلوار مردانه و زنانه ، انواع ست خانوادگی ، ست کت پیژامه ی مردانه ، لباس راحتی مردانه و زنانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه و … مقاله ی تدوین شده با عنوان دانستنی ها در مورد پارچه کودری را به اشتراک گذاشته است.