دامن شلواری یا کلوت Culotte
,

دامن شلواری یا کلوت Culotte

دامن شلواری یا کلوت Culotte

دامن شلواری یا کلوت Culotte بهترین انتخاب برای فصل گرم تابستان است و یک لباس کامل است ، زیرا عملا  احساس می کنیم که چیزی نپوشیده ایم ، اما پارچه ی آن از پوستمان در برابر اشعه خورشید محافظت میکند.

دامن شلواری یا کلوت Culotte

دامن شلواری یا کلوت Culotte

تاریخچه دامن شلواری یا ( کلوت “Culotte” )

“Culotte” یا دامن شلواری یک پوشش کامل برای پایین تنه است ، اصطلاح “Culotte” به شلوار های تاریخی مردانه و دامن شلواری های زنانه اشاره میکند ؛ این نمونه از واژه های صنعت مد از طرح های تاریخی، زبان ها و فرهنگ های مختلف گرفته شده است و برای توصیف لباس های مختلف استفاده می شود و اغلب باعث سردرگمی در میان مورخان و خوانندگان می شود .

کلوت های زنانه : در انگلیسی این لغت به معنای یک دامن تقسیم شده یا دوطرفه و یا هر لباسی که مانند دامن آویزان باشد ولی در واقع شلوار است ؛ از اواسط تا اواخر قرن نوزدهم دامن شلواری های بلند برای اسب سواری طراحی شده اند تا زنان بتوانند براحتی اسب سواری کنند .

بعدها دامن شلواری (کلوت ) به منظور فراهم کردن آزادی زنان برای انجام فعالیتهای دیگر، مانند باغبانی، دوچرخه سواری و غیره، توسعه یافت و همچنان نیز از آن استفاده میشود .

بهترین پارچه برای دامن شلواری (لباس تابستانی زنانه )

کولت هایی که از ترکیب ۸۵٪ ویسکوز و ۱۵٪ کتانی ساخته شده است ، دارای مقاومت بسیار بالایی هستند میتوانند سال های زیادی عمر مفید داشته باشند ، در برابر نور خوشید و شستوشوهای مداوم رنگش ثابت باقی می ماند .

از طرفی پارچه کتانی یک پارچه طبیعی است و ویسکوز نیز دارای ویژگی های طبیعی است ، زیرا این پارچه مصنوعی از سلولز تولید شده است و از نظر تنفس مانند پنبه است . با این حال، هر دو پارچه کتانی و ویسکوز به راحتی چین و چروک می شوند ، بنابراین پس از هرشستوشو نیاز به اطو دارند .

دومین پارچه ای که میتوان برای دوخت دامن شلواری تابستانی انتخاب کرد ، پارچه ی نخی است ، پارچه های نخی بسیار خنک ، سبک و راحت هستند و علاوه بر این طبیعی می باشند .

پارچه های پشم سبک ، پارچه ی کتانی ، پارچه ی پنبه ای ، پارچه های مخمل پلاس ( مخمل نازک ) و  بطور کلی هر پارچه ی انعطاف پذیر ، خنک ، تنفس پذیر و ترجیحا طبیعی یا ترکیبی از الیاف طبیعی برای کلوت ها پیشنهاد میشود .

چگونه دامن شلواری را بپوشیم ( استایل دامن شلواری )

درباره ی پوشیدن دامن شلواری شک و تردید نداشته باشید ،دامن شلواری حتی برای دختران زیبا و غافلگیر کننده است !
Culottes روش های مختلفی برای پوشیدن دارد ، ولی با هر استایلی که آنرا بپوشید راحتی آنرا احساس خواهید کرد .

کلوت ها در رنگ های مختلفی وجود دارد ، شما براحتی میتوانید رنگ ها را با هم ترکیب کنید ، کفش پاشنه بلند تابستانی یا یک تیشرت پنبه ای خنک برای فصل تابستان گزینه ی بسیار خوبی است .

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که اعتقاد دارید دامن شلواری برای افراد لاغر  قد بلند است ، باید  صادقانه بگوییم : در هر دوره ای که هستید ، میتوانید متناسب با استایل و فرم بدن خود دامن شلواری را بپوشید .

برای فصل تابستان توصیه میکنیم دامن شلوار های رنگ روشن و طرح های جسورانه را انتخاب کنید .

معرفی تولیدی پوشاک اندیشه

تولیدی و عمده فروشی پوشاک مشهد اندیشه ، بزرگترین تولید کننده لباس ست مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه و زنانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه ، بلوز شلوار مردانه ، تیشرت شلوار مردانه ، تیشرت شلوار زنانه و … می باشد ، این مجموعه برای تولید لباس تابستانی مردانه و لباس تابستانی زنانه از الیاف طبیعی و کاملا ارگانیک پنبه استفاده میکند ، این لباس های سبک ، راحت ، در رنگ های مختلف و تنفس پذیر هستند .