اکسسوری

اکسسوری یعنی چه ؟

اکسسوری یعنی چه ؟

در بین بازاریان ، برای بیان برخی مفاهیم ، اصطلاحاتی رایج می شود این مفاهیم ریشه در مد داشته و دارای یک معنی کلی از موضوع مورد نظر و یا مخفف کلماتی از آن می باشد . اکسسوری نیز واژه ای است که کاربرد چندانی در زبان فارسی نداشته است . شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در ذهنتان مرور کنید اکسسوری یعنی چه ؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید .

اکسسوری

اکسسوری یعنی چه ؟

اکسسوری چیست ؟

اکسسوری از واژه ی انگلیسی (accessory) منقول است در زبان فارسی و در لغت به معنی لوازم جانبی می باشد و به ملحقات فرعی یا تجهیزات جزئی وسایل اطلاق می شود .

گرچه برخی از اصطلاحات مفاهیم گسترده ای را در برمی گیرد اما کلمه ی اکسسوری در زبان فارسی به مفاهیمی مانند لوازم و تجهیزات مختص به یک وسیله تعلق گرفته است .

معنی این کلمه لاتین به صورت کلی : گاهی برای جذابیت موضوع اصلی و یا شی اصلی اشیاء فرعی و جزئی به آن اضافه می شود تا شیء اصلی کاربرد بهتری پیدا کند ، برای مثال : لباس موضوع اصلی و اشیائی مانند ساعت ، گردنبند گوشواره ، کمربند ، دستبند ، کلاه و … لوازم جانبی یا اکسسوری آن هستند ، که با اضافه شدن به لباس ، باعث می شوند تا جذاب‌ تر و زیبا تر دیده شود .

به چه لوازمی اکسسوری گفته می شود ؟

در مقاله ی تهیه شده با عنوان اکسسوری یعنی چه ؟ که توسط تولیدی پوشاک اندیشه ، برند برتر فروش عمده ی لباس در مشهد و ارائه دهنده ی انواع تیشرت شلوار مردانه و زنانه ، انواع ست خانوادگی ، ست کت پیژامه ی مردانه ، لباس راحتی مردانه و زنانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی مردانه و زنانه ، سارافون زنانه ، تاپ شلوارک زنانه و …تهیه و تدوین شده است علاوه بر آشنایی با معنی این واژه در بین بازاریان ، لوازم مرتبط با آن را ذکر خواهیم نمود .

اکسسوری‌ ها با ایفای نقش تزئینی در استایل هر فرد ، شامل : کیف ، کفش ، ساعت ، عینک ، کلیه جواهرات ( انگشتر ، گوشواره ، دستبند ) کمربند ، شال ، روسری و … می شود که استایل ساده و معمولی را به استایلی فوق العاده زیبا و جذاب تبدیل می نماید .

معرفی اکسسوری های زنانه

 1. عینک آفتابی
 2. گوشواره
 3. گردنبند
 4. النگو یا دستبند
 5. ساعت مچی
 6. انگشتر
 7. کمربند
 8. کیف پول زیبا و یا کیف بزرگ زنانه برای حمل وسایل سنگین
 9. کفش پاشنه دار یا اسپورت
 10. شال و روسری

معرفی اکسسوری های مردانه

 1. ساعت مچی مردانه
 2. انگشتر
 3. کراوات و گیره ی آن
 4. کلاه مردانه
 5. دکمه سر آستین

نکته :

نکته ی کلیدی در مقاله ی مطرح شده با عنوان ( اکسسوری یعنی چه ؟ ) این است : استفاده از همه ی لوازم جانبی ذکر شده با هم استایلی شلوغ برایتان به وجود می آورد پس با در نظر گرفتن استایل رسمی ، نیمه رسمی ، مجلسی و … لوازم جانبی خاص مرتبط با آن استایل را استفاده نمایید .

مطالب مرتبط :

معنی اصطلاحات استایل ، مد و ترند

آشنایی با اسلو فشن همراه پوشاک اندیشه