تنظیم فشار پایه چرخ
,

تنظیم فشار پایه چرخ خیاطی 

تنظیم فشار پایه چرخ خیاطی 

تنظیم فشار پایه چرخ

تنظیم فشار پایه چرخ خیاطی

 یکی از امتیازات عالی چرخ های خیاطی این است که می توان میزان فشاری که پایه بر روی پارچه اعمال می کند را تنظیم کرد زیرا بسیاری از تولیدکنندگان متناسب با تغییر فصل از انواع مختلف پارچه های ضخیم و نازک استفاده نموده و طبیعتا برای دوخت این نوع پارچه ها باید چرخ ها تنظیم شود .

هنگامی که فشار پایه به سمت پایین پیچیده شد باشد پارچه بین صفحه کار پیش بر و پایه چرخ خیاطی ثابت نگه داشته می شود .

میزان فشار پایه برای پارچه های نازک و سبک با پارچه های ضخیم و چند لایه بسیار متفاوت است زیرا با فشار پایه ی کم نمی توان پارچه های ضخیم را دوخت و با فشار پایه ی باز هم نمی توان پارچه های نازک را دوخت . در این مقاله ، تولیدی پوشاک اندیشه ، بزرگترین عمده فروشی تیشرت و شلوار مردانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی مردانه ، ست کت پیژامه ی مردانه ، بلوز شلوار پسرانه، سوئیشرت شلوار مردانه و زنانه و… به بحث و بررسی در خصوص تنظیم فشار پایه ی چرخ خیاطی می پردازد .

تنظیم فشار پایه ی چرخ :

قبل از شروع دوخت با توجه و دقت کامل به همه ی تنظیمات چرخ خیاطی دوختی صاف و یکدست خواهید داشت .

  1. اگر هنگام دوخت پایه چرخ در حالت پایین و پارچه در حال سر خوردن می باشد ، نشانه ی این است که میزان فشار پایه کم است پس باید میزان فشار بر روی پایه را افزایش دهید . ( معمولا برای دوخت پارجه های نازک و سبک این مشکل پیش می آید )
  2. اگر پارچه بسیار ضخیم باشد ، صفحه کار پیش بر ، قادر به حرکت دادن پارچه نیست ، پس میزان فشار بر روی پایه را باید کاهش دهید .

مکان قرار گیری سیستم فشار پایه :

با نگاهی به چرخ های خیاطی مشاهده خواهید کرد که مکان قرار گیری سیستم فشار پایه ، معمولا در بالای چرخ تعبیه شده است .

همه ی ماشین های دوختی که برای فروش در اختیار مشتریان قرار می گیرد دارای کتابچه و یا دفترچه ی راهنما هستند که شرکت های ساخت و تولید ماشین دوخت با قرار دادن این دفترچه های راهنما آموزش قطعات و قسمت های مختلف چرخ را به صورت غیر مستقیم آموزش می دهند .

روش های جایگزین سیستم فشار پایه چرخ خیاطی :

باید توجه داشت که فقط تنظیم میزان فشار بر روی پایه همه ی مشکلات دوخت را حل نمی کند . پس می توان با کمک پایه ساده یا پایه سردوزی بر روی لایه رویی پارچه ، موجب ثابت نگه داشتن لایه های پارچه بر روی صفحه کار پیش بر شوید . پارچه هایی مانند وینیل که به صفحه ی کار پیش بر می چسبند برای حل مشکلات دوخت با قرار دادن یک روزنامه ، کاغذ گراف و یا دستمال کاغذی بر روی پارچه به راحتی دوخت را انجام دهید .

برای چرم دوزی نیز فشار پایه را افزایش داده و حتما از پایه ی مخصوص استفاده نمایید . ( اگه پایه ی چرم دوزی در اختیارتان نیست کمی روغن چرخ خیاطی روی چرم بمالید )

مطالب مرتبط :

انواع پایه های ماشین دوخت 

آشنایی با لوازم یدکی چرخ