ست لباس مردانه
,

تاثیر پوشیدن رنگ خاکستری

تاثیر پوشیدن رنگ خاکستری

رنگ خاکستری یک رنگ خنثی است ، این یک رنگ بی طرف است ، برای مصاحبه های شغلی و جلسات رسمی پوشیدن رنگ خاکستری توصیه میشود ، بنابراین ما تصمیم گرفتیم تا تاثیر پوشیدن رنگ خاکستری را بررسی کنیم .
تاثیر پوشیدن رنگ خاکستری

تاثیر پوشیدن رنگ خاکستری

رنگ خاکستری از دیدگاه روانشناسی

از منظر روانشناسی این رنگ ، رنگ سازش است ، خاکستری رنگ سیاه – سفید یا انتقال بین ۲ رنگ است. هر چه خاکستری به سیاه نزدیک تر باشد، دراماتیک تر و مرموز تر می شود و هر چه به سفید نزدیکتر باشد  درخشان تر و زنده تر است .
از آنجایی که خاکستری هم بی حرکت و هم بی تفاوت و همچنین بسیار محکم و پایدار است بنابراین احساسی سرشار از آرامش را ایجاد می کند.
در دنیای رنگ، خاکستری از یک سو محافظ کارانه، خسته کننده، غم انگیز و افسرده است و از طرف دیگر کاملا ظریف و رسمی است و هرگز پر زرق و برق نیست .
این ویژگی ها سبب میشود تا کسی که لباس های خاکستری را پوشیده در محیط کاری و یا سمینار اعتماد بنفس کافی داشته باشد .

معنی و تاثیرات رنگ خاکستری

رنگ خاکستری : قابل اعتماد ، عملی و مسئول است که اغلب افراد مسن ترجیح میدهند آنرا بپوشند ، این رنگ هرگز مورد توجه مدیر پویا یا یک کارگردان قرار نخواهد گرفت زیرا رنگ برای آن بیش از حد ایمن و بی روح است.

رنگ خاکستری می تواند انرژی را خنثی و سرکوب کند، اما میتواند پایه ای پایدار را  فراهم کند که با انرژی جدید و مثبت همراه باشد.
رنگ خاکستری به ندرت ترکیب کاملی از سیاه و سفید است. این رنگ اغلب دارای عناصری از رنگ های دیگر، مانند آبی، سبز، صورتی، بنفش یا زرد است .

استفاده ی بیش از حد از رنگ خاکستری

میدانیم که همواره همه چیز در حد نرمال توصیه میشود ، افراط و تفریط در رنگ ها نیز سبب برخی از مشکلات میشوند ، بعنوان مثال استفاده ی بیش از حد از رنگ خاکستری باعث غم و اندوه ، افسردگی و تمایل به تنهایی و انزوا می شود.

هرچند استفاده از این رنگ برای سمینار ها ، قرار های کاری و مصاحبه های شغلی توصیه شده ، اما استفاده ی مداوم از لباس های خاکستری در محیط های کاری یا اماکن تحصیلی کمی خسته کننده خواهد بود .

ترکیبات رنگی خاکستری

اکثر مردم به رنگ خاکستری اهمیت نمی دهند ، بسیاری از کارکنان لباسهای خاکستری را میپوشند که محافظه کارانه، قابل اعتماد، رسمی و مستقل هستند و شاید کمی خسته کننده باشند ، اما اگر از دیگر رنگ های خاکستری استفاده کنند ممکن است این یکنواختی از بین برود .

خاکستری روشن :خاکستری روشن آرامش بخش است و می تواند در شرایط دشوار زندگی کمک کند خاکستری تیره : این رنگ جدی و غیر قابل انعطاف است.

رنگ های گرم و سرد خاکستری

تاثیر پوشیدن رنگ خاکستری

تاثیر رنگ خاکستری بر انسان

  • تأکید بر اراده اطاعت
  • انتظارات را ایجاد می کند
  • احساس انزوا و بیگانگی را ایجاد می کند
  • ظرافت دارد
  • کاهش انرژی، خستگی و بی حالی و افسردگی را سبب میشود.
  • رنگ خاکستری نمادی برای استقلال و عدم وابستگی است.
  • مغز ار ماده خاکستری تشکیل شده است .
  • چشم انسان می تواند بیش از حدود ۵۰۰ سایه خاکستری را تشخیص دهد.

رنگ خاکستری در دنیای مد

رنگ خاکستری از رنگ های پرکاربرد در دنیای مد می باشد ، چون به راحتی با همه ی رنگ ها ست می شود ، این رنگ ترکیبات جالب و بسیار زیبایی با اکثر رنگ ها می سازد ،همچنین برخی از پارچه مانند ملانژ وجود دارد که بطور خاص خاکستری هستند و بسیاری از تولیدی های پوشاک بطور گسترده از آنها در تولید لباس راحتی مردانه و زنانه و لباس ورزشی مردانه و زنانه استفاده میکنند و اتفاقا بسیار هم محبوب می باشد .ست خاکستری در لباس ست مردانه و زنانه بسیار پرکاربرد است .

ست ورزشی مردانه و زنانه

ترکیب رنگ خاکستری با آبی و مشکی در لباس ست مردانه و زنانه

ست خاکستری و مشکی مردانه

لباس ست مردانه خاکستری – مشکی لباس های پنبه ای تابستانی

این مطلب توسط تولیدی و عمده فروشی پوشاک اندیشه بزرگترین تولید کننده لباس ست ، لباس راحتی و لباس ورزشی مردانه و زنانه تهیه شده است .