,

تعمیر زیپ لباس

تعمیر زیپ لباس

زیپ لباس

تعمیر زیپ لباس

بارها برایمان پیش آمده که بنا به دلایلی زیپ لباسمان از حرکت می ایستد دلایلی مانند : شکستگی دندانه های زیپ ، شکستگی ماشین زیپ ، نخ و موانع موجود در زیپ و … از مشکلاتی است که حرکت زیپ لباس را با مشکل روبه رو می کند. اما همیشه راهی برای تعمیر زیپ لباس وجود دارد برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

آزادسازی موانع موجود در پارچه

اولین گام برای تعمیر زیپ لباس ، برطرف کردن موانع و آزادسازی زیپ است  بعضی اوقات ، ممکن است موانعی حرکت زیپ را متوقف کند زیرا مقداری از پارچه اطراف آن و در دندانه های زیپ گرفتار می شود. بنابراین چین خوردگی درز های لباس ، برآمدگی ها و سایر علائم را به دقت بررسی کنید.

پارچه را از زیپ جدا کنید. در صورت امکان ، درزهای  لباسی که با زیپ درگیر می شود را پس دوزی کنید و برای بیرون آوردن آن از داخل زیپ از موچین کمک بگیرید.

نکته : هنگام جدا کردن لباس از دندانه های زیپ مواظب باشید پاره نشود.

زیپ را بالا و پایین کنید دست را روی پارچه نگه داشته و به آرامی زبانه زیپ را بکشید . سعی کنید آن را از دو جهت هماهنگ بکشید با تلاش مداوم و کمی صبر پارچه را آزاد نمایید.
پس از آزاد سازی زیپ ، موانع را کاملا برطرف نمایید تا با رعایت موارد پیشگیرانه ، این مشکل دیگر اتفاق نیفتد. پس از اتمام کار دو طرف پارچه را اتو بزنید تا صاف شده و حرکت زیپ راحت انجام شود.

نکته : مراقب لبه های فرسوده در اطراف نوار زیپ خود باشید.

آزادسازی زیپ با نوک مداد

نوک مداد را در امتداد هر دو طرف دندان های زیپ فرو کنید. با دقت و تمرکز زیاد دندانه های زیپ را آزاد نمایید اما برای جلوگیری از شکستن نوک مداد ، فشار کمی وارد کنید.
زیپ را چند بار با حرکات آرام و صاف آزمایش کنید. باید بتوانید به محض شروع کار ، به راحتی زیپ را باز و بسته نمایید.

  نکته : سعی کنید به زیپ و پارچه فشار وارد نکنید زیرا این کار ممکن است باعث آسیب به پارچه یا خود زیپ شود.

استفاده از روان کننده برای حرکت راحت ماشین زیپ

یک روان کننده ی مصنوعی مانند : صابون خشک قلیایی ، شمع یا موم ، ژله نفتی بگیرید. تا بین دندانه های زیپ ، اصطکاک برقرار و حرکت زیپ راحت انجام شود.
این مواد باعث صافی و نرم شدن زیپ می شود.
روان کننده را مستقیماً روی دندانهای زیپ بمالید. این کار را از قسمت دندان هایی که هنوز به هم متصل هستند شروع کنید ( از مقدار زیادی روان کننده استفاده نمایید ) این کار، باید حرکت زیپ را آسان تر کند.

نکات مهم هنگام استفاده از روان کننده های زیپ

  1. برای جلوگیری از رنگ آمیزی یا تغییر رنگ پارچه ، تمام تلاش خود را برای جدا نگه داشتن روان کننده و پارچه از هم انجام دهید.
  2. برای پاک کردن روان کننده ها از پارچه سریعا از پنبه استفاده نموده و نگذارید مواد روی پارچه مانند.

معرفی منبع :

عمده فروشی پوشاک مشهد اندیشه ، برند برتر تولید انواع لباس راحتی مردانه و زنانه و اسپرت ، لباس های مناسب فصل و لباس ورزشی مردانه و زنانه ، با چندین سال فعالیت موفق در زمینه ی تولید انواع سویشرت شلوار مردانه و زنانه ، مانتو زمستانی ، کاپشن شلوار مردانه ، کاپشن شلوار زنانه ، هودی و شلوار و … مطلب فوق را با موضوع تفاوت های پنبه و لیوسل به اشتراک گذاشته است.