تیشرت مردانه
,

تاریخچه ی تیشرت 

تاریخچه ی تیشرت

تیشرت یقه گرد

تاریخچه ی تیشرت

از بین البسه ای که به بازار عرضه می گردد تیشرت با تاریخچه ای درخشان در صدر لباس های راحتی قرار می گیرد ، تولیدی اندیشه (ارزان سرای مشهد ) بزرگترین عمده فروشی لباس راحتی با چندین دهه فعالیت در زمینه ی تولید انواع مختلف سبک های تیشرت و شلوار مردانه و زنانه به بررسی تاریخچه ی تیشرت پرداخته است :

بررسی پوشش تیشرت از ابتدا تاکنون

تاریخچه ی تیشرت به قرن ۱۹ میلادی باز میگردد ، در آن زمان از تیشرت به عنوان لباس زیر استفاده می شده اما به مرور زمان و در اواسط قرن بیستم به لباسی معمولی تبدیل شد .

ایده ی لباس آستین کوتاه و یا تیشرت اولین بار برای راحتی کارگران معدن به عنوان پوشش مناسب برای محیط های گرم پذیرفته و پس از آن دیگر مشاغلی که لباس راحتی و آزاد ، در کارایی افراد تاثیر گذار بود از لباس آسین کوتاه با ویژگی راحتی و خنک کننده گی استفاده می کردند .

زمانی این جامه به لباسی فراگیر تبدیل شد که در سال ۱۹۸۹ نیروی دریایی آمریکا در طول جنگ با اسپانیا این لباس را به صورت پوشاکی ساده ، بدون دکمه ( با رنگ سفید ، یقه ی گرد و آستین کوتاه ) به عنوان زیر پیراهنی  ، در اختیار نیروی انسانی خود قرار داد . از آن زمان به بعد ایده پردازان و مد گرایان با تغییر و تحولاتی در این زمینه تیشرت را به پوششی محبوب برای همه ی اقشار جامعه علی الخصوص : جوانان ، تبدیل کردند .

تعریف تیشرت

با نگاهی به فیزیک بدن ( بالاتنه و دست ها ) متوجه می شویم که لباس طراحی شده برای بالاتنه متشکل از : بدن ، آستین و یقه ، به شکل حرف لاتین T می باشد به همین علت عنوان تیشرت را به خود گرفته است .

 تیشرت ها از پارچه نخی و کشی توسط دوخت ماشینی تهیه می شوند و در مقایسه با پیراهن های دوخته شده از بافت نرم تری برخوردارند . نوع بافته شده ی تیشرت ، در اغلب نمونه های مدرن ، بدنه تیشرت به شکل یک لوله پارچه ای یکسره در دستگاه های بافندگی دایره ای شکل بافته می شود ( در واقع کنار این تیشرت ها ، بدون درز و یکسره بافت می خورد )

غالبا تیشرت دارای آستین کوتاه ، یقه گرد و از پارچه هایی که حالت کشسانی دارند تولید می شود از ویژگی های بارز تیشرت می توان به سبک و ارزان بودنش اشاره نمود . امروزه تولید کنندگان با پیشرفت فناوری های روز ، برای کنترل زمان و تولید انبوه از روش های اتوماتیک ( لیزر و آب افشان ) برای برش تیشرت استفاده می کنند .

تولید تیشرت توسط شرکت های ایرانی 

گر چه برای پوشش تیشرت در کشور مان تاریخچه ی دقیقی وجود ندارد اما ایرانیان همیشه همگام با کشور های جهان محصولاتی به روز و نوین در اختیار متقاضیان قرار می دهند ، در کنار سایر شرکت ها و تولیدکنندگان ایرانی و با نظر به تاکیدات مقام معظم رهبری ( مد ظله ) در خصوص تولید کالای ایرانی ، عمده فروشی پوشاک مشهد ، با برند معروف شناخته شده ی اندیشه ، گام هایی موفق در خصوص طراحی و تولید انواع و اقسام تیشرت و شلوار مردانه و زنانه در همه سایز ها و رنگ ها برداشته است . امید است مورد رضایت مشتریان و بازاریان محترم قرار بگیرد .

مطالب مرتبط :

تیشرت الیاف طبیعی پوشاک اندیشه

میزان اشتغال زایی تولیدی اندیشه