سویشرت شلوار ورزشی مردانه

تفاوت لباس ورزشی پنبه ای و پلی استری

تفاوت لباس ورزشی پنبه ای و پلی استری

شاید شما هم تا کنون به این فکر کرده باشید که در میان انبوهی از تبلیغات برند های مختلف که هر کس سعی دارد تا محصول خود را بهتر جلوه دهد واقعا کدام بهتر است ، در این مطلب درباره ی تفاوت لباس ورزشی پنبه ای و پلی استری صحبت میکنیم

لباس های پنبه بهتر است یا پلی استر ؟ چرا ؟

تفاوت لباس ورزشی پنبه ای و پلی استری

تفاوت لباس ورزشی پنبه ای و پلی استری

چرا برخی لباس ها بعد از تمرینات ورزشی بوی بسیار بد و ناخوشایندی میگیرند ، مسلما شما هم این مسئله را تجربه کرده اید ، دانشمندان طی تحقیقاتی دریافتند که لباس های پلی استری پس از ورزش و تمرین محل خوبی برای تجمع میکروب ها هستند و بیشتر بوی بدی که چند وقت بعد از لباس ساتع میشود بخاطر وجود باکتری هایی است که بوی تند و زننده ای ایجاد کرده اند .

اما درباره ی لباس های پنبه ای ، باید بدانیم که میکروب های پوست در عرق وجود دارند ، و سبب بوی ناخوشایند عرق میشوند ؛ پارچه های طبیعی این آب را جذب می کنند، در حالی که این آب در الیاف مصنوعی بین بافت ها قرار گرفته و محیط مناسبی برای تکثیر باکتری هاست.

7 پارچه که ممکن است لباس ورزشی مردانه و زنانه از آن تهیه شوند را مورد بررسی قرار میدهیم:  پلی استر، اکریلیک، نایلون، پشم گوسفند، ویسکوز، پنبه و پشم مصنوعی

نتایج بررسی ها به شرح زیر است

  • پنبه : رشد میکروبی بسیار ضعیفی دارد.
  • پلی استر : مکان مناسبی برای رشد میکروب هاست .
  • نایلون : نایلون مصنوعی پناهگاه خوبی برای Propionibacterium acnes، یک گونه از باکتری ها است که باعث بوجود آمدن آکنه می شود.
  • پشم طبیعی : هر گونه میکروبی را پذیراست
  • ویسکوز : نوعی پارچه است که باکتری ها در آن رشد نمیکنند .

آیا استفاده از نانوسایلور در تولید لباس ورزشی خوب است ؟

این مطالعه مقدماتی برای اطلاع دادن به تولید کنندگان لباس ورزشی در مورد چگونگی تولید لباس های ورزشی مناسب کمک می کند. بسیاری از تولید کنندگان لباس ورزشی تخصصی مواد ضد میکروبی مانند نانوسایلور به لباس هایشان اضافه میکنند . چنین مواد شیمیایی میکروبها را بدون هیچ گونه تفکیک پذیری حذف می کنند، به این معنی که میکروب های خوب و مفید همراه با میکروب های بد ناپدید می شوند. این مسئله می تواند به طور بالقوه سیستم ایمنی بدن ما را از بین ببرد.

بنابراین لازم است تا جامعه ی میکروبی را هدایت کنیم ، به جای کشتن همه ی میکروب ها بیاییم لباس را بگونه ای طراحی کنیم که مفید تر باشد ، بعنوان مثال : لباس ورزشی تولید کنیم که  که در آن پارچه زیر بغل از پنبه ساخته شده باشد و بقیه پیراهن می تواند پارچه مصنوعی باشد که گرما کمتری را جذب می کند و راحت تر است.

تیشرت مردانه ورزشی

تفاوت لباس ورزشی پنبه ای و پلی استری

مزایا و معایب لباس ورزشی پنبه ای

شاید شما هم به وفور شنیده باشید که میگویند لباس های پنبه ای بخرید ، همانطور که گفتیم میکروب ها در پنبه رشد خوبی ندارند ، بنابراین این پارچه میتواند برای لباس ورزشی مردانه و زنانه بسیار مناسب باشد ، علاوه بر این پنبه قابل تنفس است، به این معنی که کمتر عرق خواهید کرد و رطوبت اضافی را تا حدودی جذب می کند ، همچنین ست لباس ورزشی پنبه در مقایسه با پارچه های مصنوعی نسبتا ارزان است .

اما لباس های پنبه ای هم از عیب و ایراد مستثنا نیستند ، بعنوان مثال شلوار پنبه ای براحتی میتواند زانو بیندازد و یا پس از شستوشو های متداول حالت اولیه خود را از دست بدهد ، همچنین پنبه چروک پذیری بالایی دارد .

اما پنبه در ترکیب با یک ماده دیگر مانند اسپندکس یا لاکرا هر گونه ساییدگی احتمالی را کاهش می دهد و  از چروک جلوگیری می کند. نایلون و پلی استر نیز گزینه های مناسب هستند – آنها کمک می کنند تا گردش هوا را به طور موثرتر در پنبه ایجاد کنند.

سویشرت شلوار مردانه

سویشرت شلوار ورزشی مردانه

تولیدی و عمده فروشی لباس ورزشی پنبه ای

تولیدی و عمده فروشی پوشاک اندیشه بزرگترین تولید کننده ی لباس اسپرت مردانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه و لباس راحتی پنبه لاکرا و پنبه پلی استر مردانه و زنانه میباشد ، بنابراین جهت خرید عمده لباس ورزشی موغوب و باکیفیت میتوانید به نمایندگی ها فروش محصولات اندیشه مراجعه کنید .

بهتر است بدانید که این تولید کننده با استفاده از دانش و فناوری های روز از الیاف ترکیبی خیلی کم با پنبه به گونه ای استفاده میکند ،که نه تنها سبب هیپوترمی در هوای سرد نمیشود بلکه به لباس پنبه ای مقاومت در برابر ساییدگی ، چروک پذیری ،تغییر شکل ، آب رفت و .. میبخشد .

تفاوت لباس ورزشی پنبه ای و پلی استری